Neděle/Sunday 28.7.
Neděle byla tak akční, že jsem se rozhodla jí věnovat samostatný článek. Protože můj spolubydlící odjel na víkend na Ibizu, trávila jsem nejvíc času s kamarádkou ze třídy, která je z Německa a na neděli jsme si naplánovaly zajímavý program. Hned dopoledne jsme navštívily Palacio del Marqués de Dos Aguas, což je zároveň muzeum keramiky a vydaly se do botanické zahrady. Po procházce mezi kaktusy jsme šly do muzea moderního umění, které se mi líbilo asi nejvíc a vystoupaly po 200 schodech na věž katedrály, odkud je vidět celé město.
♥♥♥
On Sunday we saw so many interesting things, that I decided to dedicate a whole article to a little summary of everything. Because my roommate went to Ibiza for a weekend, I spent most of the time with my friend from Germany. We planned an interesting program and headed to the city. First of all we visited the Palacio del Marqués de Dos Aguas and Botanic gardens. After a walk between the cactuses, we went to a museum of modern art, which was probably my favourite, because there was a lot of fashion and photography. Then we climbed 200 stairs to see the whole city from a top of the cathedral and had a sandwich for lunch.
Po tomhle výšlapu bylo potřeba doplnit enegrii, takže jsme si daly obídek a zjistily, že jsme všechno stihly nějak rychleji a máme ještě pět hodin do začátku "bitvy květin". Musely jsme tedy trochu přehodnotit plány. Zalezly jsme do Starbucks na Frappuccino a wifi a našly si další muzea. Chtěly jsme se podívat na místní býčí arenu, ale protože večer měla být poslední korida, byla zavřená. Následovala tedy povinná zastávka v Zaře a další muzeum.
♥♥♥
After lunch we found out that we were so fast, that we had five more hours until the "battle of flowers" and nothing else planned, so we went to Starbucks, got their amazing Frappuccino and found other museums we could visit that day. We wanted to see the bullfighting arena, but unfortunately there was corrida that day, so it was closed. Instead of that we jumped to Zara and one other museum.
Posledním bodem našeho nedělního programu byla takzvaná Batalla de flores, tedy bitva květin. Je to slavnost, při které se uzavře jedna z místních ulic, nahrne se tam půlka města, následuje promenáda velkých vozů vyzdobených květinami, což jak jsem pochopila je asi nějaká soutěž o nejkrásnější dekoraci, protože každý vůz dostal ocenění a poté po sobě všichni půl hodiny hází květiny.. docela sranda. Tady se můžete podívat na krátké video. Jinak se mi nechce ani věřit, že už je neděle a že to takhle rychle utíká.. Už si na to teplo tady začínám i docela zvykat :D.
♥♥♥
The last thing to see on Sunday was "Batalla de flores", famous flower fight in Valencia, where everyone throws flowers and is having a lot of fun. Here you can see a short video I shot. Other than that, I can't believe that the time flies so fast and I only have one week left (when you are reading this, it is even less), because I am finally getting used to the tropical weather :D.

31 komentářů

 1. Strašne ti závidím :) Sú to krásne fotky .

  http://keepcalmanddowhateveryouwant.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 2. krásné fotky, musí to tam být úžasný!!! :)

  OdpovědětVymazat
 3. super photos:) xo
  Bianka
  http://ruhamania.blogspot.hu/

  OdpovědětVymazat
 4. Díky vašemu blogu mám pocit, že netvrdnu furt jen doma :D

  http://normal-life-of-a.blogspot.cz/2013/08/insta-random.html#more

  OdpovědětVymazat
 5. Páni tak bitva květin musí být úžasný zážitek:)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky.
  Ta zmrzka na první fotce vypadá moc dobře, mňam.:)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásne fotky, aj si si uchmatla nejakú kytku? :) Španielsko je čarovné, jedna z krajín kam sa chcem raz určite ísť pozrieť :)

  http://eldormovitz.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 8. to je uzasne!!

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Krásné fotky <3 Tu zmrzku nahoře bych si hned dala :D

  OdpovědětVymazat
 10. Amazing! I wish I could be there right now, it seems so fun! I'd visit museums, too. I think that being cultural in a foreign city is interesting and also, important.

  OdpovědětVymazat
 11. "Bitva květin" to zní jako skvělá zábava, video je super

  OdpovědětVymazat
 12. Bože to je nádhera. Příští rok mě vezmeš s sebou?:D Krásné fotky, to muzeum modreního umění by bylo něco pro mě♥

  OdpovědětVymazat
 13. super post!
  http://worldneedsblondes.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 14. parádny výhľad,...užiť si nedeľu v múzeu :) a to oblečenie na figurínach sa mi páči :)

  http://cestchic-magazine.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 15. Krásné fotky :-) akorát mi je líto těch kytiček :-(
  http://venusisdiary.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 16. tak to musel být skvělý den! pořádně si to tam užij ještě, fotky jsou super! :)

  OdpovědětVymazat
 17. Miluju tvoje fotky!!<3 vždycky na mě tak pozitivně dýchnou:D:)

  http://didi-pieceofme.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 18. tak moc vám závidím všechno to výletování, zážitky :) fotky jsou úžasné! Musíte z nich potom žít celý rok :))

  http://aniesonge.com/

  OdpovědětVymazat
 19. Krásné fotky! Musí to tam být úžasné:)

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj holky, váš blog je opravdu pěkný. Co mě ale už nějakou dobu bije do očí - a v poslední době trochu více, jsou hrubky. Zejména čárky ve větách. Nezlobte se. Jana Pavlíčková

  OdpovědětVymazat
 21. absolutně nádherný fotky!! :) už se těším na další článek :)

  OdpovědětVymazat
 22. krásne fotky!

  http://yn-spire.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 23. bože, ten palác je naprosto úžasnej! :O

  OdpovědětVymazat
 24. Ty vozy di pamatuji z detstvi. V Italii maji hodne podobne zvyky. Vypada to skvele, muselo byt moc fajn :)

  OdpovědětVymazat