Ahoj všichni, dnes pro vás máme připravenou velice zajímavou giveaway, ale ještě důležitější než ceny je, abyste článku pár minutek věnovali a dočetli ho do konce. Nedávno jsme se díky češce žijící na Haiti dozvěděly o organizaci The Apparent Project a po pár e-mailech se rozhodly projekt podpořit i na našem blogu. Pokud vás tedy alespoň trochu zajímá problematika zemí třetího světa, nebo vás zaujaly doplňky na fotkách, čtěte dál a zapojte se! 

V naší giveaway můžete vyhrát ojedinělé šperky, které pocházejí přímo z dílny artisanů v Port-au-Prince. The Apparent Project se již roky věnuje vytváření pracovních míst právě v zemi s více než 80% nezaměstnaností a artisané si tak díky zákazníkům z celého světa mohou pořídít střechu nad hlavou, poslat své děti do školy a dopřát jim jídlo každý den. Což si tady asi dokážeme jen těžko představit. Apparent Project šperky jsou vyráběny z recyklovaných materiálů a domácí keramiky a můžete si být jisti, že každý kousek je originál. Proto se šperky z kolekce, kterou AP nabízí jmenují "Signature".

Výrobky jsou velice populární v USA a Kanadě a co nás velice zaujalo je, že módní návrhářka Donna Karan si šperky oblíbila natolik, že je sama prodává v rámci svého projektu Urban Zen ( www.urbanzen.com - luxusní Urban Zen store naleznete v NYC, LA a Londýně ). Apparent Project také spolupracuje se společnostmi jako Disney, GAP apod. a na evropský trh zamíří v roce 2013.

Co udělat pro výhru? Stačí, když si na blogu www.petraimpressions.com zvolíte jednu z fotograií a pod fotku napíšete komentář proč jste si vybrali právě onu fotku a čím vás zaujala a připojíte svůj e-mail plus barevnou kombinaci šperku (sea blue, ocean blue, vegetal, spring green, black, snow white, brown, spring neutral, golden colour, fall colours) a typ (dlouhy nahrdelnik, kratsi tzv "shorty" nahrdelnik ci naramek), jaký byste si přáli v případě výhry. 
Další možnost je napsat pod náš článek krátce o tom, jak vy vnímáte situaci na Haiti, popřípadě jak myslíte, že by šla vyřešit. Fantazii se meze nekladou, ať už věříte v lepší lékařskou péči, vytváření pracovních pozic, investice do vzdělání nebo potravinové programy, zajímá nás to.

4 vítěze vyhlásíme v neděli 25.11. a šperky AP si mezitím můžete prohlédnout na
 na http://urbanzen.com/haiti-artisan/apparent-project.

K představení šperků nám posloužila krásná tříletá modelína Ember :)).
www.apparentproject.org
 Pokud by někdo z vás měl o šperky zájem i mimo soutěž, určitě nám napište e-mail. Samy si nějaké budeme objednávat, tak se můžeme domluvit hromadně. Ani s poštou to na Haiti bohužel není moc jednoduché..

FACEBOOK / TWITTER / BLOGLOVIN' / FORMSPRING

35 komentářů

 1. to je od vás milé! :) myslím si,že je určitě důležité pomáhat - jakkoliv
  nejvíce se mi líbí tahle fotka - http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_3493-1024x682.jpg protože z ní září upřímná radost :)
  snow white a náramek :))
  kejmii3@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Situace na Haiti je stále špatná. Vyskytuje se zde mnoho nemocí, které oni neumějí léčit. Neumějí či nemají možnost dodržovat hygienu. Humanitární pomoc by tam měla vyslat lidi, kteří by je to naučili. Poslat tam kvalifikované doktory, učitelé a další. Měly by se postavit nové školy, aby se lidé na Haiti vzdělávali. Měli by se umět o sebe postarat, naučit se podnikat, naučit se vypěstovat si vlastní potraviny. Také by se mělo něco udělat s politickou situací. Podle mě je nejdůležitější to vzdělání.
  http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4367.jpg Líbí se mi tadle fotografie, jelikož ta holčička vypadá šťastně a ještě nemá ani ponětí, o tom co se tam děje. A má hezké copánky :-)
  golden colour kratší náhrdelník
  ervulenka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4367.jpg Táto fotka, pretože hneď keď som ju zbadala, vedela som, že to je tá fotka ktorú sem dám. :)
  A potešil by ma dlhý náhrdelník Fall Colours. :)
  paula.kulichova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_3509.jpg
  Na mě hrozně zapůsobila tato fotka...je nádherná, vyzařuje tolik emocí. A ten popisek k ní je ještě emocionálnější!
  Podle mě je nejdůležitější lidi na Haiti vzdělat. Na co tam posílat doktory, když se to můžou naučit obyvatelé Haiti? Vím, že je to finančně neuvěřitelně náročné ale z dlouhodobého hlediska výhodné.
  Já bych ráda náramek fall colours nebo vegetal:)

  OdpovědětVymazat
 5. úžasná giveaway!:) myslím, že je důležité pomáhat dětem ve státech, které nemají takové možnosti jako my...nejvíce se mi líbí tato fotka: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_3493.jpg - líbí se mi na ní ta bezstarostnost dětí, upřímná radost ze života, láska... :) myslím, že situace na Haiti je velmi těžká a nemůžou jí vyřešit oni sami - potřebují pomoc, proto si myslím, že je každá takováhle "organizace" dobrá :)
  vybrala bych si náramek, vybrala bych si nějaký laděný do modra, ale bohužel jsem nikde nenarazila na přesnou nabídku vyfocených barev :/
  by-yourself@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. -http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4367.jpg
  -holčička vypadá krásně a spokojeně - tak by se tam měli cítit i ostatní
  -kratší ocean blue
  -karaskova.peta@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Můžu se zeptat kdy budete posílat maily výhercům giveway Gabriela Salvete? Giveaway byl ve středu, dneska je neděle stále nic :// Verča

  OdpovědětVymazat
 8. Vybrala jsem si tuto fotografii:http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/10/IMG_3754.jpg, protože když se na ni podívám cítím u srdce takový tlak nebo napětí, nevím jak bych to vyjádřila. V jeho očích vidím smutek. Proč to tak je? Nezaslouží si takový život, navíc bez mámy..Je to uplně stejná lidská bytost jako jsme my...
  Náramek a žádný šperk nepotřebuji, at se jim pošlou peníze v té hodně výhry a výhru si nechají:))
  reieva@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4367.jpg Tahle je naprosto kouzelná! Já myslím, že nejdůležitější je pomoct lidem (nejenom) na Haity s tím, aby se dokázali prosadit a poté sami fungovat. Nedokážu si představit kolik dětí nemůže projevit svůj potenciál jen proto, že třeba nemají na to chodit do školy. A tak je to se vším. Chtělo by to více možností...práce, vdělávání, bydlení, hygiena, lékařství atd. atd.
  A šperky jsou nádherné, hlavně v barvě Snow White. Je super, že vznikají podobné organizace, které dávají lidem příležitost k práci a ty výrobky pak prodávají po celém světě. Nevím, ale takové to posílání peněz na všelijaké účty....by mě zajímalo kolik z těch peněz tam pak skutečně dorazí.
  black.marry@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 10. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_3509.jpg Protože mám slabost pro černobílé (nebo prostě méně barevné) fotky. Vždycky vypadají tak nějak tajemněji a mají větší kouzlo.
  Vybrala bych si kratší náhrdelník snow white.
  Co se týká různých organizací ať už na pomoc Haiti nebo jiným státům myslím, že je úžasné, že se vždycky najde někdo, kdo má takové nadání nadchnout i ostatní pro dobrou věc. Hlavně hodně lidí si neuvědomuje, že k tomu, aby pomohli stačí opravdu málo.. Nejdůležitější je podle mě vzdělání, protože od toho se odvíjí všechno.

  OdpovědětVymazat
 11. Nejvíce se mi líbí tato fotka: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/Screen-Shot-2012-11-04-at-23.16.44.png
  Fotku jsem si vybrala proto, že i přes to, v jakých podmínkách žijí, milují svůj život a dokáží si ho užít :)
  Situace na Haiti je těžká, myslím, že se hodně lidí snaží pomáhat, ale není to dost.
  Potřebují větší pomoc - vzdělání, potraviny a podobně.
  Přála bych si náramek v barvě sea blue:)
  baru.bee@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Nejvíce mě zaujala tato fotka: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/Screen-Shot-2012-11-04-at-23.16.44.png
  Zaujala mě, protože na té fotce jde přesně vidět, jak svůj život milují i přes to, v jakých podmínkách žijí. A dokáží si ten život užít za každých okolností :)
  Přála bych si náramek v barvě sea blue :)
  baru.bee@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 13. ty šperky jsou nádherná a hlavně, když poslouží dobré věci. Bohužel jejich situaci nepomůže pár dolarů zvenší, je důležité investovat do vzdělávání a rozvíjení sebe sama. Tím, že do těchto zemí přijedeme a přivezeme jim tam pár triček, jim příliš nepomůžeme. Neumí se potom sami rozvíjet, sami něco vytvářet, obchodovat s tím a tím si na sebe vydělávat. O tom, jaká v těchto zemích panuje politika, ani nemluvim:(
  Každá pomoc je skvělá, ať už lékařská či finanční, nejvíce si tito lidé ale pomůžou tak, že sami dostanou příležitost rozvíjet se a vydělávat si na sebe. Musíme si pomáhat <3

  bulik.lusis@seznam.cz
  náramek by se mi líbil jakýkoli s bílými prvky, je to barva čistoty, volnosti a naděje. Alespoň pro mě.

  L.

  OdpovědětVymazat
 14. Celý blog petraimpressions.com mě velice zaujal! Z každé fotky vyzařuje něco neskutečného.. Každopádně asi nejvíc mě oslovila tahle fotka: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/10/IMG_3452.jpg. Ty jisky a upřímné štěstí v očích:) A to i přesto, čím si lidé na Haiti musí procházet..
  Vybrala bych si náramek v barevné kombinaci vegetal:)

  OdpovědětVymazat
 15. Upřímně nevím jak tohle vyřešit. Je mi moc líto co se na Haiti děje a v budoucnu bych určitě chtěla pomoct, to myslím vážně.

  http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4436.jpg tahle fotka je naprosto dokonalá, holčička na ní vypadá šťastně a je to taký andílek O:)

  Nejšťatnější bych byla za náramek a to asi snow white!

  OdpovědětVymazat
 16. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/Screen-Shot-2012-11-04-at-23.16.44.png
  Tahle fotka mi hnedka padla do oka. I lidé ze zemí třetího světa si zaslouží žít plohodnotný život. Každý by se měl nad sebou zamyslet a alespoň trochu těm lidem pomoct.
  vybrala bych si dlouhý náhrdelník shown in black

  OdpovědětVymazat
 17. strašně moc se mi líbí jak se dneska dokáže pomáhat různým lidem , a myslím si že je to pro ti děti hodně důležité , protože získají i víc možností do budoucna :))..... a nejvíce se mi líbí asi tahle fotka http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_43091.jpg protože mě získala tím že pro ti lidi je na prvním místě rodina a přátelé , což by si někdy měli lidi znich vzít příklad :)... a vybrala bych si asi náramek ocean blue
  brittany000@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4486.jpg
  protože obě děti mají tak krásné oči a úsměv ! vypadají štastně
  brala bych delší náhrdelník snow white nebo golden colours

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj holky, moc dekujeme za komentare, ale je dulezite, abyste ty komentare o fotce napsali prave k te fotce na www.petraimpressions.com protoze viteze budeme losovat jak tam, tak tady. Dekuji za pochopeni :) Ty co uz jste poslaly staci zkopirovat klidne :) xx

  OdpovědětVymazat
 20. http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/Screen-Shot-2012-11-04-at-23.16.44.png
  Tato. Protože je inspirující i pro nás a hlavně pro takové, kteří si žijí v luxusu a stále si na něco stěžují!
  Black a snow white-delší náhrdelník
  jinak opravdu super giveway!
  camilla.mal21@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 21. Toto téma je velmi aktuální. My všichni, kteří jsme se narodili zde a ne ve třetím světě máme obrovské štěstí. Každý by se měl svým způsobem nad sebou zamyslet a pomáhat alespoň obyčejnou dárcovskou SMS. Jim i to málo co jim pošleme velmi pomůže a jsou za to vděčni. A my budeme mít dobrý pocit, že jsme udělali dobrý skutek. :)
  luckybaby115@seznam.cz


  OdpovědětVymazat
 22. Hrozně krásné :) mělo by se pomáhat dětem které se nemají tak dobře jako my... ty děti si žijí hodně těžce a stejně je na některých fotkách vidět čirá radost. Je krása vidět že se lze radovat i bez vymožeností moderního světa .

  OdpovědětVymazat
 23. Na Giveaway v tomto případě s prominutím ... Raději děvčata povězte, že se to dá koupit tady: markethaiti.com Ono je totiž sice hezké, že o tom chcete psát a tím zvyšovat povědomí o situaci, ale uvědomte si, že tím, že někomu dáte něco free, tomu moc nepomůžete. :-) Nekomerční, neziskové projekty vyžadují trochu jiný přístup ... teda, pokud nechcete vypadat trošku naivně. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Durduin: Jediny duvod, proc jsme nezminily, ze se sperky daji koupit na Market Haiti je ten, ze damy, ktere Market Haiti vedou maji plne ruce prace s Americkym a Kanadskym trhem a uprimne nevime, jaky by byl zajem z ceske republiky, popr. jestli by byl natolik velky, aby Market Haiti zavedl regulerni shipping to CR. Jak se ve clanku zminujeme, na Evropsky trh se AP chysta az v pristim roce a tato give-away by mohla byt docela dobrym prvnim pokusem zajmu. Co se tyce penez, nemej obavy, ja bydlim primo v Apparent Project dome, artisany vidim pracovat kazdy den a vim presne kolik a za jakou praci dostanou zaplaceno. Vyrobky, ktere se dostanou k vitezkam kupuji sama ze svych vlastnich penez a to za cenu, za kterou jsou bezne v prodeji, zadnou slevu ani podobne si nepreji, takze prosim priste, nez vyslovis nejaky nazor tak si over, jak to je.... timto jsi naprosto znehodnotila nejen nas a nasi snahu zvysit podvedomi o situaci na Haiti a snahu, aby se lide k problemu vyjadrili... ale predevsim take artisany samotne a jejich management

   Vymazat
  2. Petra: ty si tento článek psala, že píšeš: proč JSME NEZMÍNILY... tento blog je snad holek Lucky a Nikči ne???

   Vymazat
  3. anonymous: Ano samozrejme, ze tento blog je holek, ale pokud sis vsiml(a), tak give-away je spolupraci a clanek se objevil v delsi podobe u mne na blogu, v kratsi podobe u holek.

   Vymazat
 24. Omg how cute is that little girl :)

  xx, V

  OdpovědětVymazat
 25. ahoj :) Myslím, že takovéhle projekty jsou úžasné! Těmto lidem by se mělo pomáhat víc a víc, hlavně my bychom jim měli pomáhat, my máme to, co oni nemají.. A proto si myslím, že projekty jako ten to, nebo adoptování na dálku, sponzorování škol atd. by se měli jen a jen podpořit, protože každý by měl mít šanci na život jaký žijeme my...
  lucyreynolds@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. Ahoj :) Myslím, že tento projekt je úžasný, moc se mi líbí! Je skvělé pomáhat lidem, co mají mín než my a myslím, že by to mělo dělat více lidí, protože my máme to, co oni nemají a to co oni potřebují.. Moc se mi líbí projekty jako je tento, nebo adoptováni na dálku, sponzorování škol atd. Každý by měl mít právo na studování a dosažení nějaké dobré kariéry.
  lucyreynolds98@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. na Haiti byl můj kamarád pomáhat, takže o jejich situaci něco málo vím:)

  Líbí se mi fotka z článku Little walk...ta třetí, je úžasná, to mimi je kouzelný!
  A kdyby to byl náramek Winter white:)

  OdpovědětVymazat
 28. a email: anna.kaplanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 29. Úžasná Giveaway!:) Projekt je úžasný. Fotky jsou všechny úžasné, ale nejvíce mě zaujala tato:
  http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4367-1024x682.jpg ...protože ta vypadá šťastně a nic neřeší:)
  tato: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4486-1024x682.jpg ...protože jsou oba moc roztomilí a vyzařuje z nich láska (sourozenecká?!) :)
  tato: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_4485-1024x682.jpg ...protože není nad upřímný smích
  a tato: http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/11/IMG_3493-1024x682.jpg ...opět plná štěstí:)
  kdyby při mně náhodou stálo štěstí, potěšil by mě náramek Snow white :)
  Díky moc za tuhle giveaway.
  Kath - kackajunkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Holky, opravdu skvělý nápad podpořit tuhle akci. Sama bych se ke zmíněnému blogu asi těžko proklikala. Myslím, že my, studenti, kteří si sedí hezky v teple, v suchu, netrápí nás hlad, asi nikdy pochopíme těžkosti života třetího světa. Je jasné, že všichni hned po přečtení podobných článků nesbalíme kufry a nepojedeme pomáhat (... ikdyž někteří ...), ale co můžeme udělat je právě to, co děláte vy. Informovat veřejnost, posílat finanční podporu...v podstatě nás to "nic nestojí" a přitom pro někoho na druhé straně to může znamenat mnoho!

  Nejdéle jsem asi koukala na tuhle malinkou vílu
  http://www.petraimpressions.com/wp-content/uploads/2012/10/IMG_3706.jpg

  Všechny šperky jsou nádherné, ale tím nejhezčejším
  je "Vegetal" náramek ...tak kdyby náhodou:-)...

  Přeju hezký víkend,
  Veronika

  veronika.machova@email.cz

  OdpovědětVymazat