Jak už jsem jednou psala, všechno je tu obří! A sekvoje obzvlášť. Sice jich Národní park Sequoia není plný, jak jsme si naivně mysleli, ale když už je pak spatříte, stojí to za to. Jedním můžete projet autem, v dalším prý zakladatel parku bydlel. Nejproslulejším je ale Generál Sherman, největší strom na světě... Co se objemu dřeva týče. Je to zvláštní měřítko, ale jak správně poznamenal ranger, jehož přednášku jsme šťastnou náhodou chytli, je na něm prostě něco co jiné stromy nemají. Proto se k němu sjíždějí lidé z celého světa. Pár tipů! 1) Bez panoramatické funkce na foťáku se vám do fotky nevejde. 2) Netrapte se s pronášením obřích šišek. Budou sice vypadat dobře na poličce, ale vůbec nejsou ze sekvoje!

As I've already told you, everything in America is huge! Especially the sequoias! Even though the park isn't full of them, as we thought, it is really worth it! One is so big, you can fit the whole car under it, like a tunnel! The most famous one is General Sherman, the largest tree in the world by volume! It's a weird scale, but there is just something about this tree that makes it special! If you ever want to visit, note two things: 1) You can never do a full picture of Mr. Sherman without a panoramatic camera and 2) the big cones are actually not from sequoias! The small ones are!


Další den jsme se vydali na Kalifornské pobřeží a krásný Big Sur! Sice bylo celý den mlhavo a šero, ale i to spolu s rozbouřeným oceánem a útesy pomohlo celkové atmosféře.

We spent the next day on California coast in the beautiful Big Sur. It was foggy and grey that day, but together with the wild ocean and rocks it helped to create the atmosphere!23 komentářů

 1. Wau :D fakt je tam všetko riadne veľké. A fotky sú, ako vždy, nádherné. Teším sa na video a ďalšie články.
  Stronger2gether

  OdpovědětVymazat
 2. Opet nadhera!:) Mam tyto cestovatelske clanky rada.

  theredheadedworld.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasné videá aj fotky :)) Tá posledná spoločná je veľmi krásna :))

  http://withgreywolf.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Krása! Včera som dopozerala posledné 2 videá z Ameriky, a teraz som si všimla, že ste dnes pridali video z Prahy. ♥ :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je neuvěřitelný jsou ty stromy obrovský!
  Tyhle vaše články miluju a máte opravdu nádherné fotky <3 můžu se zeptat, v jakém programu je upravujete?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc, upravujeme je v programu Adobe Lightroom :).

   Vymazat
 6. Videa a fotky z výletů po parcích jsou úžasné, pouštím a dívám se na ně vždy při obědě, kam se na vás hrabou cestopisné pořady v televizi! :) Musí to být opravdu nádhera, tolik dobrodružství! Tiše závidím, ale přeji vám to :)

  OdpovědětVymazat
 7. Diky, ze si date tu praci a sdilite s nama svy zazitky. Skvely videa a clanky (skoro jako bych tam sama byla:) J.

  OdpovědětVymazat
 8. to je tak uzasne!!! :)

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  INSTAGRAM: dominikamr

  OdpovědětVymazat
 9. jéj, dve miesta, kam sa určite raz v živote chcem pozrieť! :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 10. Nádherné fotky! :) Moc krásná místa

  OdpovědětVymazat
 11. Šišmarjá holky, kolik jste tam toho celkem viděly? :-) Ne, je to super, až vám to závidím, takovéhle prázdniny mě sice nikdy až tak nelákaly, ale takhle to vypadá nádherně!
  Btw, jestli si můžu dovolit - na konci prvního anglického odstavce by, myslím, mělo být "the small ONES are".

  OdpovědětVymazat
 12. moc se mi líbí vaše fotky:))

  OdpovědětVymazat
 13. Oh! To jsou tak nádherné fotky! :O

  OdpovědětVymazat
 14. These photos look beautiful as always :)

  thefashiontea.weebly.com

  OdpovědětVymazat
 15. big sur je top topov !! aj tie sekvoje

  OdpovědětVymazat
 16. Páni, ty sekvoje! Tam bych se chtěla jednou podívat. Jinak, máte naprosto bezkonkurenční fotky, jakto, že vypadají tak profesionálně? :D Čím to fotíte? ...Ta úplně poslední je fakt parádní. Mimochodem, smím-li se ptát, co to bylo za hotel, kde jste byli? Musím si to napsat na wishlist, ta hala mi totálně vyrazila dech.
  A těším se na další články (:

  OdpovědětVymazat
 17. Haha, ta poslední fotka je boží :) Už jsem viděla všechna videa, takže už všechno vím, díky za sdílení vašich letních dobrodružství!

  OdpovědětVymazat
 18. Jůůů, další úžasné fotky!!! :O ♥

  OdpovědětVymazat