Wednesday, June 28, 2017

Jednoduché kroky na pomoc naší planetě!


Tak jsem si tak oblékla to nejpohodlnější oblečení (volné džíny a mikču), do uší dala sluchátka a vyrazila na procházku za účelem nafotit fotky pro tento článek. Článek o nových produktech Yves Rocher, ale taky šetření planety, přírodě a klidu. Jak jsem se tak procházela, rozjímala (a fotila na samospoušť), dýchla na mě taková pohodička a klid, jaká už dlouho ne. Takovéhle vyčištění myšlenek někdy potřebuje snad každý.

I z toho důvodu je důležité si tu přírodu, a celou naši planetu opečovávat. Yves Rocher se snaží tuhle myšlenku šířit a podporovat. Jejich řada produktů I Love My Planet je toho hlavním iniciátorem. Za každý zakoupený produkt z této řady se vysadí jeden strom! Takto už se jich po celém světě vysadilo přes 70 milionů. Novým produktem z této řady je koncentrovaný sprchový gel. To, že je koncentrovaný znamená, že stačí použít malé množství, ale umyjete se s ním uplně stejně jako s jinými gely. Je proto malinkatý - 100 ml balení zastoupí velké 400 ml.

Flakon, ve kterém se gel ukrývá, je nejen zcela recyklovatelný, ale při jeho výrobě se navíc používá o 50% méně plastů. A další plus? Parádně voní! Můžete si vybrat mezi kombinacemi Mango a Koriandr, Oliva a Petit Grain, a Vanilka. Všechny gely jsou navíc čistě rostlinného původu. Nejen relax, ale i péče o planetu může začínat už ráno ve sprše. Co dál ještě děláme, a vy můžete taky zkusit, abyste pomohli naší planetě?Existuje několik jednoduchých kroků, které my se už snažíme do našich životů běžně zapojit, a myslíme si, že vy můžete taky. Jaké to jsou?

Třídit odpad. Je to malý, ale přitom tak důležitý krok! Vytvořte si doma jednoduchou třídící stanici - krabice nebo tašky, do kterých budete třídit minimálně na plasty, papír a sklo. Většina obalů a odpadků se dá roztřídit, tak si na to najděte tu chvilku, a snažte se toho co nejméně vyhazovat do směsného odpadu.

Nosit si vlastní obaly. Už jste tohle mohli zaregistrovat v našem posledním DIY videu, kde jsme tvořily tuhle plátěnou tašku, se kterou chodíme nakupovat. Nemusíte tak zbytečně z obchodu brát igelitové tašky!

Vlastní lahev. Stejně jako s plastovými taškami, i plastových lahví už je na světě přespříliš. Používejte svoji vlastní a to opakovaně! Vodu si můžete doplňovat v průběhu dne a nejen, že tak nebudete kupovat zbytečné plasty, ale i ušetříte, a donutíte se více dodržovat pitný režim.

Přestaňte plýtvat. A to myslím vším možným. Snězte to, co jste si objednali nebo nakoupili. Na utření rukou vám bude stačit jeden ubrousek, stejně tak jako pod vaše jídlo nemusíte brát celý svazek ubrousků. Špatně vytištěné papíry, nebo ty z jedné strany popsané využijte i z jejich druhé strany. Skleněné sklenice od marmelád, burákových másel, atp. můžete použít jako svícny, dózy nebo skleničky. Vodu nemusíte mít puštěnou celou dobu, když si čistíte zuby nebo se sprchujete.

Važte si přirody. Dělejte si výlety, choďte se projít, nebo pěstujte doma kytičky a bylinky. Co nejvíc se přirodou obklopte, přinese vám to jenom radost!

Mějte respekt. K přírodě, k sobě, k ostatním, ke zvířatům. Chovejte se zodpovědně a jenom tak, jak byste si přáli, aby bylo zacházeno s vámi. 


Dejte nám vědět, co ještě pro naši planetu děláte vy, nebo jestli se některý z těchto kroků pokusíte zapojit do vašeho každodenního fungování! 

Share:

18 comments

 1. Tak toto je skvely konecne nekdo kdo pomaha prirode urcite si koupim!!

  ReplyDelete
 2. Používajte namiesto sprchových gélov ručne robené mydlá a vyhnete sa aj tým najmenším zbytočným obalom.

  ReplyDelete
 3. Nadherny clanek! Kez by to tak kazdy delal :(

  ReplyDelete
 4. Na tieto sprchové gély mám zálusk už dlho,pretože ak naozaj fungujú tak to ušetrí peňaženku a hlavne planétu,už zamorenú plastovými ostrovmi.Je od Vás krásne že sa zapájate do ochrany prírody a preto mám tak rada vašu tvorbu.Zostaňte také aké ste!

  ReplyDelete
 5. Tak o tomto sprchovacom som ešte nepočula, ale vyzerá veľmi zaujímavo, ešte keď také malé balenie nahradí veľké! och keby sme si tie rady všetky vzali k srdcu.. ale prírodu si treba chrániť, zem je len jedna :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Pravě v pondělí jsme na toto téma zveřejnila članek na blogu. :D :) Jsem ráda, že se taky snažíte šetřit planetu a ještě k tomu to šíříte dál. ☺️ A ještě přikládám odkaz na můj článek. ;)
  7 tipů pro čistší planetu

  ReplyDelete
 7. Krásna téma a rovnako aj krásne fotky :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 8. Super spracovanie článku, som veľmi rada že sa tomu ľudia venujú :)

  ReplyDelete
 9. To je vazne super clanek! Jsem vegan a nejen kvuli strave a tak, ale i kvuli planete a zviratum a prijde mi super, ze pisete v posledni dobe i o tehle tematech!!! <3

  ReplyDelete
 10. Konečně nějaké pořádné blogerky se věnují i tomuto, možná bych se do toho pustila ještě víc, pokud chcete vážně pomoct. Můžete za mnou přiletět do Lisabonu a pomoct mi uklízet pláže, ať nejsem neustále jediná... :)
  Ejnets in Lisboa

  ReplyDelete
 11. I am Hwa Jurong, a Reputable, Legitimate & an accredited money Lender. I provide all kind of loans locally & internationally to individual and companies. We offer loans at 2% interest rate annually without stress of securing the loan! E-mail: {hwajurong12@gmail.com or hwajrong11@yahoo.com)

  ReplyDelete
 12. Moc hezké fotky! Já používám už delší dobu vlastní láhev a hned z toho mám trošku lepší pocit, ale měla bych se zapojit ještě víc :)

  ReplyDelete
 13. I am Hwa Jurong, a Reputable, Legitimate & an accredited money Lender. I provide all kind of loans locally & internationally to individual and companies. We offer loans at 2% interest rate annually without stress of securing the loan! E-mail: {hwajurong12@gmail.com or hwajrong11@yahoo.com)

  ReplyDelete
 14. Užitečný článek :) Já třídím odpad, snažím se neplýtvat, ale měla bych se polepšit s vlastní taškou na nákupy a nekupovat pořád nový a nový igelitky -.-"

  Little Dreamer

  ReplyDelete
 15. super nápad, vysádzanie stromčekov je skvelé! :) tie malinké balenia sú super napríklad do lietadla, asi sa po nich poobzerám ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 16. https://www.facebook.com/Ondys-blog-246614052493311/

  ReplyDelete
 17. Skvělý článek ♥♥♥

  ReplyDelete

© A Cup Of Style | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig