Před pár dny jsme poprvé navštívily belgické Antverpy. Město, od kterého jsme vůbec nevěděly co očekávat. O to víc nás hned po příjezdu okouzlilo! Nejvhodnější slovo, jakým bychom je popsaly je rozhodně malebné. I když je to druhé největší město v Belgii, nepotkávaly jsme žádné davy lidí, uličky byly uzounké a staré a měly kouzelnou atmosféru. Škoda, že nám zrovna vyšlo chladné počasí, protože kdyby svítilo sluníčko, ožily by i malé zahrádky u kavárniček a člověk by se mohl procházet donekonečna.

Strávily jsme v Antverpách dva dny, a hlavním cílem naší cesty byla akce C&A, na které představovali novou kolekci na letošní podzim a zimu, a jednu obrovskou novinku v otázce udržitelné módy. Jejich eventy jsou vždy dotažené do posledního puntíku, a tak jsme se už nemohly dočkat, co si pro nás přichystali tentokrát. Hned po příjezdu jsme se vydaly do města. Spolu s námi C&A pozvalo ještě tři další novináře, a jako skupinka jsme si parádně sedli. Po posilnění formou Fish&Chips jsme se vydaly do muzea MOMU a navštívily výstavu Margiela The Hermés Years. Výstava mapovala Martina Margiela a jeho značku Maison Margiela, zároveň s působením jako designér v Hermés. Úplně nás nadchla! Jeho tvorbu jsme znaly, ale nikdy jsme se o ni nedozvěděly takto do hloubky, a bylo to neskutečně inspirativní. Jeho využívání reálných žen jako modelek, zaměření na jejich pohodlí a variabilitu života, vrstvení kvalitních oděvů, i tolik revolučních kousků, které pocházejí z jeho dílny, nás uchvátilo. Navíc nás výstavou provázela chic belgičanka, která svou francouzskou angličtinou uměla přesně vtáhnout do atmosféry jeho tvorby a bez které by možná zážitek nebyl takový. Pokud v Antverpách budete, rozhodně doporučujeme!Večer už nás čekal event C&A, který se konal ve velké industriální hale, která byla díky nádherným dekoracím útulná a designově na jedničku. Začalo se proslovem a módní přehlídkou, a pokračovalo se prezentací, na kterou jsme se rozdělili do skupinek, a postupně si poslechli povídání o konkrétních kolekcích. Prezentaci vždy vedou samotní designéři kolekce a je úžasné slyšet přímo z jejich úst, jaká byla za kolekcí inspirace, jaké kousky v ní najdeme i kam se třeba při výrobě letos posunuli. Většina kousků se dostane i k nám do obchodů, tak na ně můžete na podzim číhat.


Outfity jsme si vybraly z aktuální kolekce C&A - Nicole bundičku a kalhoty, a Lucka košili a top. Do těchto kousků jsme se úplně zamilovaly!


Úplnou novinkou, kterou nám na akci C&A představilo, byly tyto plně recyklovatelná trička. Bohužel, módní průmysl je jedním z nejškodlivějších a nejnáročnějším pro naši planetu. C&A se snaží s tím dlouhodobě bojovat a posouvat svou výrobu k větší udržitelnosti. Je to běh na dlouhou trať, ale je potřeba nad tímto problémem přemýšlet. Obrovským krokem kupředu jsou tyto trička, která získala zlatou úroveň certfikace Cradle to Cradle Certified™. Trička jsou prvními produkty na světě, které se s tak vysokou úrovní certifikace prodávají. Co to ale znamená? Trička jsou vyrobená tak, aby mohly být recyklované a jinak znovu použitelné, jsou ze 100% organické bavlny, obsahují pouze bezpečné materiáy a jsou vyrobené způsobem šetrným ke společnosti a životnímu prostředí. Při výrobě byla využitá obnovitelná energie a opětovně využitá voda, což je prospěšné kromě planety i pro zaměstnance. Jak bylo vyzdviženo i na prezentaci, tričko je tak nezávadné, že kdybyste se nacházeli v krizové situaci, můžete ho i sníst.

Trička se v C&A budou prodávat ve dvou variantách střihu, až 17 barvách, za cenu 198 a 250 Kč, takže si tam své basic tričko vybere opravdu každý.


11 komentářů

 1. Krásné fotky! Muselo to tam být skvělé :)

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, město vypadá dokonale, ale tričko, co můžu v krizový situaci sníst, na mě zapůsobilo nejvíc :D

  OdpovědětVymazat
 3. Super vlog, úplně jste mě tam vtáhly, jak kdyby jsem tam byla s váma. Díky moc :) A Nicole má pěkně promyšlený outfit!

  OdpovědětVymazat
 4. Úžasný fotky, článek i vlog 💕 miluju vaše články z rubriky cestování, protože mám pak vždycky nutkání vyrazit a navštívit místa, která jste doporučily.

  OdpovědětVymazat
 5. SUPER!!! Ta myšlenka trička, které je naprosto nezávadné a 100% přírodní, je vynikající! Asi ho neplánuju sníst :-), ale je skvělé a chvályhodné, že C&A dbá na ochranu životního prostředí, je opravdu napřed před ostatními řetězci na trhu. Bravo C&A!

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj,
  moc krásné fotky a Antverpy vypadají kouzelně. Přidávám si do mého seznamu, co musím vidět. Děkuji za tip :)

  OdpovědětVymazat
 7. Nadherny fotky, Antwerpy vypadaji uplne nadherne, urcite jste si to obe moc moc uzily!!! <3 Libi se mi, ze C&A vybralo trochu jiny misto nez Londyn. ;)
  Sandra / http://shineoffashion.com

  OdpovědětVymazat
 8. Antverpy vypadají naprosto kouzelně - krásné fotky!! Strašně vám to sluší a kolekce vypadá hodně zajímavě. I když mě bezesporu nejvíc zaujala ta trička, určitě se pak na ně půjdu mrknout a určitě si nějaké i vyberu. :)
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
 9. Hrozně vám závidim, jak často cestujete! :) Antverpy vypadají dokonale a moc vám to sluší! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Mně bylo úplně jasný, že Antverpy se vám budou líbit, sama se tam rozhodně plánuju vydat. V Belgii jsem zatím byla jen v Bruggách, ovšem to je taky hodně top zážitek :) Ta nová trička mě zaujala už ve vlogu, tleskám C&A za tu myšlenku a za tu cenu, za kterou se to bude prodávat, určitě si aspoň jedno koupím!

  OdpovědětVymazat
 11. I did ennjoyed reading this content

  OdpovědětVymazat