Zatím jsme v soutěžích měly hlavně komerční značky. Nechceme ale aby Vánoce byly jen o utrácení peněz za věci. Co takhle o Vánocích podpořit nějakou neziskovku, charitativní projekt nebo jakýmkoliv způsobem darovat potřebným? Hodně projektů teď krásně vymýšlí možnosti, jak z příspěvku udělat i dárek pod stromeček, což nám přijde parádní.

My se tentokrát spojily s organizací Loono, která právě vymyslela krásné produkty, které prodávají na vlastním e-shopu. Nákupem získáte nejen hezký dárek, ale podpoříte i jejich fungování. Loono se věnuje prevenci onkologických a kardiovaskulárních onemocnění, především šíření povědomí a osvěty. Líbí se nám, že o zdraví mluví lidsky a srozumitelně. Inspirují lidi k tomu, aby své zdraví brali vážně a řešili ho včas. Dělají to ale s naprostou lehkostí! Na jejich webu se určitě koukněte na Rozcestník prevence, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak byste na sebe měli dávat po zdravotní stránce pozor. Pořádají workshopy, školí, jezdí na festivaly a další akce, kde se můžete o prevenci dozvědět osobně.


Do dnešní soutěže jsme spolu s Loonem vybraly právě produkty z jejich charitativního e-shopu. Dostanete balíček s tričkem a plecháčkem s motivem srdce. Balíčky pro vás budeme mít dva, jeden s černým tričkem a druhý s bílým. Tyto produkty souvisí právě s jejich zaměřením na kardiovaskulární onemocnění. Těmi můžou být třeba infarkt nebo mrtvice. Chtěly bychom vám dnes dát několik tipů na to, jak těmto nemocím předcházet. 

Vyšší riziko onemocnění může být u mužů. Také se riziko zvyšuje s věkem nad 55 let a může svou roli hrát i genetika. Tyto faktory nelze ovlivnit, ale je dobré je taky brát v potaz. Co ale ovlivnit můžeme? 
1. Kouření - nekuřákům se snižuje riziko infarktu a mrtvice až o 50 %!
2. Spánek - spát bychom měli aspoň 7 hodin denně. Ideálně bychom měli usínat i vstávat pravidelně.
3. Pohyb - sport je pro nás nesmírně prospěšný. Doporučuje se aspoň 5x týdně po dobu 30 minut.
4. Váha - nebezpečí představuje především tuk. Je proto dobré hlídat si zdravou stravu.
5. Vysoký krevní tlak a cukrovka - pokud se tě týkají, pravidelně je kontroluj a navštěvuj lékaře.


Abyste se mohli zapojit do soutěže, napište nám do komentářů, jestli vám některý z vyjmenovaných faktorů dělá problém. Připojte i svůj e-mail.

Po zkušenostech z minulých let chceme jen upozornit na to, že pokud svůj komentář nevidíte, stačí kliknout dole na stránce na načíst další a počkat. V případě většího počtu komentářů se můžou načítat déle. My ale v našem systému bloggeru vidíme všechny, nebojte!

Výherce vyhlásíme buď ještě v noci, nebo hned následující den ráno, a to přímo u soutěžního příspěvku.

Výherci: petrova.anicka15@email.cz (bílé tričko), paja.bauerova@gmail.com (černé tričko)


Gratulujeme!

741 komentářů

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. V poslední době málo spím ale chtěla bych to napravit.
  evk3@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel mě trápí zvýšená hladina cukru v krvi, jelikož to máme v rodině asi dědičné :(
  sicova.s@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 4. Nejvetsi problem je dokopat se ke cviceni..:/
  zadnja@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 5. Největší problém mám bohužel s pohybem. Baví mě to, ale dokopat se k tomu je často nadlidský úkol ��
  Ale snad se to zlepší ����
  andycapuu@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 6. akorát někdy spánek
  perinovaklara@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 7. Když jsem otěhotněla tak jsem přestala konečně kouřit hurááá, ale teď mi chybí trochu spánek. Sice se vyspím, ale určitě není pravidelný, v kuse a nebo tvrdý :-D
  Martinazavadilova@email.cz

  OdpovědětSmazat
 8. Super volba, Loono ráda sleduju fandím jim! :)
  Ze všech zmíněných faktorů nejvíce bojuji s pravidelností a dostatečnou délkou spánku. Sama se pohybuju v medicínském prostředí, takže sama vím jaký prohřešek to je a snažím se spát jak jen můžu. :)
  nikola.lagova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 9. Málo spím...
  jaaniickaa@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 10. No, bojuju často - někdy víc, jindy míň (s cvičením, spánkem a taky mi občas moc chutná cigaretka a kafe). evanyvltova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj holky,hodně bojuju se sportem a spánkem.Někdy spím jen 6 hodin i míň.Tyhle organizace jsou naprosto super a ráda se do nich zapojuju.
   silvie.fialova@seznam.cz

   Smazat
 11. Tak mne určitě chybi spanek... nemůžu spát, nemůžu usnout, nwbo toho mám hodně do školy a prostě se dlouho do noci ucim a pak ještě chvilku prokrastinuju na mobilu a ráno nejsem schopná vstat.. musím na tom zapracovat
  kacka@volny.cz

  OdpovědětSmazat
 12. U mě to bude asi nedostatek spánku, hlavně mám ten režim úplně přehozený. Většinou nemůžu usnout, tak jsem vzhůru dlouho do noci a pak zas musím brzo vstávat, a jelikož jsem přes den strašně unavená, tak to pak dospávám odpoledne. Snažím se na tom nějak zapracovat, protože by to celkově bylo lepší pro moje zdraví..
  email: sabi.vachova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 13. Jednoznačně ten spánek, spím míň než bych měla a pravidelnost v tom není žádná, chtěla bych to natrénovat.
  zakostelska.k@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 14. Hlavně spánek a cílený pohyb (cvičení), s dvěma malými dětmi se to moc nedá... Snad bude líp 😉ladyhawke@email.cz

  OdpovědětSmazat
 15. Tak za mě je to určitě spánek...ne, že bych nechtěla spát, to chci a jak :D , ale to by den musel mít tak 40 hodin. stejskalovalinda@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 16. pohybu bych potřebovala víc, ale s čím rozhodně nemám problém je délka spánku :-)

  mx-dirter(at)seznam(dot)cz

  OdpovědětSmazat
 17. Poslední dobou mi dělá velký problém spánek a tím pádem i pravidelné cvičení kvůli únavě.

  OdpovědětSmazat
 18. Ahojky, za mě rozhodně spanek, je ho málo a nepravidelně, bohužel s tím zatím nezvladám nic dělat... :)

  harangozo.sandra@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 19. No největší problém mám se spánkem, co o to, mohla bych spát klidně 12 hodin denně, ale nějak nestíhám chodit spát před 24h a pak jsem ráno příšerně ospalá :( petabr2@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 21. I když se poslední dobou dost hlídám, tak myslím že mým největším nepřítelem je nezdravé jídlo a nedostatek pohybu.

  tereza.kazmirowska@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 22. Rozhodně pohyb nezvládám, tak jak bych chtěla a ten spánek taky na vysoké není úplně pravidelný, co si budeme... V Loono školí má kamarádka a je to boží, je super o tom něco vědět. Mám zkušenost a tak vím jak je prevence důležitá... Díky moc, že jste si vybraly ke spolupráci právě tuto značku. Její propagace je dobrý skutek ��

  aja98@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 23. Určitě mi dělá problém vstávat ve stejný čas, kvůli škole a práci musím vstávat brzo, ale když můžu, tak spím dlouho. Krásné Vánoce, K. (kamcatrejbalova@gmail.com)

  OdpovědětSmazat
 24. Jediný problém mi dělá spánek, protože se každý den většinou vracím domů ze školy a z práce pozdě večer a ráno vstávám v pět a chodím si zaběhat.
  alenaskaru@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 25. Největší problém mi dělá spánek - chodím spát pozdě (bohužel i přes týden, kdy mám byt odpočatá do školy) a díky tomu vstávám ještě dýl. Je to takový můj začarovaný kruh.
  aninkaabelova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 26. Největší problém mi dlouhodobě dělá spánek, hlavně od doby co chodím na vysokou. Chodím spát pozdě a vstávám relativně brzy, takže naspím třeba jen čtyři hodiny, což je na mě strašně málo a pak se to snažím dospávat o víkendech, kdy ale zase pracuji, takže to úplně nejde.

  ane.nemcova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 27. Dominika Šimková12. prosince 2019 1:16

  Spím sice hodně, ale usínám hodně pozdě v noci, někdy třeba i kolikrat za týden až ve 4 ráno a pak spím moc dlouho, což bych ráda změnila.

  doda151@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 28. Mám hodně špatný spánkový režim. Přes týden skoro nespím, chodím spát pozdě a musím vstávat brzo do školy (přesně takhle to je teď, když tohle píšu :D). Ještě k tomu chodím do práce, která je časově docela náročná. Snažila jsem se to už dlouho srovnat a napravit, abych aspoň spala těch 7-8 hodin, ale vůbec se mi to nedaří. Mým dalším problémem je sport, celkově pohyb. Nemám nadváhu ani nic takového, jsem hubená, ale vím, že kdybych sportovala více, pila vodu a měla pravidelný pitný režim, nejedla tolik nezdravého jídla a takovéhle další "drobnosti", které nic nestojí, tak bych měla o hodně více energie, zlepšila by se mi pleť a měla bych lepší kondičku,

  email: tranova.phuong.ngan@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 29. Ahoj, všechny body mám v pořádku, až na spánek. S tím mám bohužel problém už léta, ale snažím se na tom teď pracovat, zavádět si dobré návyky apod. (dnešek je tedy výjimkou 😅) A musím uznat, že je to pak hodně znát, když má člověk dobrý spánek 🙂 (samé plusy) repetna8@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 30. Já mám problém leda tak se spánkem a jde to vidět i podle toho, že sem ten komentář píši ve 2 ráno. Jo pravidelný to opravdu není, ale těch 7 hodin se snažím.
  barbora.vichova@email.cz

  OdpovědětSmazat
 31. Díky škole a stresu mám problém se spánkem a s pohybem. Nicméně snažím se to zlepšovat, i když jsou dny, kdy kvůli škole jdu spát ve dvě ráno nebo třeba nejdu vůbec, protože když pracuji do tří nebo do půl čtvrté do rána a v pět vstávám, už jsou nějaké dvě hodiny spánku spíše na škodu. Alespoň pro mě. Ještě více mě to unaví a pak nemůžu vstát a soustředit se na to, proč jsem celou noc nespala. Můj cíl tedy je věci plánovat dopředu, aby se mi nestávalo, že něco dělám na poslední chvíli a nespím kvůli tomu nebo celé dny nevylezu pomalu ani z pokoje.
  paja.bauerova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 32. Naštěstí si myslím, že nemám problém ani s jedním z výše jmenovaných. Více spánku by mi asi neuškodilo, ale v průměru sedm hodin za noc mi nepřijde špatné. Spíš mám problém s chozením do postele a vstáváním ve stejnou dobu, hlavně o víkendech. :)
  em.dvorakova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 33. Ahoj holky :)
  Do narození našeho syna (srpen 2019) jsem ani s jedním faktorem nemívala problém. Ovšem od té doby si nemohu regulovat spánek, jak bych chtěla :D dříve jsem totiž chodila spát ve 22:00 a probouzela jsem se různě, ale minimálně 8 hodin jsem naspala vždycky ;)

  E-mail: dasamiksankova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 34. Největší problém je pro mě aktuálně spánek, protože máme doma malého syna, který se neptá, jestli budu vstávat nebo se mi chce spát :-D
  lucie.zlatuskova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 35. Ahoj, v poslední době trošku zanedbávám spánek, ale o Vánocích to hodlám napravit ;)
  zuntka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 36. Ani jeden z faktorů mě netrápí.
  miss.atevi@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 37. Nejvíc mě trápí pohyb.
  rozsypalovalucinka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 38. Největší problém je váha. Od porodu s ní dost bojuji ale né a né se mě ty kila pustit ��

  lucka.richter@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 39. Ahojky, já mám problém se spaním. V nepřetržitém provozu se pravidelně spát nedá. Po noční spím maximálně pět hodin.
  Email:sobotkova.katerinka@email.cz

  OdpovědětSmazat
 40. Ahooj, chválím podpoření neziskovky. Já osobně žádné problémy nemám, ale mám bohužel v rodině onkologické onemocnění. Strach je silnější než já, proto se snažím maximálně vyvarovat všem faktorům které rakovinu způsobují.

  OdpovědětSmazat
 41. Největší problém pro mě je asi pohyb protože studuji a nemám moc volného času a taky jídlo, protože se musím přizpůsobit svým alergiím a není to pro mě lehké.
  helen.kadlecikova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 42. Posledním ročníku VŠ je to spanek. Ale snažím se, co to jde, abych těch 7 hodin denně mela, někdy se daří více,někdy méně.
  veronika-mozgova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 43. Najviac ma trápi spánok, keďže nechodím spať pravidelne a spím málo. A taktiež pohyb. Postavu síce mám, lenže pohybu mám málo.
  v.ulicna525@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 44. Ahoj, já odbourala všechna rizika až na váhu, s tou bojuju celý život, ale nevzdávám se. Zhubla jsem 30 kg a začala sportovat 😊 kurucova.katerina@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 45. Jsem ráda, ze se mě žádný z vyjmenovaných faktorů netýká. Můj e-mail je prusova.martina.89@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 46. Ahoj holky,
  Teď poslední dobou nespím kvůli škole tak jak bych si představovala.
  kat.myska@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 47. Ahojte😊
  Problém v poslednej dobe mám so spánkom. Kôli škole toho teraz pred Vianocami veľa nenaspím ale už sa teším že cez sviatky ten spánok doženiem.
  visvaderova.monika1@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 48. Spánek, mám malého synka. Takže jsem se asi rok a půl nevyspala.
  Ve.ry@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 49. Ani s jedním z faktorů nemám problém 😊
  @sara.karpiskova@gvn.cz

  OdpovědětSmazat
 50. Ahoj
  Já měla vždy problém s váhou, ale na tom se teď hodně usilovně pracuje. A teď že změnou práce přišli i problémy se spánkem.

  E-mail: machackova.annna@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 51. Ahoj. Já mám největší problémy s pohybem. Často se k němu nemůžu donutit.
  MSobelova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 52. Naštěstí s ničím z toho nemám problém. LKelnarova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 53. vím že bych měla spát 8 hodin denně když jsem jako kdyby dítě ale když spím 8 tak pak ve škole usínám a špatně se mi vstává ,ale když spím 6 až 6:30 tak ve škole neusnu.
  nevím čím to je
  zuzanarubasova@post.cz

  OdpovědětSmazat
 54. asi by som mala začať viac spávať 😁😁 sokoliksofi55@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 55. Největší problém je pro mě spánek... Noční směny tomu moc nepridaji. A pohybu se s věkem věnují čím dál vic
  monika.bohuslavova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 56. Ahojky Já mám problém asi s pohybem. Ale poslední dobou už na něm pracuji :-)
  kosutova.m@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 57. Na zdravou stravu si potrpim,spim take moc rada,citim ze moje telo aspon 8h spabku potrebuje,nejvetsi problem mi asi ted v zime dela pravidelny sport,jezdim vsude sice na kole ale neni to dostacujici, uz se tesim na jaro a na aktivity venku.
  lpil90@web.de

  OdpovědětSmazat
 58. Největší problém je u mě asi pohyb. Baví mě to a vím, že se pak cítím skvěle, ale v poslední době dávám přednost jiným činnostem. Každopádně to chci v životě změnit, protože se chci zase cítit psychicky a fyzicky lépe❤️ kudrnka12@email.cz

  OdpovědětSmazat
 59. Jediný problém co mám je váha, ale nízká. A na přibírání se pracuje. terezanov04@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 60. Spánek občas není takovej, jakej bych si přála a představovala ��

  lucka.hermannova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 61. Spánek je asi můj největší problém
  julienaki@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 62. Nekouřím, jím zdravě a pravidelně sportuji. Problemem je u mě občas spánek. Vždycky dělám milion věcí a než se dostanu do postele, je půlnoc :D snažím se ale aspoň tech 7 hodin spánku mít. Kristulin9@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 63. Problém mám snad jen s nedostatkem spánku, měla bych se polepšit :)

  m4rk3t@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 64. Lucka Pospíšilová12. prosince 2019 6:10

  Z výše zmíněných problémů mě nejvíce trápí nedostatek spánku. Kombinace školy a práce totiž nic jiného "nenabízí". Krevní tlak mám hodně nízký a v kombinaci s nedostatkem spánku se mi občas po ránu motá hlava. No, zelený čaj to zachraňuje, ale vím, že to není dlouhodobě udržitelné.
  luciepospisi@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 65. Jsem pyšná , že u mě tyhle faktory nejsou hrozbou. Za to v mojí rodině... A tak se je snažím hecnout třeba k pravidelnemu pohybu. Loono je úžasný projekt, který má smysl.
  krizovael@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 66. Jediný problém z výše vypsáných je ten nedostatkem spánku.. jsem v maturitním ročníku a často se učím do půl noci a v 5 vstavam do školy.. chci to ale napravit😊
  natalie.skacelova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 67. U mě bohužel nedostatečný spánek a podváha :/ je potřeba na tom pracovat :) anna.smejkalova@email.cz

  OdpovědětSmazat
 68. Tyhle ohledy mi nedělají problém.
  Reathe@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 69. ahoj,

  jelikož se snažím a myslím že žiju zdravím životním stylem, tak vlastně výše uvedené faktory si hlídám :) tzn. nekouřím, spím celkem dobře, ale občas se stane že spím míň, ale někdy zas víc ;), sportuju a tím si hlídám i váhu, no a Vysoký krevní tlak a cukrovka zatím ani jedno nemám :)

  pěkný den
  mdekretova@trask.cz

  OdpovědětSmazat
 70. Největší problém mám s pohybem, než se k tomu vždycky dokopu.


  veronikasteflova13@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 71. Poslední dobou mám problém s spánkem, a váhu bych měla mít naopak vyšší. bublovapetra@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 72. bohužel nedostatečný spánek :( sabina.klimova@agroskola.eu

  OdpovědětSmazat
 73. Největší problém mám se spankem. Ale hodlám to napravit.
  lucka-michalikova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 74. Ahoj! �� Největší problém mi dělá spánek... Před den se moc neučim a večer mám pocit, že to musím dohnat.

  nozicka.valickova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 75. Poslední dobou méňe spím, ale chtěla bych to napravit.
  @janickaslaba@email.cz

  OdpovědětSmazat
 76. Největši problém mám s pravidelným pohybem, než se dokopu cvičení docela to trvá no :/
  97L@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 77. Nic z toho mě netrápí, jen bohužel děda kouří a babička má cukrovku. :( zuzulelik@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 78. Můj problém je váha :-(
  Barthova.m@email.cz

  OdpovědětSmazat
 79. ne,nedělá mi to problém,teda doufám.
  mirka.cihalova@zsmaje.cz

  OdpovědětSmazat
 80. Môj problém je pohyb. Som veľmi aktívny človek mam toho vždy strašne veľa ale práve klasický pohby dosť zanedbávam :( ale snažím sa to kompenzovať chôdzou a všade chodím pešo.
  tkacovaromana@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 81. Poslední dobou mě trápí spánek.. I když spím v rámci možností poměrně dlouho, jsem v neustálém stresu a usínám a probouzím se s představou, co všechno zase musím zvládnout..
  email: adelkakam@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 82. Nemám úplně pořešený spánek, čas si na něj vždy dostatečný vyhradím, ale kvůli nemoci už nekolik let nespím celou dobu, ale často několikrát musím odbíhat na záchod.
  theia.gab@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 83. Já mám problém s pravidelným cvičením a s tím souvisí i váha :/

  Email - Tyver76@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 84. Ahojte, z ničím moc problém nemám.
  anetapevna@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 85. Řekla bych, že hlavním problémem je spánek. Normálně jej mám pravidelný, avšak v období stresu nemohu spát, i kdybych se snažila sebevíc. To se pak kříží s únavou, takže i když chci spát a nemohu tak mi nezbývá než unaveně vegetit.
  pamelvalaskova9@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 86. Moje babička má cukrovku a je po dvou mrtvicích... takže je ochrnutá na půl těla, ale přesto se snaží hýbat ... určitě bych tento balíček věnovala jí.
  lucinkarousova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 87. Spánek. Snažím se poctivě naspat, co mám, ale ne vždy se to povede. A doporučuji knížku Proč spíme. :-)
  Terka343@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 88. Největší problém mi dělá cvičení. Mam sedavé zaměstnání a často nemám chuť cvičit nebo čas. Pořídala jsem si teď multisport kartu, tak na sobě musím zapracovat 🏋️💪
  michaela.svobodova4@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 89. Řekla bych že mě netrápí ani jeden z faktorů, sice jsem pořád unavená ale spím asi 8 hodin denně, takže he to ze stresu

  OdpovědětSmazat
 90. Z těchto problémů mě nic netrápí, jen buhužel sestra je kardiačka.
  katie.mikulkova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 91. Můj největší problém je nedostatek spánku, v týdnu spím strašně málo a o víkendu to dospávám.
  mj67436@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 92. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 93. ho, já mám problémy s tím spánkem ale snažím se s tím něco dělat ale většinou neuspěji
  Email:littovahana@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 94. Ahoj, problém mi v poslední době dělá hlavně zdravé jídlo (nemám moc času a také jsem líná a proto většinou sním první věc, kterou najdu v lednici, či spíži) a co se týče pohybu, tak bych také mohla trochu přidat. Každý den chodím do práce a z práce pěšky (2x 20 min) ale myslím, že to zdaleka nestačí. Musím na tom všem zkusit zapracovat :-) kristy.sedova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 95. Ahoj snažím se aby mi nic z tohoto nedělalo problém...
  Hodně sportuji atd. Mám trošku problém s délkou spánku...
  klara.mezlikova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 96. Snažím se vše tak nějak dodržovat. Akorát s tím pohybem to mám přes zimu naprd - nechce se ��
  Michaela.sramkova6@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 97. Poslední 3 měsíce se snažím pořádně zařadit pohyb do mého života. Ovšem se spánkem je to pořád horší
  Adelepajda@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 98. Problém mi dělá pohyb a zdravá strava, takže poslední dobou hodně přibírám. Dnes ale konecne jdu cvičit. Moc se do posilovny těším.
  drakalexan@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 99. Ahoj, problém mám momentálně snad jen se spánkem:) a to jen protože mi začíná zkouškove.. je skvělý, že jste si vybrali tuhle spolupráci! Sleduju loono na instagramu už dlouho a fakt obdivuju jejich práci.
  betyhrou@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 100. Sportuju dělám závodně aerobic a pak spím víc než 7 hodin a jim zdravě francova.ella.victoria@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 101. Ani jeden z těchto faktorů mi problém nedělá.
  pupicek@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 102. Já málo spím a občas se těžko dostávám ke cvičení

  bara.soupalova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 103. Pohyb a spánek je u mě trochu problém. Hodně pracuji a zapomínám dodávat tělu tyhle důležité faktory.
  Klara24pospisilova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 104. Já mám strašně málo pohybu :(

  kernerovaa@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 105. Největší problém mi asi dělá pohyb...

  Hrachovinova.b@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 106. U mě je největší problém spánek. Nevím proč, ale už přes rok spím většinou jen 5 hodin denně. Když je to víc, mám pak blbí pocit, že jsem mohla něco dělat. Ale vím, že to je špatně a snažím se to zlepšit. Poslední měsíc spím 6 hodin a když je možnost a čas (škola) tak i 7 hodin. A doufám že se někdy dopracuju k lepšímu spánku a pravidelnému. :D
  vesela.klarka3@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 107. Zdravím, holky, vím, že mám lehce vyšší cholesterol, ale z čeho to fakt nevím-snažím se jíst zdravě, tak to víc neřeším. Mám teď malé miminko, tak ani v těhotenství jsem cíleně necvičila, to mi chybí, ale zase se snažím chodit na dlouhé procházky. Spánek zatím jakž takž dobrý:)
  Pěkný advent, Blanka

  OdpovědětSmazat
 108. Dobré ráno holky,největší problém mám asi s pohybem, nebaví mě to a mám k němu asi nějaký blok. A dokopat se do toho?! To je opravdu nadlidský úkol!!! ( Jinak kolekce je opravdu naaaaaaaaaadherná 🥰 )

  Email: ju.fiedlerova@gmail.com

  Přeju hezké svátky a zbytek dne

  OdpovědětSmazat
 109. Ahoj, určitě spím méně a času na pohyb taky tolik není. Tak mám předsevzetí do nového roku �� simcakro@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 110. Já mám bohužel největší problém se spánkem hlavně kvůli škole. Ale snažím se to změnit, abych už nebyla tak vyčerpaná 😉

  ladikben2003@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 111. Ahoj holky, můj největší problém je spánek, hodně málo spím. Pak jsem většinu dne utahaná a tomu pohybu moc nedám....Tak snad na tom přes Vánoce zapracuju. :-)

  nicolal@email.cz

  OdpovědětSmazat
 112. Bohužel máme v rodině k srdečním chorobám, cukrovce atd atd predispozice, já mám odmala arytmii, která je zatím naštěstní spíše jen omezující, ale ne ohrožující. Jinak jsem nekuřák, spím minimálně 8 hodin, ve své práci nachodím průměrně 17 000 kroků denně, snažím se hlídat si zdravou a vyváženou stravu a můj tlak i tep jsou šíleně nízko, takže podle mého arytmologa mě čeká dlooouhý život =D

  OdpovědětSmazat
 113. Bohužel máme v rodině k srdečním chorobám, cukrovce atd atd predispozice, já mám odmala arytmii, která je zatím naštěstní spíše jen omezující, ale ne ohrožující. Jinak jsem nekuřák, spím minimálně 8 hodin, ve své práci nachodím průměrně 17 000 kroků denně, snažím se hlídat si zdravou a vyváženou stravu a můj tlak i tep jsou šíleně nízko, takže podle mého arytmologa mě čeká dlooouhý život =D
  hankakruckova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 114. Ahojteee. No jak už byl x zmiňovaný ten spánek, tak to má nespíš každý student😁. Mě zatím nic netrápí, ale vím že máme v rodině dědičnou rakovinu.

  kralkazuzka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 115. V poslední době spím méně než bych chtěla. Je to sice pořád dost, ale já citim, že bych potřebovala tak hodinu navíc.

  friedrichovaja@gtmskola.cz

  OdpovědětSmazat
 116. Asi pohyb, priznavam, ze tam mam jeste mezery.
  hernemi@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 117. Jelikoz dalkove studii 3. ročník vejsky a do toho jsem skoro do 18h vecer v praci, tak me ted hodne trápí nedostatek spanku a o tom, ze se vubec nehybu kvuli uceni a psaní bakalarky ani nemluvím.....

  OdpovědětSmazat
 118. Nejhorší je ten spánek, rozhodně nespím pravidelně. Občas spím 5 nebo 6 hodin (hlavně když je škola) ale naopak když můžu, tak spím hodně dlouho 😐 no a pak pohyb, ale začala jsem chodit aspoň na jumping, který mě moc baví.
  tessa.dohnalkova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 119. Spánek, někdy spím 4hodiny a někdy 9 hodin. Není to dobře a cítím že si na to moje tělo pořád nezvyká. lucy.severinova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 120. Ahoj holky, zadny z faktoru mi nedela problem, az na cviceni.. po cely rok cvicim pravidelne, ale posledni dobou se k tomu nemuzu vubec dokopat. Ale o Vanocich bude cas, tak se do toho znovu pustim:)
  iveta.buria@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 121. mě z faktorů nedělá problém nic🙈 e-mail natalka.tondlova@seznma.cz

  OdpovědětSmazat
 122. Pro mě je problem rozhodně spánek a trochu pohyb. Myslím že to i souvisí že jsem v devítce a připravuju se na zkoušky, hrozně mě to štve a chtěla bych s tím něco udělat.

  erika.vind.11@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 123. Simona
  Momentálně mě trápí nedostatek pohybu, ale to je spíše kvůli aktuálnímu zdravotnímu stavu, věřím, že se to co nevidět spraví :)
  sim.benesova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 124. Zo spomenutých faktorov mi väčšina nerobí problém. Len niekedy tak trochu bojujem s pravidelným spánkom.
  hazuchova.nika@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 125. Musim říci, že od doby co jsem přestala studovat, chodím spát dříve, ale v době studia ty dny byly hrozně krátké všechno stihnout.
  Ludka.Strupinska@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 126. Největší problém mi dělá pohyb. Studuji právě medicínu a znám všechna rizika, ale s tou naší školou něco skloubit není jednoduché. Ale snažím se aspoň chodit pěšky co to jde ��
  natalie.step@email.cz

  OdpovědětSmazat
 127. občas mi dělá problém spánek, málo kdy se mi podaří usnout brzy a ráno brzy vstávat...
  Poté pohyb. Dělám mnoho sportu přes léto, ale jak je zima, ztratím motivaci a je těžké se přemoci.
  maceckova.verca@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 128. Já mám problémy s váhou, kvůli úzkostem mám hodně často problémy s jídlem, a i když úzkosti už nemám tak tyhle problémy se mě pořád drží. Hodně hubnu, chvíli jím a pak zas nejím vůbec. Je to unavující, ale pracuju s tím jak to jen jde. :)
  mariejanickovaa@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 129. mě dělá problém váha a spánek :/ sara.selucka@gnj.cz

  OdpovědětSmazat
 130. V poslední době mi děla problém spanek.😣Jinak je všechno v pořádku. 😊
  m.srubec@post.cz

  OdpovědětSmazat
 131. mně dělá problém kouření :/ ditakabrtova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 132. Jezdím na tabory a moc bych si přála nový plechacek . Můj gmail - denisaruffiva@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 133. Celkem mi dělá problém spánek. Chodím spát sice pravidelně a i ráno vstávám ve stejný čas ale 7hod nenaspim i kdyby nevím co. Mám doma 6m prcka a v noci se dost budi. No a teď před zimu i sport. Starší dcerka je spíš doma než ve školce a ven nemůžeme. A když zaspí malý hraju si s dcerou.
  Můj email: lenka.vsechovska@centrum.cz Lenka

  OdpovědětSmazat
 134. Já mám největší problém se spankem někdy spím třeba i devět hodin jindy ani ne šest.
  zuzareichlova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 135. Nejvíc mám asi problém s pohybem, jelikož většinu dne prosedim na učiněním.
  mary.pluharova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 136. Ahoj, problém mi dělá spánek. Jsem často ve stresu a nejde se tomu úplně vyhnout. Příčinou je dvousměnný provoz, kdy se nočním směnám ve zdravotnictví prostě nevyhnu a je třeba plného soustředění na práci, protože máme velkou zodpovědnost. Občas si dám i něco sladkého na nervy a to se bohužel projevilo i na váze.
  Danachladkova92@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 137. Ahoj,
  největší můj problém je spánek.
  sova134@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 138. Bohužel mě trápí vysoký krevní tlak. martinahrach@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 139. Spánek. Ani to není o tom, že bych chodila spát pozdě, ale spím špatně, i přes to že mám dostatek pohybu a zdravou stravu, a tak si před sebou za poslední měsíce hrnu docela velký spánkový dluh. A bohužel vidím čím dál víc jeho důležitost v našem životě.

  Sedlak.l@post.cz

  OdpovědětSmazat
 140. Ahoj holky, zatím naštěstí ne, ale u pohybu se musím nutit docela dost :( Pořád je na čem pracovat :)
  summer17@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 141. Ahoj holky, poslední dobou málo spím, tak na tom chci zapracovat:)
  maskova.aneta@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 142. Můj největší problém je spánek. Jak jsem ve škole, tak se učím a jdu spát pozdě v noci a vstávám brzy ráno...
  travnikova03@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 143. Poslední dobou mi dělá problém pohyb. Ráda chodím na procházky nebo běhat, ale v tomhle počasí se mi vůbec nechce nic dělat. A tak se sebou stále bojuji a přemýšlím, jak se dokopat k nějakému pohybu.
  lucie.lhotkova3@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 144. Ahojte,
  Žiaden s tých faktorov mi problém nerobí aj keď s pohybom by som povedala, že to je tak na hrane, ale snažím sa a tým niečo robiť a pracovať na tom nech je to lepšie.
  veroniks331@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 145. Někdy toho spánku je méně než by mělo být.
  danaprace.pokorna@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 146. Pro mě je největší problém spánek. Vstávám brzo ale nemůžu se dokopat k tomu abych šla i brzo spát.
  Lennka.Rundova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 147. Ahoj, nejvíc se musím dokopat ke cvičení a často mám taky problém s tím že se v noci hodně budím a moc se nevyspím, na všem se pracuje :)
  pavlinakonopacova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 148. Jelikož mám malé dítě,tak je pro mě momentálně největší problém spánek. jarmila.petrickova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 149. Bude to spánek. Většinou těch 7 hodin naspim často i 8, ale v poslední době jsem po probuzení unavená, takže se tak nějak dokopávám chodit spát dřív😅.

  koveva25@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 150. Největší problém pro mě rozhodně představuje cvičení. No snažím se to vynahradit pravidelnou chůzí (cca 8000-10000 kroků denně).

  cejkovamikajla@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 151. Poslední dobou hodne přemýšlím nad mým pohybem. Samozřejmě sportuju a cvičím, ale asi ne úplně tak pravidelně, jak bych chtěla. Chtěla bych na tom zapracovat.
  klarahanakova2005@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 152. Tak ja by som určite mohla zapracovať na športe.

  kristina.sidorova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 153. Od té doby co jsem nastoupila na vysokou školu, mám problém se spánkem a hlavně nemám moc času na pohyb.
  kamila.kucer@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 154. Ahoj, mě dělá největší problém pohyb, snažím se sportovat, ale dostanu se k tomu akorát tak na hodinu týdně. Email: marian.kobar@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 155. Největší problém je sport, někdy málo času a někdy chybí motivace.
  Email: petra.chlebkova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 156. No... Největší problém je pro mě cvičení. Vynahrazuju to chůzí, ale určitě by to chtělo alespoň párkrát do týdne si i zacvičit.

  mcejkova01@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 157. Problém mi dělá pohyb a i váha samozřejmě, ale teď jsem poslední dobou začala více sportovat a pomalu si měním svůj jídelníček. Takže snad mi to vydrží i do nového roku ����

  vendyholan@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 158. Poslední dobou mi největší problém dělá spánek, mám toho tolik, že 7 hodin nedávám. veronika.novakova13@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 159. Co jsem nastoupila do nové práce, tak mám problém se spánkem. A to nejen donutit se jít spát před jedenáctou, ale i ráno vstát hned na první pokus a první budík. Takže na tom hodlám, co nejdřív zapracovat.

  katkamifkova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 160. Ráda bych se více hýbala a sportovala, ale podzimní nachlazení mně v tom brání.

  ivet.ricarova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 161. Ahoj,

  při čtení článku se musím pochválit, protože aktuálně jsou všechny body pozitivní :) V říjnu a listopadu tomu tak nebylo, co se týče spánku. Chodila jsem na kombinované studium a k tomu jsem měla práci, domácnost, zvířata, vaření, atd... spánek se pro mne stal skoro sprostým slovem. Nadělávala jsem si hodiny do práce (což znamenalo vstávat o něco dřív, než normálně), měla jsem doučování a během večera jsem se učila a doháněla resty. Teď na začátku prosince jsem se rozhodla končit se školou a teď jsem naprosto spokojená :) Spánek už je zase zpět na 7-8 hodinách, nekouřím, váha je tak akorát, cvičím 4x týdně, vysoký krevní tlak ani cukrovku nemám :) Je skvělé, že podporujete dobrou věc :) Mějte krásný den. karolinka.filipova@atlas.cz

  OdpovědětSmazat
 162. Muj problem je spanek..kteryho je malo kvuli moji maly princezne����
  La.cu@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 163. Největší problém mi dělá pravidelné cvičení několikrát týdně.
  jarkovska.aneta@email.cz

  OdpovědětSmazat
 164. Ahoj holky, za mě spánek. Vždycky, když nařizuji budík a ukáže se mi, kolik hodin spánku mě čeká, tak jásám, když je tam 7 hodin. Jednoznačně rána jsou nejkrásnější, vstávám vždycky, i když nemusím, protože jsem nejefektivnjší :)
  veronika.vojtechova@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 165. Mně největší problém dělá váha sice mám tréninky každý den, ale to jídlo ��
  luckacej@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 166. My máme v rodine vysoký krvný tlak, ale zvládať sa to dá v pohode :)
  Adushka15@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 167. Já plánuju začít více cvičit. :) Email: anet.zap@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 168. Kvůli škole málo spím.
  andrea.hamerlova@goas.cz

  OdpovědětSmazat
 169. Mám málo pohybu a moje strava teď není úplně ideální.

  karolinasafarikova8@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 170. Zanedbávam asi pohyb,najmä v tomto zimnom období anety170@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 171. Problém mi trochu děla spánek, snažím se chodit spát pravidelně, ale ne vždy se mi podaří hned usnout. Někdy spím jen kolem 6 hodin, jindy třeba i 10.

  judovan74@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 172. Po dvou dětech nejsem spokojena s vahou. Pohybu mám kolem nich celkem dost, ale chtělo by to i nějaký organizovaný zaprah a dohled ��
  marcinova.do@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 173. Trpím nespavosťou a netuším prečo asi to bude stresom ...
  erika.pribeliova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 174. Ahojda holky, nejvíce asi bojuju teď s pohybem, protože jsem na rizikovém těhotenství a zakázali už i jógu a cvičení pro tehulky 🙈 a druhá věc je jídlo, ach to chutě 😂 ale snažím se držet. Naštěstí se to neukázalo ještě na váze. 🙈😂

  OdpovědětSmazat
 175. Ahoj holky, poslední dobou je to horší se spánkem, mám dvě malé děti, tak se v noci střídají, ale je to prostě jen období a doufám, že přijde. Jinak se všechny ostatní faktory snažím hlídat ;) veronika_bednarova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 176. Deficit spánku.

  jana.polachova94@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 177. Ahoj, ja mam nejvetsi problem s pohybem. Minuly rok jsem jezdila kazdy den do prace na kole, ale pote co jsem zmenila praci a dojizdim dal autobusem, se mi nedari to kolo nahradit.
  slabahanka@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 178. Myslím že zatím nemám problém ani s jedním faktorem a jsem za to díky bohu ráda. kamilatre@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 179. největší problém je spánek, mám docela náročnou práci, a vstávám pravidelně ráno v sedm, ale horší je to s tím usínáním, nejraději bych chodila spát už v osm, ale abych vše stihla tak se často dostanu do postele až po 12 :/

  dennivasiliadisova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 180. Vecsinou mi robí problém spanok a hlavne teraz keď som v 9 mesiaci tehotenstva 🙂

  OdpovědětSmazat
 181. nooo mě dělat problém spánek né že bych nechtěla ale spíš nemůžu usnout a nebo se hrozně často budím v noci no a sport jakože 30 minut 5x týdne mě ani nehne :-D
  alusenka@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 182. Naštěstí se mě týkají jenom spánek 😴 a pohyb 🏃, které se dají docela snadno ovlivnit. Spát se snaží dostatečně, i když někdy se nepodaří, ale spíš výjimečně. Na pohybu mám teda stále co zlepšovat,protože bych určitě zvládla i více 🚴⛷️🏊🏋️.
  petra.koberova@centrum.cz

  OdpovědětSmazat
 183. Ahoj holky,
  Ve všech těchto ohledech se snažím hlídat, páč zdraví máme jen jedno. Nemohu tedy vyloženě říci, že cvičím (nepočítám TV ve škole), ale každý den docházím do školy 2km. Takže během dne ujdu minimálně 5 km, což už počítám jako takové malé cvičení.
  Krásný den
  roubova.jana@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 184. No jelikož už pomalu končí semestr a začínají zkoušky, tak mám asi největší problém s tím spánkem.
  anickazaleska@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 185. U mě je asi největší problém spánek. I když v poslední době se snažím a spím i 8 hodin. Ale někdy to nestihnu. Ostatní věci mi problém nedělají 😃🙈 katy.but@email.cz

  OdpovědětSmazat
 186. Ahoj! Přesně jako ostatní, i já mám problém se spánkem. Vím o tom ale nemůžu se donutit jít spát dříve. A co se týče tlaku tak ten mám spis nízký, až doktorka vždycky kouká a valí oči ����

  Natalie.van@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 187. Mě žádný z ovlivnitepných faktorů netrápí, naštěstí. A doufám, že to tak i zůstane.
  pajasvatonova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 188. Spánok je pre mňa vždy "kameň úrazu" nedarí sa mi spávať tak akoby telo potrebovalo dorotka.luticova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 189. Já mám už 9 měsíců problém se spánkem, protože musím v noci vstávat k synovi. Ale teď vstávám už jen dvakrát, byly doby, kdy mě za noc vzbudil i desetkrát. To jsem se pak cítila jako zombie 😁
  lu.hornychova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 190. Ahoj holky 🙂, mě teď největší problém dělá ten spánek, kolikrát nespím 7 hodin. Snad s příchodem Vánoc se vyspím déle. 😀
  marci.no@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 191. Jediné problémy jsou pro mě váha a s tím související pohyb. Ale na obojím pracuji.

  barboravranova11@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 192. Největší problém mám s nabíráním, pět let mám podváhu a nedaří se mi nabrat :/
  verca.pickova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 193. Momentálně je to asi váha. Denně sice trávím dost času pohybem venku na procházkách se psem a kočárkem, ale asi by to chtělo něco intenzivnějšího :)
  petra.prokopicova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 194. Největší problém mám se spánkem. Spím tak 5-6 hodin denně. :/
  veronika.kaderova@gnj.cz

  OdpovědětSmazat
 195. Hezký čtvrtek! Poslední dobou mám trochu problém s dostatečným množstvím spánku. A jak jsem unavená, tak méně pohybu a chutě spíš na nezdravé jídlo...
  irena.nevrklova@gmail.com

  OdpovědětSmazat
 196. Asi spánek, jelikož není časově možné chodit spát a vstávat každý den stejně.
  travnickovakaterina@email.cz

  OdpovědětSmazat
 197. Ziju zdrave, nekourim, cvicim 3x tydne 1.5 hodiny,.. jen ten spanek s vysokou skolou moc nedavam. Nekdy je to 9 hodin, jindy 5. To je muj celovysokoskolsky boj :( Dekujeme za soutez :-* matymaty121@seznam.cz

  OdpovědětSmazat