Když jsme v sobotu publikovaly naše nové video a článek o aplikacích, které používáme na úpravu Insta Stories, vážně jsme se těšily na všechny vaše reakce. Na tohle téma totiž dostáváme vůbec nejvíc otázek a konečně jsme to daly dohromady. K našemu překvapení se ale v komentářích rozjela diskuze na úplně jiné téma. A protože o tom od té doby přemýšlíme, rozhodly jsme se pár myšlenek sepsat i do dnešního článku tady na blogu.

Holky snažte se, jste přece vysokoškolačky, tak ať je to aspoň vidět, když už...
.
Když jsme si zakládaly náš první blog, vlastně jsme ani moc netušily, co to děláme. Zaujala nás myšlenka toho, že můžeme mít svůj vlastní prostor na internetu, kam si budeme psát cokoli nás napadne a sdílet to s dalšími lidmi, které bude třeba zajímat to stejné. Že se budeme navzájem sledovat, podporovat se, inspirovat se a sdílet zkušenosti.

Poslední dobou ty videa jsou jeden velkej průser. Člověk se na ně podívá, že snad je to něco normálního (už konečně), ale pak si stejně říká pořád to samé. Asi si myslíte, že máte splněno, video natočené, ale tohle lidi opravdu nebaví.
.
A naše tvorba se vždycky vyvíjela podle toho, co nás zrovna bavilo, co jsme dělaly a kde jsme byly. Když jsem byla na Work and Travel nebo na Erasmu, bylo zajímavé natáčet, jak to funguje v zahraničí, jaké jsme měly problémy v práci a ve škole a jak jsme cestovaly. Když jsme v Praze, výmýšlíme zase různé jiné, kreativnější formáty videí. Učíme se stříhat videa, vkládat do nich fotky, titulky a animace, a i když se to nezdá, ono to všechno zabere celkem hodně času.

Tak nevím, na co jste v tomto kratičkém videu pyšné, s vaší dřívější tvorbou to nemá nic společného, ale vůbec nic...
.
Možná si za to můžeme samy, že o tom vlastně tolik nemluvíme. Naše práce totiž není jen o tom vymyslet, natočit, sestříhat a publikovat video. Převážná většina toho, co děláme, ani není vidět. S naší tvorbou se pojí i velké množství administrativy, odpovídání na emaily a komentáře, správa sociálních sítí, vytváření nových produktů, strategie a chod e-shopu i s balením a odesíláním balíčků. Často se účastníme různých debat, akcí a organizujeme i vlastní workshopy pro veřejnost.A samozřejmě, jako asi úplně všichni v našem věku, dospíváme. Mění se naše priority, občas i pohled na svět. Vyvíjíme se. A s tím i naše tvorba. Není se tak vůbec čemu divit, že už není vše jako dřív. To je dobře!

Tak málo teď natáčíte a už vůbec nic z běžného života. Měla jsem vás vždycky ráda, ale čekat týden na 3 minuty keců, maximálně předvádění nějakých divných kousků na soebě, to opravdu není vůbec zajímavé. Je vidět, že ta videa už neděláte s radostí , ale jen abyste něco natočili. Pár minut a mám na týden pokoj, že? Nenuťte se do toho, je to poznat, že vás to nebaví a asi to ani nemáte už zapotřebí.
.
Jelikož nepatříme k těm, kteří by dokázali kdykoli několik minut zajímavě mluvit o ničem (A že takoví lidé existují! Mají náš obdiv!), naučily jsme se mluvit jen tehdy, pokud máme co říct. Asi chápete, kam tím míříme. Než abychom ze sebe nutily obden článek a třikrát do týdne video, radši si vše pořádně promyslíme a vydáme toho míň. Neznamená to ale, že na to kašleme, nebo že nás to nebaví. Právě naopak. Pochopily jsme, že méně je někdy více. Možná právě ve chvíli, kdy bychom se do toho tlačily a byly ve stresu že NĚCO musíme vydat, stalo by se to pro nás rutinou, povinností a přestalo by nás to bavit.

Naštvalo mě, že jsem se týden těšila na další video a pak 3 minuty o něčem co zajímá jen určitou skupinu lidí. Byli na dovolené týden a za tu celou dobu ukázali jen pláž a jedno nějaké jídlo a to ještě bez komentáře. Dalo se toho určitě lidem ukázar víc, kdyby měli zájem. 
.
Nikde není definované, co by měl influencer na svých kanálech sdílet, jak často by měl vydávat videa/články/fotky, nebo kolik dní offline si může ročně dovolit. Jsme vděčné za každého jednoho sledovatele, protože bez nich bychom ani náhodou nebyly tam, kde dnes. Ale obsah, který tvoříme, tvoříme tak, aby nás bavil. Kdokoli si může na internetu zdarma přečíst naše články, přehrát naše videa a nikoho k tomu nenutíme. Pokud ho to nebaví, určitě najde něco jiného, pro něj smysluplnějšího, co by mohl sledovat.

Konstruktivní zpětná vazba je pro nás opravdu důležitá, a i tyhle komentáře nás nutí zamyslet se nad tím, co a jak děláme, ale jsme pořád jen dvě holky, co se rozhodly publikovat části svého života na internet. A když chceme jet na čtyři dny na dovolenou a nenatočit z toho video, je to v pořádku. Když se rozhodneme vydávat videa jen jednou týdně, je to v pořádku. Když nás kvůli tomu někdo přestane sledovat, je to taky úplně v pořádku. O svém životě si totiž každý může rozhodovat sám, ať už je vidět online, nebo ne...

100 komentářů

 1. Souhlasím s vámi holky. V životě se bohužel nezavděčíme všem. Osobně raději uvítám tři videa za měsíc, které vás budou bavit natáčet než koukat na youtuberku, co točí videa denně a nemá to hlavu ani patu. Je fajn být online, ale někdy je potřeba být i offline. Nejste denní zprávy, aby jste museli fungovat za každé situace a ta negativní nálada by šla znát a bylo by to ještě horší. Proto si dejte oddych a načerpejte nové síly. Myslím, že vaše tvorba za to stojí ♥ Krásný zbytek léta.. Niky :*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Niky, děkujeme moc za komentář! Léto rozhodně využijeme k tomu si trochu víc promyslet co a jak chceme a od září se do toho pustíme :)).

   Vymazat
 2. Nenechte si holky náladu znechutit. Je dobré nad zpětnou vazbou uvažovat a vzít si z ní některé podněty k srdci. Ale za ty dlouhé roky od prvních samostatných krůčků Lucky na blogu je obrovský pokrok více než vidět. Sebevědomí a cílevědomost jste si osvojily. Přestože už teď více profesionálněji, myslím, že vás to bude stále bavit.

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se zrovna článek a video o aplikacích moc hodilo. Jsem překvapená reakcemi, které tu zmiňujete, ale věřím, že si ohledně nich neděláte zbytečné starosti. Vždyť koho takové video nezajímá, se na něj vůbec dívat nemusí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nás to donutilo se nad naší tvorbou zamyslet, ale nic si z toho neděláme. Každý se vyvíjí, mění a učí :). Děkujeme, máme radost, že se ti video hodilo :)).

   Vymazat
 4. To je celé vážně zajímavé! Už delší dobu jsem Vás chtěla poprosit o video "co je za tím": kolik času trávíte vymýšlením, čtením komentářů, studiem tématu, točením, stříháním přeřeků, voice over...(jak to přitom udělat zábavné ale nevím :)) Myslím, že by to mohlo otevřít oči komentujícím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc za tip na článek. To je rozhodně taky další zajímavé téma! :)

   Vymazat
 5. Ahoj holky.
  Jsem Hanka a nesnáším, když mi někdo diktuje co mám/nemám dělat, jak a kdy atd...
  A proto prosím, nenechte se tím odradit. Rozumným lidem přece musí být jasné , že to bude jiné než když jste sdílely jeden pokoj a měly méně odběratelů/starostí. Teď máte každá svůj život, povinosti a starosti a je jen na Vás, jak budete chtíl, aby to bylo dál :)

  Klidně točte jedno video za měsíc/dva/tři .. Vždyť je to jedno, lidem kolem sebe toho dáváte tolik, že na tom jak často vydáváte video přece nezáleží, jde jen o to jak vy to budete cítit a chtít :)

  Mějte krásný zbytek léta a AHOJ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc, Hani! Krásný zbytek léta i tobě! :*

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Určitě se tím nenechte odradit a dělejte jen to co vás baví a na co máte chuť. Já samotná musím říct, že ne každý článek nebo video mě baví, ale to je právě díky tomu, že mám i já ráda jiné věci a některé jdou jen kolem mě. Jako třeba oblečení a vše okolo módy. Proto také moc vaše videa a články, kde se zaměřujete jen na módu a oblečení nečtu a nepouštím.
  Jen si počkám až sepíšete článek nebo natočíte video, které mě bude bavit. Ale rozhodně bych vám nikdy nenapsala, že mě některé video nebaví nebo článek, to mi přijde až moc a lidé kteří to píší si mají uvědomit, že každý jsme jiní :)

  Za mě vedou články a videa o vašem životě a cestování, také články ohledně blogování a i toho Instagramu mě baví a hlavně knih. Ostatní články jen tak projíždím, ale vždy čekám a doufám, že se objeví článek, který mě bude bavit (a zatím se vždy objevil).
  Mám vás moc ráda a pusťte ty komentáře z hlavy a dělejte jen to co vy uznáte za vhodné.
  Budu se těšit na další článek nebo video i když třeba bude za měsíc nebo déle. Mějte se krásně :)

  Reading With Lucy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc! Už teď máme v hlavě několik nových článků a videí :)).

   Vymazat
 8. Ahoj holky,
  Asi nechápu s čím měli lidi problém? Vždyť to bylo super video, kde jsem konečně zjistila jak se dají fotky a videa upravovat v telefonu! Za mě super. ☺️ Doufám a těším se, že vás zase uvidím na autogramiáde Vašeho dalšího diáře. ☺️
  PS. Donesu vám zase kytičky ��☺️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jani, jee děkujeme, už se na tebe na autogramiádě těšíme :). Právě plánujeme data, kdy bychom je udělaly. A jsme rády, že se ti video líbilo :)).

   Vymazat
 9. Holky jste skvělé, nemusíte se nijak hájit ani ospravedlňovat. Lidé, kteří vás mají rádi, za vámi vždy budou stát a rádi se podívají na všechny vaše videa. Kritika je dobrá, ale jen ta konstruktivní. �� Máte nárok užívat si léta a života jako ostatní. Doufám, že budete pokračovat v tom co děláte nadále.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za komentář, my máme konstruktivní kritiku moc rády, už několikrát nám opravdu pomohla se zlepšit :). Léto je pro nás hodně o přípravách na prodej diářů na rok 2019, ale od září budeme zase pokračovat v plném nasazení :)).

   Vymazat
 10. Tak tohle me sokovalo. Sleduju vas uz hodne dlouho a mam vas porad rada, i kdyz je mi lito, ze nevydavate videa tak casto, tak moc dobre vim kolik za tim je prace a to to nedelam na plnej uvazek jako vy. Nelamte si s tim hlavu, jste skvely a delejte dal vasi vec!!!
  Sandra

  OdpovědětVymazat
 11. Holky naprosto chápu, že nejde každý den vydat video a publikovat článek. Musíte mít i svuj život! Jak někdo tohle může napsat.... Stále si stojím za tím, že jste stejně úžasné jako kdykoliv. Ve vašich životech se toho odehrává dost a ještě dost odehraje, ale i tak to všechno zvládáte. Nic si z takových lidí nedělejte, nikdy nic nedokázali, tak jsou protivní a neví komu už nadávat. Zůstaňte takové jaké jste. Jsme s Vámi ❤️❤️❤️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme, moc si tvého komentáře vážíme :)). Máme radost, že kolem sebe máme tak skvělou komunitu lidí :).

   Vymazat
 12. Holky, nenechte se odradit. Myslím, že ze spousty takových komentářů mluví i závist, podařilo se vám navázat spolupráce, o kterých si většina takových haterů může nechat jen zdát, díky Vaší práce vlogujete ze světa a ten titul Bloger roku jste tolikrát asi taky nezískaly jen tak za nic. Já jako víceméně vaše vrstevnice obdivuji, kolik toho sdílíte, já bych na to neměla odvahu, v mnoha věcech jste mi velkou inspirací (třeba tipy kolem seberealizace, vedení diáře, vyplnění volného času...), váš A Cup Of Style už vnímám jako značku / podnik, za kterým jsou podepsané dvě fajn holky, které pro mě v dnešním světě všech vlogerů a blogerů vynikají hlavně tím, že nikdy nejsou sprosté, což je dost unikátní záležitost. Moc vaší tvorbě fandím a těším se na další videa a projekty, do kterých se zapojíte a je jedno, jestli to bude jednou měsíčně nebo jednou za půl roku, hlavně zůstaňte své, tak vás máme rádi! ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Občas je to těžké, najít balanc v tom, co sdílet a co ne, ale stále nás to neuvěřitelně baví a naplňuje. Teď se těšíme na nové diáře a další produkty, to je teď takový náš velký projekt :).

   Vymazat
 13. Holky jste skvělé..
  pokračujte v tom co děláte,mate můj velký obdiv a jste mým velkým vzorem ❤️

  OdpovědětVymazat
 14. Presny a krasny clanek. Tyto komentare pisou lide, kteri se neumi vciti, nebo spise zhodnotit situaci..nebo jeste jinak receno, divat se na to ze vsech uhlu. Kdyby mel clovek vychazet kazdemu vstric, tak se z toho zblazni. Uz tak verim, ze toho mate az az. Ale nic si z toho nedelejte. Hlavu vzhuru! :-) A urcite pokracujte v tom, co delate.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Je nám jasné, že nemůžeme vyjít vstříc úplně všem. Máme radost, že to, co sdílíme, si najde své publikum a děláme to hlavně pro sebe a pro ty, které to baví :)).

   Vymazat
 15. Už to tu bylo řečeno mnohokrát, ale ještě jednou - nikdy se nezavděčíte všem a spousta lidí jednoduše neví, co všechno obnáší ta práce mimo kameru nebo blog. Doufám, že se Ti tím nenecháte vzít elán. Sleduji vás dlouhé roky, od samotných počátků a vždy jste mě, jako jedny z mála, bavily :) Život není jen instagram a youtubová videa, všichni se měníme, stárneme a samozřejmě tohle třeba ani nebudete dělat věčně. Proto bychom si měli užít, dokud to trvá. Moc vám fandím a držím palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme pocit, že občas nám takové komentáře dodají novou motivaci a elán se zase trochu zlepšit a neusnout na vavřínech :). Děkujeme moc, je skvělé slyšet, že nás někdo sleduje už od začátku :).

   Vymazat
 16. Přesně tak. Mě vaši tvorbu baví sledovat porad, nebaví mě třeba všechny videa, ale to ani nejde jednou věcí udělat radost všem. Buďte jaké jste ❤ A rozhodně si dopřejte možnost jet na dovolenou nebo strávit pár dní bez toho, abyste museli všechno natáčet a tak dále :)

  OdpovědětVymazat
 17. Holky, nic si z toho nedělejte. Jste skvělé a nás, co vám jen tiše fandíme a nic nekomentujeme jsou tisíce. Znám vás, vím, jaké jste i kolik práce za vším je, a máte můj velký obdiv. Jste frajerky:) Veru

  OdpovědětVymazat
 18. Já mám na to opačný názor...souhlasím vesměs s citovanými komentáři z Youtube. Poslední dobou jedno video týdně, v průměru má pár minutek, článků o módě minimum. Je to nuda. Holky jsem dřív sledovala pravidelně a těšila se na každé video a myslela jsem, že po ukončení školy to bude zábavnější, ale bohužel...Je to ohromná škoda. Jistě, že holky můžou točit jednou za čas a ano, je to v pořádku. Ale pak to ztrácí smysl. Když není na co koukat/číst...Jiní blogeři/youtubeři jsou aktivnější a přitom je jejich tvorba taky kvalitní. A přijde mi, že s klesající frekvencí klesá i počet sledovanosti videí. Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za komentář, občas prostě člověk potřebuje trochu zvolnit a nabrat novou sílu :).

   Vymazat
 19. Vaše videa jsem přestala sledovat kvůli nedostatku času (a jaká to je škoda!), nicméně články stále čtu, takže když jsem si tento přečetla a omrkla poslední video, nenašla jsem rozdíl od toho posledního, které jsem viděla. Jste stále stejně pozitivní a motivující, stejně šikovné. Lidé by se měli naučit být trpěliví a cenit si všeho. Když to není jejich šálek čaje (stylu), ať přikývnou a jdou dál, počkají si na video, které se jim trefí více do zájmů. Tak to alespoň vidím já.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc :). Naprosto s tebou souhlasíme :)).

   Vymazat
 20. Jste úžasné, na každém videu je naopak vidět, že máte vše promyšlené a ze vás to baví. Každým videem se zlepšujte a videa mají kvalitní obsah. A určitě je v pořádku si vzít nějaký čas offline. Je to stejné jako v běžné práci. Taky si většinou neberou práci s sebou. Pokračujte dal v tom co děláte, jste pro mě velikou inspiraci.❤️❤️

  OdpovědětVymazat
 21. Ja bych tem, ktere mrzi, ze od Vas vychazi mene videi nez driv, vzkazala, aby se zamerili na SVUJ OFFLINE zivot... aby ho zili naplno... Vase videa mam rada, ale nemyslim, ze je potreba byt na youtube kazdy den (tam by se dal koneckoncu u vsech moznych videi stravit cely zivot). Lidi, jdete ŽÍT... Lucka a Nicol Vas mohou obcas inspirovat a obcas pobavit, ale v prvni rade si uzivejte vlastni zivot preci!!! Vzdyt na co jednou budete vzpominat? Na sezeni pred pocitacem asi ne...to radsi jdete vydelavat at muzete jet na dovolenou jako holky, kdyz Vas tak mrzi, ze o dovolene natocili malo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý bychom se měli zkusit trochu víc zaměřit na ten náš offline život a víc žít mimo monitory :). Děkujeme moc za komentář!

   Vymazat
 22. Ahojte dievčatá. Ked som si prečítala tento clanok, bola som dosť v soku, pretože mňa vaše videá neskutočne bavia, a stále sa teším na nove. Keď ich je takto pomenej, tak o to viac, pretože na vasej práci vidno, že vás to skutočne bavi a vidno tam tu kvalitku. Jednoducho nie sú to videá z nudze, ale podľa mňa sú úplne kreativity a povedala by som, takej reality. Síce na akési sedenie pred YouTube a pozeranie vlogov vela času nemám,no stále si len tak pozriem váš kanal, či ste náhodou niečo nepridali :)
  Tak prajem vela stastia a trpezlivosti do vasej práci, a robte nadalej to, čo vas bavi a napĺňa! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně holky, líbí se mi vaše názory a tvorba taková, jaká je a je vidět, že vás to naplnuje - to je dobře :-) Držím vám palce!
   Verča

   Vymazat
 23. No jak myslite, když takhle budete pokračovat a cup od style bude minulost.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se nestane. Holky by museli normalne pracovat a to by Lucie nezvladla.

   Vymazat
  2. :D:D děkuju za důvěru! :D:D

   Vymazat
 24. Lidi rádi mluví a mluví, a hned si myslí, že je to vaše povinnost jak dlouhá videa musí být nebo o čem natáčet. Přijde mi to dost padlé na hlavu. Ale je pravda, že když se ozve jeden, druhé se vezou. Jelikož nemají odvahu něco říct a chytají se pak příležitosti. Já miluji vaše vlogy. Takže když vyjde vlog rada se podívám. Třeba na něco co mě zajímá. To co mě nezajímá tak si nepouštím a je klid. Ale každý váš článek mě baví a celková vaše tvorba! :)

  All About Candys Life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za komentář, máme radost, že tě baví sledovat, co vytváříme :)).

   Vymazat
 25. Holky jděte si za svým! My, co Vás žereme Vás budeme žrát vždycky! ❤

  OdpovědětVymazat
 26. Já nechápu, kde se v lidech bere to přesvědčení, že mají na cokoliv nárok nebo nárok diktovat, jak máte co tvořit.

  Taky si ale myslím, že pomalu začínáte narážet na to, že dospíváte, mění se vám priority, ale vaše publikum je pořád víceméně tvořeno dětmi a puberťáky. A je super, že se tím nenecháváte semlet, protože blogerky, které ve věku, kdy jejich vrstevnice řeší bydlení, rodinu, kariéru atd, pořád jen dokola pindají o kosmetice a hadříkách, jsou dost k pláči :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je to tím, že jsme našim sledovatelům tak blízko. Vidí nás téměř denně na sociálních sítích a mají k nám až kamarádský vztah :). Publikum máme široké, ale je pravda, že ti mladší mají větší potřebu se vyjadřovat, když se jim něco nelíbí. Děkujeme za komentář!

   Vymazat
 27. Diky za vyjadreni, kazdopadne ja vas vzdy vnimala jako youtuberky a pokud napisete, ze mene je vice, tak za sebe dodam, ze to neplati vzdy, protoze ono je posledni mesice u vas mene kvantity i kvality. Schvalne jsem se koukla - za posledni mesic jste vydaly video o appkach na stories (hodne malo na tyden, navic i behem tech 4 minut samozrejme s vasi reklamou), pak oproti minulym letum suchy a ryze dokumentarni vlog z Colours. Pak zase placene video na knihy, kde jsem zirala, ze zrovna vy, ktere jindy volate po eko stylu (asi teda jak se to hodi), propagujete knihu Terapie sdilenim, na kterou zbytecne padaji stromy. Ty prazdne stranky o silne gramazi jsou vysmech, melo to zustat na netu, ale jiste, pak by si na tom nemohl nikdo namastit kapsu. DIY video melo aspon napad, ackoli pro me nepouzitelne.
  Drivejsi vase videa a hlavne vlogy mely dusi, pusobily jste jako skromne holky, ktere jsou zaroven sebejiste a stoji na vlastnich nohach. Ted je to sama reklama, propagace mnohdy pofidernich veci a zbytecnosti a hlavne takove neosobni a povrchni. Pokud vam to pripada v poradku a necitite ten rozdil, tak vam mohu poprat vse dobre do budoucna a odhlasit odber. Ja tvrdim, ze zdaleka ne kazdy vyvoj je k tomu lepsimu, ale je to vase cesta. Jiste, je to jen youtube kanal, jen socialni sit, ale preci jen odrazi sve tvurce, a ja tuto tvorbu prestavam podporovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, je nám opravdu líto, že to takhle vnímáš, ale jak píšeme - pokud se na to zrovna necítíme, radši toho vydáme méně, než abychom vymýšlely jak udělat zajímavý vlog, když celý den jen pracujeme u počítače... Většinu času nám totiž momentálně zabírá příprava e-shopu a nových produktů, které připravujeme společně s našimi diáři na rok 2019. Navíc i my si chceme přes léto trochu odpočinout, užít si čas s kamarády bez neustálého natáčení a načerpat novou energii :).

   Vymazat
 28. Mrzi ma ze sa nevyjadrujete k tomu, ze vas niekto oznacil za teleshoping. Poslednou dobou je to naozaj neznesitelne, tej reklamy je proste STRASNE MOC a je vam potom velmi tazke verit, ak vam nieco chutni alebo sa vam paci, ze je to naozaj a nie platena reklama. Velka skoda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za komentář. Na téma reklamy plánujeme ještě jeden celý článek. Zrovna my osobně si reklamu v našem obsahu hlídáme hodně a děláme toho opravdu minimum, ale rozumíme tomu, že jako celek je to velký problém a může to sledovatele otravovat, až odradit od sledování úplně :(.

   Vymazat
  2. S tim "teleshopingem" jsem to asi byla ja. Nicméně jsem to nemyslela konkretne na holky z Cup of Style, ale celkově youtubery. Dle meho nazoru to jeste holky maji v přijatelné formě.

   Vymazat
 29. Jsem jedna z těch, které vás na youtube kritizovaly a když jsem si šla přečíst tento článek, chvíli mě zamrzelo, že bych vám snad nějak ublížila. Ale když jsem to dočetla, tak vidím, že jsem se vůbec nespletla. Že vám je to jedno, že vás přestáváme sledovat, že vám připadá, že sdílíte málo reklamy apod. Zvláštní

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komentáře nás mrzí a určitě si z nich vezmeme zpětnou vazbu. Na druhou stranu to ale nemění nic na tom, že se nám naše tvorba líbí a stojíme si za ní. Máme pár firem, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jsme za tyto spolupráce rády, protože produkty opravdu používáme a můžeme doporučit :). Není nám jedno, že nás lidé přestávají sledovat, ale pokud je nebaví to, co tvoříme, je to logické a přirozené :).

   Vymazat
  2. Presne, jak kdyby ti lide byli na "cerne listine" za svuj vetsinou slusne a konstruktivne napsany nazor :-) Olga

   Vymazat
 30. Já myslím, že to "Naučily jsme se mluvit jen tehdy, máme-li co říct" mluví za vše. Kolikrát vídám videa, která jsou jen, aby vyšla. Z vašich takový pocit nemám. Dělejte dál, to co vás baví, vždyť nejvíc jsou slyšet vždycky ti nespokojení!

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 31. Nemůžu mluvit za ostatní. Jen za sebe. Ale také mám delší dobu pocit, že Vaše tvorba je jiná. Např. za poslední týdny (11 videí) si nemůžu vzpomenout na video, kde nebyla spolupráce, kde jste nebyli pozvaní nějakou společností a tak. Možná DIY, ale tam byla klasická reklama vložená (cizí). Poslední video mě maličko zarazilo z hlediska délky, ale jak říkáte. Netušíme, jaká práce za tím je. A máte to krásně sestříhané, opravdu. Pak ale po spuštění se mi spustila reklama klasická. Navíc po třech minutách videa přišla ještě zmínka o Vašem produktu. Což naprosto chápu. Ale za mě dvě reklamy na čtyřminutové video je hodně. Navíc ty reklamy z předchozích videí. Teď už tam tu reklamu na začátku nevidím tedy. Naposledy mě bohužel zaujal vlog z Portugalska. Ten byl boží, měl duši a byl krásně zpracován a pokud tam byla také nějaká spolupráce, tak si to ani nepamatuji, protože to byl poslední "osobní " vlog od Vás a ty mě fakt baví/bavily. Ale byl publikován 25.5..

  OdpovědětVymazat
 32. Moc se mi líbí vaše tvorba a nechápu lidi, kteří vidí na vašich videích, že vás to nebaví. Mě právě příde že vás vaše videa baví tvořit i přes všechnu práci kolem toho. Vaše videa přináší spoustu pozitivní energie. Jen tak dál holky. :)

  OdpovědětVymazat
 33. ... a od té doby jen reklamní videa. Tím jsem jenom chtěla říct, jak to vidím já. Třeba víc lidí z podobných důvodů zareagovalo na právě Vaše poslední video, a tak vzniknul tento článek. Jinak naprosto chápu že vydáváte o prázdninách míň, máte i jinou práci než natáčení videí. Jen by mě pro příště potěšilo, když v situaci, kdy změníte trvaleji počet videí za týden, byste to třeba zmínili někde, aby člověk ve středu nečekal zbytečně. :) Zmínili jste to až déle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme moc za tvůj komentář. Hodně nám pomohl si uvědomit, jak sledovatelé nad naším obsahem můžou přemýšlet. My naše videa nevnímáme jako reklamní. Naše spolupráce si dlouhodobě budujeme a vždy se snažíme video udělat zajímavé i pro naše sledovatele, aby se něco dozvěděli, pobavili se a ne jen zjistili informace ohledně určitého produktu. Ale na tomhle určitě ještě zapracujeme :)).

   Vymazat
 34. "Jsme 2 holky, co se rozhodly sdilet casti sveho zivota na internet" bylo pravdou spise pred 3 lety. Dnes uz jsou videa zalozena predevsim na reklame a spolupraci, to prave se vytratilo. Ale sledujici si to vzdy najde. Ted jen otazla, jestli je to tak spravne. Nahodny sledujici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě není správně, aby videa byla založená pouze na reklamě a o tomhle právě hodně přemýšlíme a dáváme si pozor, aby tomu u nás tak nebylo. Ale podle reakcí ještě je co zlepšovat :). Děkujeme za komentář!

   Vymazat
 35. Naprosto souhlasím! Točte a pište co chcete vy, ono si to své publikum najde. Těm co píší že jste samá reklama: Mně osobně to nepřijde nijak přes míru a i kdyby jich tam měly o něco víc tak si prosím uvědomte, že je to zároveň jejich práce. Kdyby holky nedělaly žádné reklamy, tak si musí najít jiné zaměstnání a pravděpodobně by jsme články a videa neměli vůbec. Mimochodem, to video které rozjelo tuto debatu se mi moc líbilo. No doufám, že jsem nenapsala "pátý přes devátý" já totiž nedokážu napsat ani ten komentář, natož abych zvládla napsat krásné články jako Lucka a Nicole zvládají!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme, napsala jsi to hezky! Rozhodně to smysl dává a máme radost, že to takhle vnímáš :)).

   Vymazat
 36. Je to také tím, že jste říkaly, že po dokončení VŠ se budete tomuto věnovat naplno, tak většina čekala od vás víc a ono je toho míň a ještě s reklamou - logicky, když je to teď pro vás práce, ale nevyplatí se to... myslím si, že obecně tato oblast začíná stagnovat, jelikož sledovatele nebaví sledovat reklamy a ještě k tomu zakomponovane do fotky nebo videa "jen tak" Obecně, už to není, co dřív, kdy jsme sledovali přirozené videa a fotky z běžného života

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tím dokončením VŠ máš rozhodně pravdu. Samy jsme nečekaly, že se nám toho teď nahromadí tolik, že ve spojení s cestováním toho už víc stíhat nedokážeme. Ale už si pomalu děláme plán na září, tak snad to vyjde podle našich představ :). K té reklamě ještě sepisujeme samostatný článek :).

   Vymazat
 37. Vůbec to nechápu a mrzí mě, že vám dávají někteří lidé takovou čočku... Ale asi i to k tomu patří. Každopádně si myslím, že to je prostě jen těch pár hlasů, který jsou slyšet a my - spokojená většina - mlčíme, tak se tím nenechte otrávit, holky! :) Já jsem s vaší tvorbou spokojená, jsme podobně staré a mám radost, že vaše tvorba "stárne" se mnou. Možná to už nezaujme ty nejmladší, ale my původní odběratelé určitě zůstáváme :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to k tomu patří a je to zároveň dobře, že když se někomu něco nelíbí, že se ozve. My se tím hodně učíme a tahle diskuze nám vážně pomohla si hodně věcí uvědomit :)). Děkujeme moc za komentář!

   Vymazat
 38. Mně se video o aplikacích líbilo, přišlo mi to užitečné a některé aplikace jsem vůbec neznala a teď je využívám :) a jinak je pochopitelné, že se váš kanál i blog nějakým způsobem vyvíjí a videa se snažíte dělat více kreativnější, což se mi právě moc líbí :)

  OdpovědětVymazat
 39. Holky, naopak si myslím, že se tvorba vyvíjí super směrem, já vás třeba nesleduju kvůli videím (nejsem asi cílovka), ale proto, že jste pro mě symbol úspěšných blogerů, kteří kromě blogu také studují, pracují na vlastním e-shopu, tvoří vlastní produkty a zapojují se do smysluplných akcí nebo projektů. Vím moc dobře, co obnáší provoz e-shopu a vyřizování veškeré administrativy a máte můj obdiv. Na světě se vždycky najde někdo, komu se nezavděčíte a video se mu líbit nebude, to je přeci úplně normální a vůbec to tomu člověku nelze mít za zlé. :) A bravo za článek, myslím, že právě tím jste dokázaly, že vám to jedno není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Jedno nám to rozhodně není, chceme nad tím přemýšlet, diskutovat, učit se a posouvat se pořád dál :)).

   Vymazat
 40. Ahoj holky, sleduji vás už strašně dlouhou dobu, a je pravda, že se vaše tvorba trošku změnila,ale vždyť je to dobře :) Jsem moc ráda, za každé vaše video, nový článek nebo cokoliv co vydáte :) Rozhodně si nakazte náladu takovými lidmi, kteří v životě budou pořád rýpat a posmívat se. To dokáže každý, ale to co pro nás děláte vy zlepšujete nám den svou prací a to je super. Hodně štěstí do dalších projektů a budu se těšit na cokoliv vydáte :) Hezký den Vám oboum.

  OdpovědětVymazat
 41. Spousta lidí by nedokázala to, co jste dokázaly vy dvě. Dobrovolně sdílíte se světem váš život, chcete lidi inspirovat a to všechno děláte protože váš to baví. I přesto to někteří lidé neumí ocenit, nejspíš proto, že zrovna nemají co dělat. Já vám to přeji z celého srdce a doufám,že budete dál dělat co váš baví a nenecháte si znechutit náladu takovými komentáři. ☺

  OdpovědětVymazat
 42. Tak nějak nechápu, proč mají lidé potřebu psát takovéhle komentáře. Co už můj mozek vůbec nebere je, že jim to přijde normální. Pokud je vaše články a videa nezajímají, tak ať je nesledují, a nekritizují vás za to, že nechcete sdílet každou minutu svého života!

  OdpovědětVymazat
 43. Zdravím. Môj názor na túto tému je taký, že nech sa človek snaží akokoľvek, vždy sa nájde niekto, komu to príde málo. Ľudia si často myslia, že keď niekto robí niečo verejne, či už točí videá, píše články alebo čokoľvek, že má právo diktovať mu všetko. Som rada za to aké ste. Že sa do vecí nenútite, len aby niečo bolo. Ak človek robí niečo s láskou, pretože ho to baví, tak to je vidieť, aj keď to veĺa ľudí nepochopí a bude si myslieť, že robíte málo.

  Články na podobné témata nájdete aj na mojom blogu. Budem rada za každého nového čitateľa <3 http://heyitsdanca.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 44. Video na youtube som síce nekomentovala, ale zdieľam názor kvázi kritických komentárov. Mala som dojem, že sa značkou ACOS chcete živiť, prezentovali ste, že po skončení školy sa začnete videám viac venovať atď... Očividne teda nie som sama, koho nepríjemne prekvapuje tento vývoj. A reakcie typu: Ak sa sledovateľom nepáči, tam sú dvere resp. unfollow bottom.
  Nepríde mi to sebakriticke, ani uctive voči ludom, ktorí vás mali radi, venovali vám svoju pozornosť a to najcennejšie čo mali, teda čas, a tým vás dostali tam, kde ste.
  Je to akoby módny dom povedal: Ja si šijem a navrhujem len sám pre seba a mám právo si dať pauzu, užívať život a výhody ktoré mi priniesla slava a chillovať.
  Áno, právo na to každý samozrejme ma, ale je to neuctivé a nakoniec na to doplatite vy. Nakoľko nových aktívnych a zaujímavých bloggerov je ako húb po daždi. A kto si neváži followera, príde o neho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně, slečna to vystihla parádně ��

   Vymazat
  2. Super komentar, ktery podle me presne vyjadruje to o co tu jde. Kazdy prece premyslime kriticky, napsat svuj kriticky nazor je dobre:-)

   Vymazat
 45. Ahoj holky já s vana úplně souhlasím i když je mi 13 let. Já jsem vás původně sledovala jen na YouTube a od Vánoc i na instagmu a jak Niky říká na stories že vydala nový článek skoro každý týden tak mě dnes napadlo si nějaký taky přečíst i když nejsem žádná čtenářka protože jsem dyslekticka tak jsem to přečetla je to moc hezky nepsané a moc hezky se to čte. Chtěla bych vás moc pochválit jste moc šikovné obě dvě a mám vás moc ráda. 😘

  OdpovědětVymazat
 46. Ahoj holky,
  přišla jsem na Vás minulý rok úplnou náhodou, když jsem hledala nějaký pěkný diář do školy. Diář mne opravdu ohromil a hned jsem si ho objednala. Začala jsem sledovat vaše videa a jsem spokojená. Vždy se najde někdo, komu se něco líbit nebude. :) Nemůžete se zavděčit každému a chápu, že to musí být náročné. Vymýšlet videa apod. Máte přece také svůj osobní život, který nebudete publikovat online na internet. Máte dovolenou a měli by jste si tam odpočinout a až se vrátíte udělat článek. Lidé by měli být rádi aspoň za 3 minutové video na, které jste si udělali na dovolené čas. :)

  Jen tak dál holky. :)

  OdpovědětVymazat
 47. Ahojky/Dobrý den,
  chtěla jsem Vám jenom říct, ať si z těch hnusných komentářů nic neděláte :) Váš blog a Vaše příspěvky na Youtube a Instagramu jsou jen ve vaší režii a upřímně já jsem ráda, jakým směrem Vaše tvorba směřuje. Rozvíjíte se s věkem, život Vám dává s věkem něco nového a to se zároveň odráží na Vaší tvorbě, a to je na tom to čím se odlišujete od jiných blogerů. Jsem přibližně ve stejném věku jako Vy a líbí se mi, že se "rozvíjím" s Vámi a Váš blog se sakramensky hodně posunul od Vašich začátků...čím dál lepší :)
  Takže pokračujte dál, a přesně jak píšete, komu se to nelíbí, tak ať sleduje něco jiného a hlavně ať se zamyslí nad tím, co by na Vašem místě zvládali oni. Naopak Vás holky moc obdivuji, že toho stíháte tolik :) Já bych to fyzicky a možná ani psychicky nedala :)
  Mějte krásný den :) a hlavně s úsměvem :)

  OdpovědětVymazat
 48. Obecně je lepší kvalita nad kvantitou a pokud budete s tím, co tvoříte spokojené, tak je to v pořádku. I tak ale někdy není nad kritiku, díky ní se člověk může ve své tvorbě stále posouvat dál.
  Ať se vám daří,
  ATUNAI

  OdpovědětVymazat
 49. Neuvěřitelný, jak jsou některý lidé drzí... :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme demokracii, jestli to náhodou nevíte. Tudíž objektivní kritika není drzost, ale vyjádření názoru.

   Vymazat
 50. Zuzana Fečová19. srpna 2018 v 19:34

  Někteří lidé nemají dostatek rozumu. Vůbec nic si z toho nedělejte. Každému se člověk zavděčit nemůže a vždy bude někdo komu se to nebude líbit. Když jsem začala sledovat YouTube, byli jste jedni z prvních, které jsem začala sledovat. Mě osobně se vaše tvorba moc líbí. Je hezké vidět jak se posouváte vpřed co se týče tvorby. Také si pravidelně kupuji váš diář. Už mám objednaný i ten nový a těším se na něj. Líbí se mi na něm jak je přehledný a navíc i krásně vypadá.
  Mějte se moc hezky a užijte si zbytek léta. :-)

  OdpovědětVymazat
 51. Bloguju od malička - cca 10 let a pro mě je nejdůležitější vidět ten posun u sebe samotné. Samozřejmě, že mě zajímá názor ostatních, protože zpětná vazba je důležitá a posouvá nás v před, ale snažit se zavděčit opravdu všem nelze. Není to v silách nikoho na týhle planetě a opravdu jsem občas udivená tím, jaké názory lidi z pusy vypustí. Ale na jednu stranu to chápu. Myslí si, že sednout k notebooku a napsat článek je hračka. Jenže ta příprava, ten čas strávený nad samotným textem, aby měl hlavu a patu a pak ten čas, další přemýšlení a šílení kolem focení, aby se na fotky dalo koukat a vyjádřily co měly..... to už nikomu moc nedochází.
  Vás obdivuju za to, že ke škole a svýmu volnýmu času zvládáte nejen blogování - a s tím i spojené focení a vymýšlení, ale že ještě pořádáte workshopy, chodíte na různé akce, vyřizujete spolupráce, dorozumíváte se neustále se čtenáři, natáčíte na youtube, protože to jsem jednu dobu také zkoušela a není to nic tak lehkého, jak to na první pohled vypadá :D a to nemluvím o vašem eshopu! To musí být šílenství. Takže holky, buďte hlavně svoje, jako teď a nelamte si hlavu s kritikou od lidí, co si tohle nikdy nezkusili. Máme vás rádi a nemluvím určitě jen za mě, když řeknu, že si vážíme vašeho času, vašich nápadů a vašich osobností! :) http://of-goldbook.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 52. We are direct mandate to providers and facilitators of all types of Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease and Purchase. We engage in MTN, PPP programs, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments. In addition we have a track record of 100% deliverance rate with the best workable procedures in the Financial Instruments industry. Our providers are very reliable and ready to transact.


  We have an excellent relationship with top rated banks in both Europe and Asia, Stock brokers and financial institutions all over the world. Within a short and transparent transaction period we can provide the SBLC/BG for your Heavy/Light project funding.

  We look forward to your cooperation as we establish a successful business relationship. Anticipating your inquiry

  Email: tekstructuredfinanceltd@gmail. com
  Skype: tekstructuredfinanceltd

  Regards
  David Thomas
  TEK STRUCTURED FINANCE LTD
  BROKERS ARE WELCOME

  OdpovědětVymazat
 53. Urcite neprestavejte v tom co delate lidé by si meli uvědomit ze mate i jine starosti i práce a myslím si že Vaše videa jsou stejne skvěla jako dřív♥ (moje nejoblíbenější jsou ty o módě)

  OdpovědětVymazat
 54. To dělá přesně ten typ lidí, který si nedokáže, a možná ani nechce dokázat, představit, co za tvorbou videa je. Například kreativní tvoření oblečení. Vy musíte vymyslet co budete tvořit, sehnat si na to materiály, sehnat oblečení, které přetváříte. Vlastně půl dne strávíte jěžděním po Praze. Pak ještě samotné oblečení nějak vytvořit. Pak to video celé dát dokupy. A ta zvláštní skupina lidí si řekne "4 minuty o ničem".

  Hlavně pozitivně, protože takovými lidmi se nemá cenu zabývat. I všechno je jim málo. :-)

  OdpovědětVymazat
 55. Upřímně jsem Vás dřív třeba sledovala mnohem méně, protože mě obsah tolik nezajímal a videa z běžného života mě obecně u influencerů tolik nezajímají (osobní preference).. Ale právě poslední dobou mi přijdou Vaše videa mnohem kvalitnější, hlavně po informační stránce. A obě působíte moc mile a určitě bych neřekla, že byste působily, že Vás to nebaví. Za mě jde Vaše práce rozhodně kupředu a baví mě sledovat pokrok a změny priorit související s tím, kam se posouváte. :) A jinak myslím, že obecně soc. sítě jsou prostředím, kde by měl člověk sdílet to, co chce. Tudíž pokud jsou nějaké věci, jevy uvnitř Vašich životů, které prostě publikovat nechcete, je to plně v pořádku a okolním lidem do toho opravdu nic není, at se Vás doprošují nebo ptají jakkoliv. Točte co chcete a co Vás baví a svoje publikum si to určitě najde. :)

  OdpovědětVymazat
 56. هناك خطر من وجود حشرات في المنزل أو في مكان العمل ويجب القضاء على تلك الحشرات بأي شكل كان من المفترض أن تكون شركة متميزة مثل مبيد حشري رش خميس مشيط بسبب فريق متميز ولديه خبرة طويلة في هذا المجال ل تخلص من هذه الحشرات وهذا متاح لي للشركة للتواصل مع فريقها في أقرب وقت ممكن بعد الاتصال بالفريق.
  شركة مكافحة حشرات

  OdpovědětVymazat