Yves Rocher je jedinečnou značkou díky tomu, že její kosmetika je rostlinná. Využívá bylinky, rostliny a z nich ty nejúčinnější látky tak, aby co nejvíce pomáhaly naší pleti a pokožce. Vše podporuje kvalitní výzkum v jejich francouzských laboratořích, poblíž nichž se nachází i jejich vlastní botanická zahrada, kde pěstují rostliny pro svou kosmetiku. Exotické a nové rostliny objevují vědci z Yves Rocher po celém světě. Například strom aphloia theiformis, jehož lístky se používají k výrobě nového Elixiru Jeunesse, nalezli vědci na Madagaskaru. Přímo tam se lístky šetrně sbírají (aby se stromy neporušily a mohly zase produkovat lístky) a rovnou zpracovávají, což mají na starosti místní obyvatelé, pro které tam Yves Roches zajišťuje férové podmínky pro práci a život díky odpovídající mzdě.

Zmíněný strom Aphloia dokáže regenerovat svou kúru, když je vystavena negativním okolním vlivům jako je UV záření, změny klimatických podmínek nebo znečištění ovzduší. Získáním aktivní látky ze stromových lístků se podařilo tuto jeho vlastnost simulovat právě v novém séru. Naše pleť je také vystavena negativním okolním vlivům - znečištění, slunečním paprskům, změnám teplot, a také vnitřním vlivům, jako je životospráva, spánek či stres. Elixir Jeunesse se aplikuje vždy ráno a večer jako základ péče o pleť a hloubkově právě s těmito vlivy bojuje a pomáhá pleti se regenerovat.

Mně osobně to přijde fascinující, co myslíte vy?

Elixir Jeunesse jsme vám přibalili do každého ze tří balíčků, které Yves Rocher věnoval do soutěže. Je to balíček kosmetiky pro smíšenou a mastnou pleť, balíček pro citlivou pleť a balíček pro normální pleť. Každý balíček obsahuje celkovou péči - krém, sérum, a produkt na čištění pleti. Jak se soutěže zúčastnit?

Pro přihlášení do soutěže musíte jít na naší facebookovou stránku, kde najdete příspěvek právě s Yves Rocher a soutěžní otázkou. Stačí nám na otázku přímo v facebookovém příspěvku odpovědět. Soutěž opět potrvá den a vítěze potom kontaktujeme přímo na Facebooku.

Výherci:
Mattew Černý - balíček pro citlivou pleť, Zůza Hartličková - balíček pro smíšenou a mastnou pleť, Alžběta Vaškových - balíček pro normální pleť. Děkujeme za takové množství krásných komentářů!