Saturday, November 11, 2017

PHOTO DIARY | Brusel a Evropský parlament!


Krásnou sobotu! My tu dnešní máme plnou akcí od rána až do večera, ale na celý den se tak těšíme, že jsme skoro nemohly dospat! Jestli vás zajímá, co máme všechno v plánu, určitě sledujte naše Instastories (@lucie_ehr a @nicole_e), protože místo vlogování zkusíme dneska poctivě přidávat tam!


Co jsme si pro vás ale připravily dneska tady na blogu je photo diary plný našich zážitků z krátkého, ale opravdu skvělého výletu do Bruselu, kde jsme byly úplně poprvé. Do Bruselu jsme dostaly pozvání od prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajani a takové pozvání se prostě neodmítá. Dopředu jsme vůbec nevěděly, co od toho očekávat, ale celá akce nás moc mile překvapila a byla to pro nás další velká zkušenost, ke které jsme se díky tomu, co děláme, dostaly.Náš let do Bruselu měl hodinu zpoždění, což nás moc nepotěšilo, ale s tím člověk prostě nic nenadělá. Alespoň už jsme byly usazené v letadle a mohly si hodinku přispat na sedadle. Místo v sedm jsme tak letěly v osm a z letiště vyrazily rovnou na snídani. Protože znáte nás. Bez snídaně ani ránu! Od kamarádky, která v Bruselu žije jsme dostaly doporučení na restauraci La Fabrique en Ville, která má nejen krásný interiér, ale o víkendu dělá i výborné brunche. V týdnu byl bohužel sortiment celkem omezený, takže jsme skončily u vajíček a budeme se muset do Bruselu vrátit ještě někdy na víkend!


Po snídani jsme se ubytovaly v hotelu Jardin Secret, který jsme si našly přes booking.com a podle fotek si hned zamilovaly jeho interiér. V hotelu jsme sice moc času netrávily, ale rozhodně ho můžeme doporučit. Na pokoji jsme se daly trochu do kupy - rozuměj namalovaly jsme se - a vyrazily jsme k Atomiu, k jednomu z nejznámějších monumentů v Bruselu.

Nakonec jsme se rozhodly jít i dovnitř, podívat se na vyhlídku a expozici, která v objektu probíhá. Samotná expozice ani výhled nás zase tolik nezaujal, ale konstrukce Atomia je opravdu ojedinělá a bylo zajímavé projíždět uvnitř jeho sloupů po eskalátorech a uvědomit si, že navenek moderní stavba je už z roku 1958, kdy byla postavena pro účely mezinárodní výstavy.


Z Atomia je vidět i park mini Europe, kde jsou zmenšeniny významných památek z různých evropských měst. Tam jsme nakonec už nešly. Byli jste tam? Stojí to za to?


Odpoledne už jsme se přesunuly do centra města, procházely se uličkama, zapadly do každého druhého obchůdku s čokoládou, samozřejmě si daly tradiční kornout s hranolkama a poučily se pro příště, že jeden kornout je ideální tak pro tři lidi...


Nejvíce nás ale celý den bavil "čůrající chlapeček", kterého jsme potkávaly úplně na každém suvenýru, na každém obrázku, nebo jako sochu u každého obchůdku s čímkoli belgickým...


Druhý den už nás čekal celodenní oficiální program v Evropském parlamentu. Tam jsme byly pozvané ještě společně s Kovym a dalšími evropskými influencery, abychom diskutovali o tom, jak v dnešní době nejlépe využívat digitální média, a to například i v komunikaci Evropského parlamentu k mladým lidem.


Každý influencer se měl v krátkosti představit, vysvětlit co dělá a jakým způsobem využívá digitální média ve své práci a představit jeho návrh toho, jak by mohl Evropský parlament zlepšit online komunikaci. Bylo skvělé vidět, že prezident Tajani opravdu poslouchal co říkáme, reagoval na naše podněty a vznikla z toho vážně zajímavá diskuze. Každý z influencerů měl na věc lehce odlišný názor a jiné zkušenosti, protože každý stát je v tomhle ohledu stále trochu někde jinde.
Navštívit Evropský parlament, prohlédnout si jeho budovu, promluvit o tom co děláme, před takhle důležitým publikem a celkově se dozvědět něco víc o fungování téhle instituce pro nás bylo skvělou příležitostí a stále se nestačíme divit tomu, kam se díky blogu a vaší podpoře můžeme v životě podívat! Děkujeme!
Share:

14 comments

 1. To je opravdu naprosto skvělá příležitost, už se moc těším, až se podívám na vlog! Je skvělé, že se zapojujete i do takovýchhle akcí!! A musím říct, že brunch i hranolky vypadají naprosto skvěle!
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 2. Super fotky, aj zážitok..inak perfektná fotka s Nikčou pred čokolatériou ♥

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Krasné fotky, Brusel je moc hezké město, také jsem tam byla :) a je to super příležitost :)

  ReplyDelete
 4. Súú to krásne fotky, dostala som chuť na tie hranolky :)

  Vera (giveaway)

  ReplyDelete
 5. pěkné fotky! :) v Bruselu (a Evropském parlamentu) jsem byla se školou v únoru a moc se mi tam líbilo :) nejvíc mě nadchly hranolky a vafle :D

  ReplyDelete
 6. Do vašeho vlogu jsem vůbec netušila, že se do Atomia může jít :) Sluší vám to :)

  Little Dreamer

  ReplyDelete
 7. Nádherné fotky a podle článku i videa jste si to opravdu užili :) Brusel vypadá opravdu nádherně!

  LITTLETHINGSFOREM

  ReplyDelete
 8. kraasne fotky a super zazitok. odkial je prosim ten cerveny kabat, uzasne ti pristane
  Alica

  ReplyDelete
 9. Baby naozaj super článok, vidím, že ste si ten Brusel užili naozaj to bol zaujímavý výlet. A Nicol ten červený kabátik ti veľmi pristane! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 10. Je super, ze jste dostaly takovou prilezitost. Social media ovlivnuji znacne nejen ten internetovy, ale i realny zivot. Ja jsem treba nekde cetla, ze ten kdo denne sleduje neci instagram, ma tendenci se srovnavat a v konecne fazi to muze vest i k depresi. Fotky se mi moc libi.
  xx Vera
  https://simplelivingstylebyvera.blogspot.co.at/Baden - Relaxing in Römertherme

  ReplyDelete
 11. To musel být super zážitek.. Zasloužíte si to holky ♥

  Lenny v Dánsku

  ReplyDelete
 12. Je super, kam až vás blogování posunulo :) Gratuluju, musel to být super zážitek ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. To byl určitě skvělý zážitek a fotky se moc povedly :)
  Petra | www.mygoldenmind.blogspot.cz

  ReplyDelete
 14. Woow, tak to musela být skvělá zkušenost!!
  Niky, moc ti to na fotkách sluší:)

  ReplyDelete

© A Cup Of Style | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig