Monday, April 9, 2012

Dělají šaty člověka?

 jeans - Levi's, tank top, sunglasses, bracelets - H&M, blouse - Romwe.com, vest - second hand, shoes - F&F
  jeans - Levi's, tank top - H&M, blazer - Wholesale-dress.net, necklace - Romwe.com, shoes - Dash44.pl, bag - vjstyle.com, headphones - Urbanears
Tento příspěvek je součástí mojí maturity z výtvarné výchovy na téma "Šaty dělají člověka". Často se setkávám s názorem, že oblékání je pouze povrchní záležitostí, a proto mi přišlo zajímavé se do této debaty pustit i s vámi. Všichni moc dobře víme, že oblečení je jen obalem naší osobnosti, která stejně dříve nebo později vyjde najevo. O tom se asi nikdo hádat nebude. V tom případě si ale módu představte jako velmi zábavnou hru, ve které si sami můžete určovat pravidla. Okolí si o vás většinou udělá první názor během pěti vteřin a je tedy až neuvěřitelné, jak velkou roli v tom hraje to, co máte zrovna na sobě, nemyslíte? To je totiž přesně to, co můžete ovlivnit.
Tak co myslíte? Je to pravda odvěká, že šaty dělají člověka?
Pokud vás dnešní téma nezaujalo, snad vás zaujmou alespoň naše dva tipy jak kombinovat džíny a bílé tílko.
FACEBOOK / TWITTER / BLOGLOVIN' / FORMSPRING

Share:

107 comments

 1. týjo...tyto fotky jsou boží ;) co se týče mého názoru, řekla bych, že určitě záleží na prvním dojmu - o tom není pochyb...ale také bych řekla, že styl oblékání vyjadřuje naši osobnost a to, jací jsme ;)

  ReplyDelete
 2. hrozně se mi líbí Nik outfit!

  ReplyDelete
 3. jasně, že je to pravda!
  a ty fotky jsou supr! :))

  ReplyDelete
 4. to je skvělý :)
  Moc se mi líbí Niky bluza :)
  Ady.

  ReplyDelete
 5. Myslím, že člověka dělá jeho osobnost. :)

  ReplyDelete
 6. Podľa mňa je to skvelo urobené :) ... trošku viac ma zaujala koláž Niky, neviem prečo .. ale obe sú skvelé!
  Veď predsa o ten prvý dojem veľakrát ide, je jedno či bol správny alebo nie,ale bol úplne prvý a už len preto je dôležitý..

  ReplyDelete
 7. levisky vám veľmi pekne sadnú a pristanú :) tieto fotky od začiatku až po hotový outfit sú skvelé

  ReplyDelete
 8. Úžasně nafocené :) A jasně, styl oblékání toho o člověku vypovídá mnohé, ale je zbytečné podle toho hned odsuzovat.

  ReplyDelete
 9. vsecky "saty" sou super))) a dobre udelany

  ReplyDelete
 10. Podle mě určitě jo, jelikož spoustě lidí se jejich osobnost promítá do oblečení, co kupují.
  To jak ho pak kombinují je zas podle nálady, teda alespoň u mě.
  Každopádně si myslím, že oblečení o člověku řekne hodně a když už ne to co máte ve skříni tak alespoň to, které se vám líbí a s určitostí o něm můžete říct, že byste ho nosili a hned vás napadne s čím ho kombinovat.

  http://theblondetime.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. ano je to tak šaty dělaj člověka a hlavně ho vyjadřuje a pomáhá se mu cítit víc jako on sám :)

  ReplyDelete
 12. oblečení je pro mě jeden z nejdůležitejších ukazatelů mé osobnosti, mé nálady, celého mého vnitřního já. každý může být i stokrát krásnějsí díky oblečení, ale co je podle mě to nejpodstatnější, může se díky němu také sám cítit stokrát lépe , což se ve finále projeví na jeho náladě, povaze, všem.

  ReplyDelete
 13. Souhlasim s Paulli :) a opravdu ti to sekne :))

  ReplyDelete
 14. souhlasím se slečnou nademnou. podle toho jak se oblékáme, takoví jsme. teda aslespoň jedna věc z těch co nás dělají. krásné outfity anyway))

  ReplyDelete
 15. Bože,vy jste skvělé ! :)

  ReplyDelete
 16. souhlasím,ale nic se nemá přehánět ;)opravdu me dostávaj slečinky,který si vyjdou na túru do tater v sukni a na podpatcích...

  ReplyDelete
 17. Skvělé :) Oblečení hlavně ukazuje to jaký člověk je. Jestli je třeba metalista, nebo růžová Barbie. A oblečení je také zábava, například vymýšlet to co si zítra obleči do školy. A ještě jedna super věc na oblečení: v zimě hřeje :DD

  ReplyDelete
 18. Souhlasím s Dazz :-) A jste obě úžasné!

  ReplyDelete
 19. určite áno, preto, že si predsa vyberáme oblečenie a celkovo všetko na seba podla nášho vkusu, takže určite nás odzrkadluje. A tiež na každom vyzerá rovnaká vec inak.

  ReplyDelete
 20. fotky sú super :) myslím si, že to je určite pravda, ale tiež záleží na človeku, či si povie "Je to len oblečenie, záleží aký je človek vo vnútri" alebo "S tým sa teda baviť nebudem" . Ale vo viacerých prípadoch zohráva hravnú rolu vzhľad a to oblečenie, najmä keď sa na nás pozerá niekto iný, koho vôbec nepoznáme.

  ReplyDelete
 21. tak to je nejpovedenější post! :)
  Maturita z výtvarky? Dobrovolně, předpokládám... A bude i zkoušení z dějin umění? :D

  Jinak- myslím, že to, jak jsme oblečení, se z velký části podepisuje na tom, jak nás lidi vnímají... Styl do jistý míry zrcadlí to, jací jsme - přinejmenším z něj odhadneš, nakolik je člověk konzervativní, kolik má představivosti nebo jestli je praktický. I když podle střihu šatů samozřejmě nepoznáš, jestli daná osoba bude kousavá nebo flegmatická. Co se do povrchnosti týče, myslím, že oblečení není vyloženě povrchní záležitostí, dokud se nestane tím jediným, na co se člověk upíná.

  ReplyDelete
 22. Myslím si že lidé , kteří nemají smysl pro módu a usuzují člověka podle toho jak se obléká, tak tu nemají co dělat....

  ReplyDelete
 23. No, šaty dělají člověka, jak o tom zpíval už Voskovec a Werich a určitě na nich závisí větší část prvního dojmu. Souhlasím i s Paulli, že styl oblékání vyjadřuje -svým způsobem- naši osobnost, ale ne vždy se každý může obléci tak, jak by rád. Každý na to prostě nemá prostředky. Musí se spokojit s něčím přijatelnějším, i když to třeba není úplně to, po čem jeho srdce touží. Existuje sic spousta možností, třeba second-handy, ale stejně.. Oblečení o nás třebas cosi vypovídá, ale "měřit" a soudit podle toho lidi mi přeci jen přijde trochu povrchní. Krásný šat nikdy nezaručuje krásnou duši a naopak. :)

  ReplyDelete
 24. skvělá fotka i nápad:)
  a podle mě šaty opravdu dělají člověka....je to první věc, co na nás ostatní vidí, a tak zaujmout, až poté lze ukázat charakter a povahu :) a kdo se nerad obléká hezky, nemá rád sám sebe!:D

  ReplyDelete
 25. podle mě šaty dělají člověka určitě. asi budu vypadat úplně jinak v rejoice kalhotách a triku po tátovi než v legínách s oversized svetrem a tílkem :)

  ReplyDelete
 26. myslím si, že to tak úplně není pravda. člověk si může udělat na toho druhého obrázek podle toho, co má na sobě, ale to neznamená, že je správný. móda je hra a člověk nikdy neví, co tím chce ten druhý říct, jestli je to postoj, nebo vyjádření sebe sama, úlet, nebo se tím člověk za něco schovává..

  člověka dělá charakter a milion jiných věcí, které nejsou vidět.

  ReplyDelete
 27. Moc pěkná úprava! Vážně je to super a bejt to na mě, tak máš maturitu za 1! ;)

  ReplyDelete
 28. Toto téma řešíme s přítelem neustále :). Já si myslím, že to, jak se oblíkáme, je důležitý, vyjadřuje to, jací jsme - jestli jsme vůči módě flegmatičtí nebo jestli nás móda baví, kombinujeme nekombinovatelné nebo kombinujeme kombinovatelné, abysme vypadaly krásně, hodně to o člověku vypovídá. Většinou slyším od spolužaček, kamarádek názor, že nemají na to, oblíkat se pěkně nebo tak, jak by chtěly - značkově, ale myslím, že dnes už to moc o penězech není, znám i holky, který se krásně oblíkají a to nakupují pouze v seconhandu, takže možná je to spíš o tom, že některý holky jsou líné se o to starat.
  No a můj přítel je naprosto proti, že oblečení vypovídá o tom, jací jsme :)) důležitý je to, co máme v hlavě prý, no jo, ale hold jsme prostě jen lidi a chtě nechtě se nejprve díváme na to, jak se člověk oblíká.

  ReplyDelete
 29. skvělé fotky!!! :-) Šaty dělají člověka. Podle mě určitě. Oblečení o každém něco vypovídá. Myslím ale, že by se lidé neměli jen soudit podle toho jaké oblečení mají nebo jak vypadají, ale také podle kouzla osobnosti a člověka zevnitř.

  ReplyDelete
 30. Tak to je úžasný!! :) Moc vám to sluší :)
  A já si myslím, že ano, oblečení má na to velký vliv :)

  ReplyDelete
 31. pěkný holky! líbí se mi první džíny!

  ReplyDelete
 32. fotky sú super:))a tie outfity eňo-ňuňo :)..ja si myslím, že na základe toho ako je človek oblečený si ľudia hneď vytvárajú názor na to, aký je..oblečenie o človeku veľa napovie...poviem to možno trochu zvláštne, ale taká ,,zakríknutá myška" si neoblečie divokú extravagantú kreáciu..podľa mňa teda...na druhej strane móda je hra, takže sa v nej môžu vyblázniť úpne všetci..každý podľa svojej chuti..mne sa napr. páči myšlienka, že nie šaty robia človeka ale človek robí šaty.. :)

  ReplyDelete
 33. ach bože !
  ty fotky .. to je něco úžasného:)

  http://you-solve-it.blogspot.com/

  ReplyDelete
 34. Je to tak, šaty o člověku něco dokážou vypovědět, ale bohužel ne vždycky nosíme to, co opravdu chceme my (ale třeba to, co musíme nosit do práce, co nám schválí maminka, na co máme peníze, atd atd :)). A podle mě se oblečením většinou projevuje co se nám líbí, životní názor, vkus, estetický cítění, než to, jací opravdu jsme. Ne vždycky si sednete s každým, kdo je oblečený přesně podle vašich představ :)

  ReplyDelete
 35. Tak za prvé bych chtěla říct, že ta Nikči halenka.. je naprosto úžasná!! :)
  A za druhé - ano, myslím si, že šaty dělají člověka. Strašně ráda potkávám stylově a dobře oblečené lidi. Ráda se oblékám hezky pro svůj dobrý pocit, ale musím se přiznat, že i pro okolí. Miluji na tom to, že přes oblečení můžu vyjádřit svou osobnost a temperament. :)

  ReplyDelete
 36. Moc pěkný fotky a skvělej nápad! :))

  ReplyDelete
 37. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 38. týýjoo ty levisky jsou super! :) a téma "Šaty dělají člověka" zní super! já jsem taky psala maturitní práci o módě !

  ReplyDelete
 39. Super fotky, také chci už dlouho také udělat :)

  http://adelinwonderland.blogspot.com/

  ReplyDelete
 40. Myslím si, že šaty opravdu člověka dělají, už jen z důvodu, že to vyjadřuje jeho styl. Z toho, jak se kdo obléká se dá často hodně vyčíst podle mě. :)
  A jinak jsem ráda, že nematuruji z výtvarky jediná. :D Celé prázdniny jsem se mořila s románským uměním a gotikou. :D Ale žádnou praktickou část bohužel nemáme jako vy. :/

  ReplyDelete
 41. Supr fotky :) Mám stejný tílko jako Lucka :) Ale k tématu, podle mě máš pravdu, šaty udělají první dojem a zbytek je na osobnosti, ale kus naší osobnosti je taky náš styl, to co se nám líbí.. :)
  www.rockingpowder.blogspot.com

  ReplyDelete
 42. Moc pěkné fotky :). Já osobně si myslím, že oblečení ze mě vyzařuje mojí osobnost, styl, co mám ráda atd., takže určitě ano. Ovšem někdy také záleží, jak je dotyčná osoba oblečená.

  ReplyDelete
 43. Ty fotky jsou úžasný, takhle by ste mohly fotit outfity :)

  ReplyDelete
 44. Souhlasím s většinou komentářů výše.Myslím že "šaty opravdu dělají člověka" Během několika málo vteřin můžeme na druhém poznat co má rád,jaký nejspíš bude,jak se bude chovat apod. Samozřejmě že záleží i na mnoha ostatních faktorech ale při prvním setkání je oblečení určitě velmi důležitým prvkem...

  www.czechblondyn.blogspot.com

  ReplyDelete
 45. určitě ano,protože o člověku si každý udělá názor nejdřív podle vzhledu :)

  ReplyDelete
 46. Přidávám se - ty fotky jsou vážně božský. A k tématu - oblečení je určitě první věc, podle které se tvoří první názor. Bohužel už neprozradí, jestli super styl = super povaha.. Takže soudit člověka jen podle oblečení není nikdy na místě.

  ReplyDelete
 47. první dojem je důležitý! a s tou větou, že je móda hra souhlasím! :)

  ReplyDelete
 48. Obdivuji všechny, kdo dokáží udělat takovéhle fotky ! Hrozně se mi líbí ta jeansová vesta..HUhúú ! :D

  ReplyDelete
 49. Podle mě je móda velmi důležitá, protože už ve stylu oblékání člověk ukáže poměrně velkou část své osobnosti :)

  ReplyDelete
 50. Samozřejmě, že šaty dělají člověka.. A je fakt, že móda je povrchní.. Jenže co.. nebudeme chodit, tak jak se nám líbí, jen proto, že někoho to nebaví..? Mnoha lidí,..s tím jsem se setkala, si myslí, že ten, kdo chodí pěkně oblékaný je bohatý nebo namyšlený. Vždy to tak není.. ta mnoha tich lidí totiž asi zapomíná na to, že existují slevy a hlavně vkus člověka. Já si myslím, že se dá obléci fakt levně a fakt pěkně v dnešní době..je to tím, jak strašně ty trendy letí a to samozřejmě ovlivňuje ten koloběh v obchodech, takže logicky se neustále zlevňuje.. Je to zkrátka o stylu člověka. A o určité úrovni. Já si myslím, že člověku by na sobě mělo záležet a tím chce být i hezký, upravený.. a chce se líbit. A taky mu to zvedá třeba i sebevědomí, když na něj lidi pohlíží jinak :-) A je to tak, že komu dají například místo v práci. Tomu, kdo na přijímajícího u pohovoru působí zkrátka lépe.. A to bude jistě upravený člověk, pěkně vypadající... A tím se stává móda povrchní. Lidský oko dá prostě na první pohled a tak to je... protože lidi nemůžou na první pohled vidět osobnost člověka, takže soudí dle zevnějšku... A ať si myslí, kdo chce co chce.. mě móda zkrátka strašně baví. I když ne vždy je pohodlná, že :D / Snad nepíšu moc bláboly, ale já bych o tom mohla diskutovat mnohem déle.. tohle je jen velice stručný názor..

  ReplyDelete
 51. skvělé outfity.. myslím, že šaty dělají člověka, každý usuzuje na první pohled jak ho vidí, a vidí vlastně jak je člověk oblečen mimo jiné :)

  ReplyDelete
 52. Tak to jsou nejlepší fotky!:)

  ReplyDelete
 53. Super fotky! Podle oblečení se toho o člověku hodně dozvíme, takže ano, šaty dělají člověka. Ale nadruhou stranu si myslím, že je špatné odsuzovat člověka jen na základě jeho oblečení :)

  ReplyDelete
 54. Ano, podle mě šaty dělají člověka, ale nesmí to dojít až k tomu typu " ty máš dražší oblečení tak jsi lepší", nejradši bych na základce zavedla uniformy :D

  ReplyDelete
 55. já myslim že na šatech záleží opravdu hodně. První dojem je neskutečně duležitý a vlastní styl je jakýmsi způsobem sebevyjádření.

  ReplyDelete
 56. toto sa vám naozaj podarilo! :)
  a môj názor je že v každom outfite je kúsok z tej osoby ktorá ho má na sebe, takže z časti asi aj platí :)
  www.fash-passion.blogspot.com

  ReplyDelete
 57. tak to je skvěle nafocený, oboum vám to strašně sluší :)

  ReplyDelete
 58. Tak za tohle mate u me jedno velky plus!

  Zaprve ty dve fotky jsou naprosto uzasny! Ten napad! Opravdu skvelej!
  A potom k textu, me prijde evidentni ze clovek tim jak se oblika dava jasne najevo jaky vede zivot, jakej ma pristup k okoli a ke spolecnosti... A oblikani by predevsim melo vyjadrovat to co jsme a jak se citime, tak proc ten fakt ze nekdo chce chodit upraveny by mel hned znamenat, ze je povrchni? Tenhle ''cesky'' pristup moc nechapu :)

  ReplyDelete
 59. skôr by som povedala, Šaty dotvárajú človeka. Človek už je a je len na ňom ako sa oblečie a ako chce pôsobiť.

  ReplyDelete
 60. Myslím, že podle oblečení se dá poznat charakter lidí fakt dobře. Někteří sice říkaj, že ne, že je jim jedno, co si oblečou, ale to taky o něčem vypovídá, ne?
  Já mám svou kalhotovou teorii - kluky posuzuju jenom podle kalhot. Žádné oči nebo zadek, jak ostatní holky, ale kalhoty :D. (a když tohle selže, tak jsou tu ještě ruce... ale to už je zase něco jinýho :D)

  ReplyDelete
 61. páni, ty fotky jjsou ... nemám slov, nádhera!:)

  ReplyDelete
 62. první dojem je první dojem, proto bychom se měli snažit, aby vždy byl co nejlepší, ale zároveň nesoudit celého člověka jen právě podle něho :) moc Vám to oběma sluší!

  ReplyDelete
 63. Myslím, že podle oblečení se toho dá říct hodně, ale nikdy ne všechno. Rozhodně každý si podle toho udělá obrázek, na dotyčnym oblečenym pak záleží, zda ten obrázek změní nebo ne.. Jinak fotky jsou parádní :)

  ReplyDelete
 64. moc hezky:)

  http://sienastyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 65. Rozhodně to pravda je!!)
  a Nicol ma skvelou bundu!

  ReplyDelete
 66. naprosto skvěle promyšlená a vyfocená fotka:) a rozhodně stojím za názorem, že šaty dělají člověka;)

  ReplyDelete
 67. Já souhlasím, člověk prostě většinou hodnotí podle prvního dojmu a už to co se člověku líbí a nosí to o něm něco vypovídá i když to rozhodně není nejdůležitější věc. :)

  ReplyDelete
 68. Nechci ani odpovídat na otázku, psala jsem to někam už tolikrát, že mě to moc nebaví znovu se rozepisovat, ale chtěla jsem vyjádřit svůj názor k fotkám, které mně přijdou neuvěřitelně nápadité. líbí se mi to :) zajímavý nápad holky.

  ReplyDelete
 69. Super príspevok, vveľmi sa mi páčia fotky a to, že šaty robia človeka má určite niečo do seba ! :)

  http://lamodetoujoursavecnous.blogspot.com/

  ReplyDelete
 70. tie fotky sú úplne super. skvelý nápad :)
  a podľa mňa šaty fakt robia človeka :) ale neviem sa hlbšie filozofikcy vyjadriť k tejto téme :D

  ReplyDelete
 71. - snad clovek dela saty, ne ? .)

  www.keepyoursoulclean.blogspot.com

  ReplyDelete
 72. Člověk dělá šaty a šaty dělají člověka :)

  ReplyDelete
 73. Skvelé fotky!A šaty určite "robia" človeka,je to pravda odveká :)Keď idem po ulici a všimnem si človeka,čo je v rozgajdanom oblečení,zarastený a podobne,nemám z neho veľmi dobrý pocit,pritom nemusí byť ani bezdomovec a môže byť milý a možno len nemá peniaze na to,aby si kúpil pekné oblečenie alebo je to jednoducho jeho štýl.Avšak,keď stretnem na ulici upraveného človeka,je to iné a v podstate ho ani neriešim,prípadne mám z neho dobrý pocit.Je to však dosť povrchný a klamlivý pohľad na ľudí,lebo to,čo sa skrýva pod oblečením je najdôležitejšie!Takže,čo z toho vyplýva?Že na základe oblečenia,netreba hneď človeka súdiť (aj keď je to niekedy ťažké).

  ReplyDelete
 74. kde si upravovala ? :)

  ReplyDelete
 75. Nádherný post :)

  Byla bych ráda, kdyby jste se přihlásily do soutěže na mém blogu :)
  http://lola-dressmaker.blogspot.com/2012/04/fotograficka-soutez.html

  ReplyDelete
 76. Hezké fotky :)) Přeju hodně štěstí u maturity.
  Myslím, že stačí oblečení "umět nosit" a člověk si na sebe může vzít klidně i pytel. Ovšem to už umí málo lidí, většinou vidím lidi pouze jako "vycpávku" oblečení. A je to škoda!

  ReplyDelete
 77. je to nastastie/nanestastie pravda ..a ten napad na tej fotke sa mi dost pozdava mozno ho niekedy ukradnem aj pre seba :D

  ReplyDelete
 78. Modou si muzeme pomoct, abychom vytvorili nejaky prvni dojem. Muzeme vytvorit dojem, ze jsme sebevedome, uspesne, pritazlive, cudne, stydlive, nekonformni, proste cokoliv chceme. Protoze efekt prvniho dojmu je psychologicky potvrzena chyba v poznavani druheho cloveka. Ale na to bychom mely myslet taky v situaci, kdy posuzujeme druheho. Samozrejme, ze nas mozek v prvni chvili oklame, ale mely bychom si toho byt vedome. Napriklad v praci neni mozne, chovat se lepe ke klientovi dobre oblecenemu, ktery vypada solventne... Ale bohuzel to tak proste je... Proto bych odpovedela ano, saty delaji cloveka, at uz to chceme a nebo ne, at uz se nam to libi, nebo ne:)

  ReplyDelete
 79. Super fotky! Ale maturita z výtvarné výchovy?? To slyším poprvé!! Kéž by taková možnost byla za mých maturitních časů...:-) Tak hlavně ať dobře dopadne!
  WorldByBella

  ReplyDelete
 80. parádně jsi to udělala! tohle by mě vůbec nenapadlo:D ať ti to dobře dopadne:)

  ReplyDelete
 81. Holky, ty fotky nemají chybu:)

  ReplyDelete
 82. Zajímavý projekt, takhle kreativní maturita by se mi taky líbila!:) A k otázce: ať se to komu líbí nebo ne, pravda to je. Stačí si to vyzkoušet - jeden den se projet mhd jako trhan, druhý slušně oblečený. To vás kolikrát pustí i sednout:) Veronika

  ReplyDelete
 83. Určitě šaty dělají člověka to je jasné a ty fotky se mi moc líbí..:)

  ReplyDelete
 84. Sluší Vám to
  Opravdu je pravda, že šaty dělají člověka. Hned se s ním jinak jedná pokud vypadá slušně oblečený... :)

  ReplyDelete
 85. skvělý nápad! Moc vám to sluší! Podle mě je oblečení důležité. Je to rozpoznávací znak, když uvidím člověka poprvé hned si ho někam zařadím a to zejména díky oblečení. :)

  ReplyDelete
 86. šaty dělají člověka na sto procent a ty fotky jsou fakt parádní :)

  ReplyDelete
 87. šaty určitě dělají člověka:) v daný den vyjadřují třeba to, jak se cítím - a celkově, jaká jsme osobnost:))

  ReplyDelete
 88. Ahh love this post, such a cool picture!!

  http://fashioncherry.co/fashion-lookbook-free-people/

  ReplyDelete
 89. Určitě dělají člověka, každý tím může vyjádřit kdo vlastně je, ale posuzovat to, jaký člověk je jen kvůli tomu, jestli má černé nebo bílé tričko a přitom s ním ani nepromluvit?? To mi přijde hodně povrchní. Ono jde spíš o to, z jakého pohledu se na to podívám..

  Ten druhý outfit je naprosto, ale úplně naprosto dokonalý.

  ReplyDelete
 90. TA PRVNÍ HOLKA JE JENOM V KALHOTKÁCH???

  DĚVKA!!!!!!!!!!!!§

  ReplyDelete
 91. aha aha... anonymous.... myslim že o to že je v kalhotkách nejde :D ... jinak holčiny je to nádherny, pravdivy a proste super

  ReplyDelete
 92. Už to tak bude, šaty prostě dělají člověka! Moc pěkné zpracování! Jinak byla bych moc ráda kdyby jsi mě byla schopná odpovědět na jednu otázku. Naprosto jsem se zamilovala do toho tvého blazeru ze stránky wholesale-dress.net, neříkám že chci stejný, ale tu stránku jsem si procházela a prohlížela a jsou tam naprosto úžasné věci za super ceny. A trochu jsem právě studovala poštovné a tak dále, ale skoro nikam jsem nedospěla. Mohla by jsi mi prosím na email: agnesef@seznam.cz stručně napsat jak je to stím poštovným? Předem moc děkuju.

  ReplyDelete
 93. Já s tebou souhlasím. I já už jsem tak povrchní, že si o člověku dělám úplně ten první obrázek jen z jeho oblečení, ale už jsem několikrát doplatila.

  ReplyDelete
 94. to je naozaj velmi zajímavá otázka..dělají?

  v některých případech, určitě ano. ale já osobně, strašně nerada si lidi zařazuji do škatulek podle oblečení (vůbec nerada si lidi zařazuju do škatulek..) mě u člověka nejde moc o to, jak se oblékne, ale spíš o to, co mi řekne, jak se chová, jeho názor... takže, na oblečení dám, ale určitě to není TEN rozhodující bod, jestli mi člověk bude sympatický, či ne. spíš to je něco 'vedlejšího'.

  http://thisisworldofzoe.blogspot.com/

  ReplyDelete
 95. z pohledu společnosti ano, ale jinak ne. Oblečení přece nemůže nijak zkvalitnit osobnost. Je přirozené že se díváme lépe na lidi kteří jsou slušně oblečení, ale na první pohled nemůžeme nikoho zaškatulkovat.

  Jinak moc povedené fotky a peckové sluchátka :)

  ReplyDelete
 96. šaty dělají člověka - pravda pravdoucí....

  http://janeandherworld.blogspot.com/

  ReplyDelete
 97. Já bych se na to zaměřila spíš jen v určitých situacích. Běžně je mi jedno kdo co má na sobě protože co člověk to styl a to co se líbí např sestře vůbec nemusí lichotit oku mému. Šaty dělaj člověka a posuzování podle oblečení bych si nechala spíš na místa jako plesy a divadla. Protože vyrazit mezi načesané holky ve večerních šatech v jeanové sukni s keckama a vytahaným trikem to už něco vypovídá...

  ReplyDelete
 98. Hmm, zajimave tema a krasne fotky - two thumbs up :) Jsem “pro” Saty delaj cloveka, i kdyz je to trochu zastarale a kolikrat si to nechceme pripustit, protoze bychom nemeli posuzovat podle toho, co ma kdo na sobe, ale jaky doopravdy je –uvnitr- jeho chovani a osobnost. Ale v praxi to tak je, ze si z obleceni o druhem udelame urcity nazor a prvni dojem a at chceme nebo ne, jiz o tom ukazuje i jeho styl a osobnost. Ale nesmime se tim oklamat. V dobach p.Wericha a hlavne hloubeji v historii obleceni znamenalo spolecenske postaveni a hodne lidi se podle toho “skatulkovali” do urcite spolecenske tridy. V soucasnosti mame nastesti ve stylu oblekani velikou svobodu, da se nosit zdanlive vse a kdyz je clovek tvorivy a vynalezavy, oblekne se vkusne, modne, a pritom ne draze. Take souhlasim se slecnou/pani nade mnou, kde bych hlavne hodnotila a soudila pri urcite společenske udalosti (divadlo, ples, recepce), kde by bylo urcite nevhodne si vzit vytahane teplaky:). Na zaver z vlastni zkusenosti muzu rict jiste to, ze kdyz clovek vypada upravene, nemyslim tim jen obleceni, chapete – celkove - lide s vami jednaji jinak a s vetsim respektem. Hodne stesti k maturite !!! Lenka V.

  ReplyDelete

© A Cup Of Style | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig