Jedna z nejčastějších otázek, kterou dostáváme je jestli se hádáme. Opravdu, zeptá se na ni skoro každý, s kým se seznámíme a nebo s kým děláme nějaký rozhovor. Lidem zkrátka přijde neuvěřitelné, že jako sestry dokážeme vedle sebe fungovat ve vztahu který je kromě toho sesterského ještě přátelský a dokonce i pracovní. Je trošku smutné, že se svými sourozenci lidé tak často válčí, nerozumí si nebo spolu z různých důvodů nevychází. My měly vztah odjakživa blízký. Náš věkový rozdíl je pouze dva a půl roku. Vždycky jsme spolu dokázaly trávit čas, vydržely jsme si povídat celé hodiny a navzájem se podporovat. Jasně, byly (a jsou) situace nebo období, kdy jsme si lezly na nervy nebo jedna s druhou nesouhlasila. Naučily jsme se to ale neřešit hádkou, ale prostě si o tom v klidu promluvit

Lucka: šaty C&A, boty Vagabond, Niky: šaty H&M, boty Vagabond, brýle RayBayn, batoh Urban Outfiters

Když se nepohodneme, vždycky to během chvíle vyřešíme. Můžeme si všechno říct opravdu upřímně. Víme, že to jedna s druhou myslíme dobře. Vzájemně se chápeme. Tu druhou známe tak, že si skoro umíme číst myšlenky. Máme společné vzpomínky, vychování, hodnoty. Bereme se takové jaké jsme, i s našimi chybami a odlišnostmi. Ty nás občas výtáčí, ale prostě s nimi počítáme. Sesterství je naše silné pouto.


Druhý důvod, proč jsme schopné spolu vycházet a pracovat je ten, že i když máme podobně nastavené hodnoty a piority, charakterově jsme každá jiná. Projevuje se to především v posledních letech, kdy už si každá podle sebe nastavujeme svůj "dospělácký" život. Tyhle naše odlišnosti jsou výhodou, protože se prostě vzájemně doplňujeme. Jedna druhou uklidňujeme nebo naopak popoháníme, jedna druhou držíme pevně nohama na zemi nebo naopak necháváme snít a fantazírovat. Každá přináší svůj vlastní pohled na věc i vlastní dovednosti. Když se spojíme, funguje to nejlíp. 


Jestli se hádáme? Ne. To je naprosto zbytečné. A platí to podle nás nejen v sesterském vztahu.Jak to vidíte vy? Jaký je váš sourozenecký vztah? Nebo máte takové "sesterství" s vaší kamarádkou?


15 komentářů

 1. S moji segrou mame podobny vztah jako vy. Nemame rodice, pouze prarodice a vime, ze az jednou odejdou tak tu budeme jen my dve a proto si drzime ten vztah co nejhezci a nejuprimnejsi :-)

  OdpovědětVymazat
 2. To je tak krasne napsany! Sice jsem jako jedinacek stastna, ale nekdy lidem sourozence docela zavidim.
  Sandra

  OdpovědětVymazat
 3. Vidím to tak, že záleží i na tom jaké má každá ze sester povahu. Můj sourozenecký vztah s mojí o 3 roky starší sestrou mám že v pubertě a jako malé jsme se dost hádali, každé té druhé brala ať už hračky nebo oblečení, ale čím jsme byli starší tím se náš vztah zlepšoval a v současnosti je ségra jedna z mála lidí, kterému můžu fakt věřit. Spíš takové ,,sesterství" mám s mojí nejlepší kamarádkou, kterou znám od 1. třídy nikdy jsme nepohádali ani kvůli klukům :D vím že kdykoliv jí něco řeknu nechá si to pro sebe je pro mě něco jako ségra a i když se momentálně vidíme málo skoro pořád máme i po těch letech co probírat.

  OdpovědětVymazat
 4. Máte krásný vztah :) vždycky jsem chtěla mít ségru. Mám akorát o hodně staršího bráchu a tím, že je mezi námi tolik let, tak se také nehádáme, ale jinak je to podle mě vzácnost :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já mám se svoji sestrou úplně dokonalý vztah ! Nehádáme se, máme pokaždé o čem mluvit, odpočíváme spolu, díváme se na filmy, půjčujeme si oblečení, radíme si :) Jsme prostě sestry a zároveň nejlepší kamarádky. A tak si myslím by měl fungovat každý sourozenecký vztah, protože člověk se kterým vyrůstáte Vás zná nejlépe :) <3

  OdpovědětVymazat
 6. I když jsme se segrou o 10 vzdálené tak máme spolu dobrý vztah. Jsme jako kamarádky a chápeme se navzájem ♥

  allaboutcandyslife

  OdpovědětVymazat
 7. Stejné bych mohla napsat s mým sourozencem, ikdyž je to bratr.
  Moc pěkně napsané :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
 8. Se ségrou se nekdy docela rozhadame, ale pres noc se to ztrati... Mam ji strasne moc rada, a miluju chvíle, kdh se spolu smejem...

  OdpovědětVymazat
 9. Krásně napsáno.��a je krásné, že máte jedna druhou. Maminka na vás musí být pyšná. Do budoucna bych si přála takový vztah pro mé 2 dcerky. ��

  OdpovědětVymazat
 10. Já mám o 11 let starší sestru...je nevlastní je to dcera z prvního manželství taťky.Mám ji strašně ráda a nevím co bych bez ní dělala ,je zvláštní že nato jaký je mezi námi věkový rozdíl máme rády stejné věci a kdykoli ji řeknu že se mi líbí nějaká knížka a že ji asi budu číst tak zístím že ona ji taky četla ve stejném věku jako já.Myslím že spolu můžeme mluvit o všem akorát na to není zrovna moc času ona totiž pracuje dělá trenérku a bydlí hodinu od mého domova...stejně se ale všichni sejdem vždycky na vánoce ma něčí narozeniny a svátky .

  OdpovědětVymazat
 11. To je úžasný, že si takto krásně rozumíte a funguje vám to. Já sestru nemám. Mám dva bratry, kteří jsou o více než 10 let starší než já, takže takto blízký vztah bohužel nemáme.

  OdpovědětVymazat
 12. You will enjoy with our iPhone XR cases for girls. Make your iphone XR your best accessory with girly iphone xs max case. Check out our cute protective iphone x cases. Meet our super protective cute protective iphone 8 plus cases. aixonne have a lot of new phone case. Check outtheir collection. We have great cute iphone 6 cases cheap. How much does achain necklace cost?

  OdpovědětVymazat
 13. Mít takovouhle sestru, to je sen. My takhle skvěle nevycházíme a je mi to líto.

  OdpovědětVymazat