Saturday, November 12, 2016

Jak ze špatného rána vykouzlit fajn den?!


Určitě to taky znáte. Probudíte se, venku je šedivo, zima, vás bolí za krkem (protože jste půlku noci prospali v podivné poloze). Víte, že se vám zdály špatné sny, ale nemůžete si je úplně vybavit. Nic se vám nechce, vstávat z postele už vůbec ne a ještě ke všemu (nebo možná právě kvůli tomu všemu) je vaše nálada někde na bodě mrazu. Asi to tak nevypadá, ale taky se nám to stává, možná i častěji, než si myslíte. Otázka ale zní, jak z takového rána vykouzlit fajn den?

Protože ono to jde! Vážně!

Podle mě máte dvě možnosti. Je ráno a vy víte, že si nemůžete dovolit lenošení? Přece nechcete tu špatnou náladu tahat celý den s sebou, mračit se na ostatní a ještě ji přenášet dál! Cílem tedy je ji co nejrychleji setřást.

Začněte tím, že se v posteli lehce protáhnete. Podívejte se, co je nového ve světě a na sociálních sítích a v hlavě si vytvořte seznam všeho, co chcete během dne zvládnout. Vstaňte, připravte si vaší oblíbenou snídani a vsadím se, že už teď je ten den o malinko lepší. Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Zkuste se opravdu překonat a vyřiďte to, co už máte dávno v plánu, ale odkládáte to. Určitě se něco takového najde. Pro mě skoro není nic lepšího, než mít prázdnou emailovou schránku, uklizený pokoj a odškrtané všechny položky na denním to-do listu. I když si teď třeba říkáte, že se to sice snadno říká, ale hůř dělá, věřte mi a zkuste to! Ono úplně stačí v hlavě přepnout čudlík, usmát se a prostě se do toho opřít.

A večer se nezapomeňte pochválit, jak jste to skvěle zvládli.

No a druhá možnost je úplný opak. Dá se využít hlavně o víkendu, nebo ve dnech, kdy nemáte velké množství urgentních povinností. Druhou nejlepší variantou je totiž smířit se s tím, že daný den prostě nebude produktivní a přejmenovat ho na den odpočinkový. Nestresovat se tím, že nic moc neuděláte a prostě nic nedělat a užít si to. Připravte si snídani do postele, ještě se na chvilku zachumlejte a pusťte si váš oblíbený seriál. Sejděte se s kamarádkou/přítelem a užijte si jejich společnost. Dejte si něco dobrého k jídlu a udělejte si prostor jen a jen pro sebe - nalakujte si nehty, udělejte si masku nebo třeba bublinkovou koupel. Čtěte si, kreslete si, něco si vyrobte. Nebo se vraťte k tomu oblíbenému seriálu, klidně na celý den. Zaručuju vám, že ze špatného rána bude rázem fajn den. A hlavně žádné výčitky. Odpočívat se musí a čas od času si prostě musíte dát pauzu. Ono vám toho tolik neuteče!

Jak se špatnou náladou bojujete vy? Máte nějaký zaručený recept na to, jak si vylepšit den?
Share:

20 comments

 1. Super tipy! :) Je pravda, že skoro každý můj druhý den je ten špatný, s tím bych měla něco udělat. :D

  ReplyDelete
 2. Já toho mám právě tenhle víkend celkem hodně... ale teď jsem si udělala hezké ráno a pokusím se mít to co nejdřív z krku. A pak se vrhnu na ty seriály a odpočinek! :)
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 3. Kočky díky za super tipy, i když my "mámy" to máme trochu jinak. Já jsem nadšená, ze je víkend, vím, ze manžel je doma, postará se o děti a já muzu vyrazit do mého oblíbeného fitka a užit si super dopoledne. Sportem k dobré náladě ��

  ReplyDelete
 4. Zrovna se mi takový článek hodil, dneska musím jít typem číslo jedna, testy nepočkají, ale mám za sebou dobrou snídani, napsaný to do list a pár menších úkolů zaškrtlých, tak jdu na to :)

  ReplyDelete
 5. Mně hodné pomáhá si vše pozitivní zapisovat, poté když si to zpětně přečtu i s mými oblíbenými citáty, hned je mi líp :)

  ReplyDelete
 6. Užitečný článek, momentálně se opravdu hodí. Jsem uprostřed psaní čtvrtletního eseje, tak potřebuji namotivovat, hezky to dopsat a vrhnout se na věci, které mě baví :) Přeji hezký víkend

  ReplyDelete
 7. Já určitě praktikuju spíš 2. způsob :) jen nesmím mít plno učení na další den, to se pak cítím spíš hůř když celý den nic nedělám :D

  eLblog

  ReplyDelete
 8. Je pravda, že je úplně nejlepší zkusit to ze sebe setřást ještě v posteli :) . U mě je nejlepší prevence. Když jdu den předtím spát před desátou, budím se daleko snáz a mám víc energie. Jak jsem se přehoupla přes 26 rok, cítím to víc a víc :) .

  ReplyDelete
 9. Moc hezký článek. Poslední dobou se velmi zajímám o motivaci. Děkuji holky.

  ReplyDelete
 10. Hezký článek se super tipy!

  theheartissue.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Přesně tak! Den je vždycky takový, jaký ho chceme mít a já se o to momentálně dost snažím - už mám zaběhnutý nějaký režim, kde si skoro hned po probuzení řeknu, co mě dneska čeká, a že dneska chci být produktivní a výsledek? Vždycky zatím dopadl pozitivně :) Tenhle článek je moc milý a takový opravdový, fakt se mi líbí :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  ReplyDelete
 12. To první určitě někdy vyzkouším, super tipy :)

  https://tripsandweekendactivities.wordpress.com

  ReplyDelete
 13. Super tipy a hrníček :)

  ReplyDelete
 14. Moc se mi líbí váš pohled na život. Máte moc krásné články a videa :D. Jste velmi pozitivní a usměvavé slečny, které to jednou někam dotáhnou :). Díky vám a vašemu blogu, jsem dostala úplně jiný názor na život a svět, vidím ho úplně z jiného lepšího hlediska,

  Mám vás moc ráda :D

  Ps: Odkud máte ten hrníček? :D

  ReplyDelete
 15. Úžasný článek :) Já jsem se za poslední dobu naučila to že i o víkendu jsi nastavuji budík. Sice jsi budete říkat že jsem blázen ale mě to pomáhá vylézt z postele a něco dělat. I když ano, jsou dny kdy ležím v posteli celý den, ale převažují je ty dny kdy jsem spíše aktivní. Ráno zazvoní budík a já si už chystám kafe a připravuji si svoji nejoblíbenější snídani a to je ovesná kaše :D Každý jsme nějaký. ;)

  ReplyDelete
 16. Já si vždycky zapisuji do deníčku poznámky lepím si fotky atd.
  Mám po tom super náladu a hlavně vím že každý den je něčím zajímavý 💎

  ReplyDelete
 17. Já se se špatnou náladou nebudím, většinou ji chytím až během dne, takže rána pro mě sice nijak zvlášť radostnou událostí nebývají, ale není to nejhorší :-). A když je nejhůř, pořád existuje kafe :-D

  ReplyDelete
 18. Když mám špatný den, většinou mě rozveselí nějaká moje oblíbená knížka, teď v zimě nejlépe s hrnkem horkého čaje na nějakém útulném místě :) v létě ráda chodím ven

  ReplyDelete

© A Cup Of Style | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig