ŽIJ. OBJEVUJ. BALANCUJ.











Krásné pondělní ráno! Už pár týdnů máme tyhle párové fotky od naší kamarádky Maniny, a tak jsem si říkala, že bych je mohla přidat i na blog. Naposledy jsme společně fotili před rokem, když jsme se s Kubou zasnoubili a teď jsme chtěli mít památku i na to hezké období s bříškem.
Letos jsme si dali takovou menší "tour" po malých chatičkách. Místa tak trochu mimo civilizaci, v přírodě, útěk z Prahy, kde si užíváme klídek, čtení, odpočinek a jsme spolu. Taky jsme si chtěli vyzkoušet, jak se v nich žije, abychom si udělaly obrázek, zda si něco takového chceme pro sebe vytvořit. Víc vám o tom povím v dnešním vlogu.
Podcast si můžete poslechnout taky na: Spotify, Apple Podcasty, Google Podcasty, Buzzsprout
Já jsem věděla, že svatební koordinátorky existují. Že pomáhají s plánováním svatby, s domlouváním místa a dodavatelů, a taky s organizací přímo na místě. Od začátku jsem si říkala, že je to položka, za kterou na naší svatbě určitě můžeme ušetřit, protože si chci vše vymyslet a domluvit sama a ve svatební den mi pomůže Niky a nejbližší rodina. A nakonec? Ze zvědavosti jsem se přeci jen s pár koordinátorkami sešla, slovo dalo slovo a rozhodli jsme se pro spolupráci s Terkou Řezníčkovou z Pro lásku. Po svatbě jsme se s Kubou naprosto jednohlasně shodli na tom, že koordinátorka je tou nejlepší investicí a doporučujeme jí každýmu, kdo se nás na to ptá.
A jak tedy naše spolupráce probíhala? Co všechno měla Terka na starosti a v čem nám byla takovým přínosem?
Jak už jsem říkala, s koordinátorkou jsme trochu váhali, takže jsme se poprvé sešli až ve chvíli, kdy jsme měli vyřešené ty nejdůležitější položky jako je místo, oddávající a catering. To je asi trošku netradiční postup, ale záleží na tom, na co všechno chcete koordinátorku využít. Jak si asi dokážete představit, možností je spousta. Koordinátorka může plánovat vše za vás, s vámi, nebo se může účastnit jenom přímo svatebního dne.
My jsme zvolili takovou zlatou střední cestu. Většinu dodavatelů jsme si domlouvali sami (protože to často byli i naši kamarádi nebo známí) a já jsem s Terkou řešila hlavně dekorace, květiny, program a logistiku celého prodlouženého víkendu.
O výběru svatebního místa už jsem vám na blogu psala, ale když by se vám k tomu článku nechtělo vracet, tak jen shrnu, že to vůbec nebylo tak jednoduchý, jak jsme si představovali. Chtěli jsme místo, kde s rodinou a kamarády strávíme pohodový prodloužený víkend, kde budeme mít obřad i následnou hostinu a party, kde bude možnost trávit čas vevnitř i venku, kam se vejde 80-100 lidí a kde bude vnitřní prostor dostatečně velký pro případ, že by pršelo, kde nás nechají domluvit si vlastní jídlo a pití, kde ideálně bude moct část hostů i přespat a kde pronájem nebude nesmyslně drahý. Jooo, byl to oříšek.
Ale objevili jsme Jiráčkův dvůr a hned po první návštěvě nám bylo jasný, že TO JE ONO! Navíc jsme ani nemohli narazit na vstřícnější a milejší majitele.
Ohledně dekorací jsme měli od začátku jasno - hlavně to nepřehánět! Jiráčkův dvůr je nádherný sám o sobě a opravdu stačilo málo a z prázdné stodoly a prostorné zahrady s alejí stromů se stalo kouzelné místo pro zahradní piknik a pohodovou party.
Asi měsíc před svatbou jsme se na místo jeli podívat i s Terkou, abychom si promysleli, kde co bude, ona zjistila všechny důležité informace o tom, co je nám k dispozici a vše si taky rozkreslila a změřila. V tuhle chvíli už za nás taky přebrala veškerou iniciativu, já jsem jí předala seznam dodavatelů a ona už se s každým individuálně domluvila na tom, co budou potřebovat za vybavení - elektřinu, vodu, nábytek, kolik prostoru atd... V návaznosti na to nám připravila přehlednou prezentaci se všemi nápady, které měla a společně už jsme to pak jen doladili a finálně si potvrdili, co jo a co ne.
No a teď teda už k těm konkrétním dekoracím a nábytku. Kde začít... začnu u hlavního vstupu do stodoly!
Aby bylo jasný, že hosté dorazili na naší svatbu, přivítala je tam tahle krásná cedule. Veškeré ručně psané texty, kartičky a jmenovky nám vytvořila nejšíkovnější Zuzanka z Flat White Lettering (která nám na svatbě s manželem připravovala i kávu, ale o tom zase někdy příště!).
Ve stodole byly nachystané stoly na hostinu...
...a každý si své místo mohl najít na zavěšených kartičkách.
Celou atmosféru už potom doplnily akorát pentličky navázané v korunách stromů a světýlka. Světýlka jsou rozhodně na svatbu základ!
Tak s květinami jsme to podle mě úplně vyhráli. Terka se totiž věnuje i vázání květin a přípravě květinové výzdoby, takže když jsem se to dozvěděla, zajásala jsem a nechala to úplně ale úplně na ní.
Domluvili jsme se akorát na tom, že chceme hezky rozvrkočené kytice. A že si přejeme, abych kytičku měla nejenom já jako nevěsta, ale i svědkyně, maminky a babičky. A ženich a tatínkové aby měli korsáže.
Kromě toho pak Terka připravila i květinovou výzdobu na stoly a k obřadu a druhý den ráno jsme tyhle "zbylé" kytičky rozdali odjíždějícím hostům a myslím si, že to všem udělalo radost. Tak to je jen takový tip pro vás, že je super se o květinovou výzdobu podělit, ať kytky zbytečně neuschnou, nebo to vy po svatbě nemáte doma jak v květinářství.