Svátky jsou dobou, kdy se vždy na chvilku zastavíme, abychom si uvědomily, jaké máme štěstí, že žijeme kde žijeme, máme skvělou rodinu, jsme zdravé... Uvědomíme si, že se v našem každodenním životě často honíme za zbytečnostmi a stresujeme se s něčím, co není zase tak důležité. Je jasné, že každý má nějaké problémy a že to nemusí být vždy jednoduché, ale právě o svátcích si rády připomínáme, že jsme za spoustu věcí vděčné!

V naší vánoční soutěži každý den představujeme dárky pro vás, které zároveň mohou sloužit i jako inspirace na dárky pro vaše blízké. Dnes bychom vás ale rády inspirovaly jinak.

Dnes soutěžit nebudeme. 

Pojďme společně udělat něco dobrého. Pojďme společně pomoci někomu, kdo třeba nemá takové štěstí a darovat ten nejdůležitější dárek.

My jsme se společně s holkama z Elite Bloggers rozhodly podpořit nadaci Kapka naděje a vzniklo z toho "tričko s příběhem". Nadace pomáhá dětskému oddělení Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a jelikož si bohužel skoro každý pacient z popáleninového traumatu odnáší jizvy na celý život, design trička vytvořil jeden z nejuznávanějších českých tatérů, Lukáš Poláček, protože i tetování má člověk na celý život.

Mandala na tričku symbolizuje oheň s drobnými detaily kapek, které zase symbolizují nadaci Kapka naděje. Tričko je z opravdu kvalitního materiálu a šije se v chráněné dílně ve Zlíně, pod vedením české firmy Lichi.

Více o tričku najdete na stránkách Kapky naděje v sekni Dobrák od kosti.

Každý příspěvek se počítá, ať už se rozhodnete přispět koupí trička, nebo jakoukoli finanční částkou. Ať už se rozhodnete podpořit Kapku naděje, nebo jiný projekt nebo nadaci, která je vám blízká. A pomáhat nemusíte pouze finančně, možností jak pomoci je opravdu nespočet.

Budeme moc rády, když nám do komentářů napíšete, co je vám blízké. Komu byste rádi letos pomohli nebo udělali radost a zda již třeba na něco pravidelně přispíváte. Rády bychom zajímavé projekty, nadace, organizace a aktivity připsaly do příspěvku i na základě vašeho doporučení, tak se sem nezapomeňte v průběhu měsíce vracet pro inspiraci. Pojďme každý udělat dobrý skutek!

Klikni sem a napiš komentář. K soutěži zpátky zase zítra!

186 komentářů

 1. Od nového roku bych ráda chodila číst nemocným dětem :) neni to nic moc ale ráda čtu a menší děti budou rádi 😇 (doufám :( )
  Je to taková maličkost..ale doufám že někomu radost udělám, protože svět se skládá z maličkostí :) také až budu starší ráda bych darovala krev.

  OdpovědětVymazat
 2. Kateřina Jančová15. prosince 2016 v 0:42

  Tak toto téma je pro mě zrovna určitým způsobem aktuální! :D Právě vyřazuji nějaké věci z šatníku a moc ráda bych je darovala na charitu.
  Jinak se snažím vždycky myslet na to, že tu jsou lidé, kteří potřebuji naši pomoc, takže se snažím přispívat pravidelně, ať už finančně nebo materiálně a to organizacím, ale také lidem, které osobně potkám. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím, že není zvláštní, že se nejvíce člověk snaží pomáhat někomu/nějaké nadaci, ke které má blízko, přispívat na problémy, s kterými se sám potkal, nebo se ho nějak dotýkají.
  U mě to teda určitě platí.
  Nejvíce pomáhám právě tam, kde mě to nejvíce zasáhlo, ať už jako mě samotnou, nebo prostřednictvím někoho známého.
  Proto nejvíce přispívám na pohybově postižené a na boj proti rakovině.
  Poslední dobou se hodně zajímám o téma duševních nemocí a ráda bych, aby to našlo větší pochopení a podporu ve společnosti. Ráda bych, aby si tolik lidí nemyslelo, že život s opravdovou duševní nemocí je, že ten člověk je líný, neschopný, atd. Nejen proto, že jsem se dostala do blízkosti těchto lidí, vím, že to tak opravdu není.

  A krom nadací s kterými mám vlastní zkušenosti, ráda přispívám nadacím, u kterých vím, že nejsou podvodná a konají se většinou každý rok - světluška, atd.

  OdpovědětVymazat
 4. Letos jsem se dozvěděla o projektu skutecnydarek.cz, kde jsem zakoupila certifikát. Přijde mi to jako skvělý nápad, ale takových je spousta. Dále se v Olomouci každoročně prodávají vánoční výrobky a vánoční hvězdy na podporu dětské kliniky. Stačí jen chtít. Člověk může mít aspoň trochu dobrý pocit. A nejen na Vánoce :)
  A.habrnalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Je užasne, jak myslite i na ty ketři nemaji takove štesti a potřebuji pomoct. Ja si často kupuji Charity pot od Lushe neni to sice moc, ale je to to nejmin co clovel muze udelat.

  OdpovědětVymazat
 6. Šárka Fabianová15. prosince 2016 v 5:50

  Je to od Vás moc hezké, co pro ostatní děláte. Vánoce nejsou jen o dostávání, ale hlavně o dávání. Já si každý rok vyberu několik dětí (u takových těch stromečků přání ve velkých obchodech a obchodních centrech) a splním jim jejich přání, formou panenky či jiné hračky. Já vím, není to nic moc, ale finanční a časové podmínky mi toho moc nedovolují. Jednou, až si budu sama vydělávat, bych chtěla věnovat třeba 20000 na podobné nadace. To co je pro nás málo, může někomu jinému změnit život.
  Když jsem byla malá a chodila do skautu, tak jsme každý rok vybírali peníze na stavbu školy v Africe. ONi nám pak zaslali fotky oné školy a fotky dětí, kterým tato možnost může změnit život a změnit život dalším generacím. Děti v těchto školách nemají mobily, počítače apos. a přesto jsou šťastní, že jim někdo nabídl tuto MOŽNOST.
  Mnoho lidí si neuvědomuje, jak jsme vlastně šťastní a že se trápíme kvůli maličkostem. Právě to mě inspiruje ke studiu, abych měla lepší práci a poté mohla více dávat. Je hezké vidět úsměvy lidí, kterým pomůže to málo, co je pro ně hodně.
  Jste úžasné a já Vám za to děkuji :)
  sarfabi@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Přispíváme minimálně jednou ročně do nedalekého útulku, kde také samozřejmě nějaké věci doneseme a s hafáky poběháme venku, pro mě nejlépe strávený čas... :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj baví mě se starat o nemocné jak lidi tak i děti. Ráda vidím když jsou šťastné proto jdu na socilní školu :)

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych ze všeho nejvíc chtěla aktuálně pomoct mému dědovi. Je těžce psychicky nemocný a s ním to tak trochu odnáší celá rodina. Teď když se blíží Vánoce, je to nejhorší. A člověk si už ani neví rady.

  OdpovědětVymazat
 10. Jsem moc ráda, že jste sem zařadily i jeden den bez soutěží. Podle mne totiž Vánoce o dárcích, ale spíše o rodině, o té atmosféře. Poslední dobou jsem se snažila pomoc, kde jsem mohla. Vybírala jsem peníze na pomoc lidí s AIDS atd. Design tohoto trička se mi opravdu líbí, ale nevím jestli si ho ještě takhle před Vánoci budu moct koupit, ale pokusím se alespoň přispět.

  OdpovědětVymazat
 11. Pomáhám dětskému domovu v Olomouci. Pořádáme pro ně akce a chodíme za dětmi. Dáváme jim dárky a různé věci. Toto tričko už mám.

  OdpovědětVymazat
 12. Gabriela Hanzelová15. prosince 2016 v 6:34

  Chcela by som pomáhať autistickým deťom kedže aj môj malý brat je autista. A taktiež by som chcela pomôcť aj deťom s rakovinou a podobnými chorobami.

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj všem😊.Je opravdu krásné pomáhat.Jak již zde bylo zmíněno čtení dětem v nemocnici, tím bych jednou určitě chtěla přispět, teď je ještě brzy.Rovněž bych chtěla říci, že hrozně obdivuji všechny lékaře, pracovníky, příbuzné, co dokáží vedle nemocných dětí pracovat a stále jim dodávat víru a naději, je to od nich moc pěkné, nevzdácejte se a bojujte.Holky je skvělé, že se takovýchto projektů účastníte.❤

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj, moc ráda bych finančně přispěla do nějaké takové sbírky, ale jsem moc mladá a často mi na to peníze nezbydou. Většinou posílám dárcovskou SMS. No nic no. Alespoň občas ta SMS.:):)

  OdpovědětVymazat
 15. Protože mám doma 6 skříní tak to jednou za 2 měsíce protridim a věci dávám na charitu.
  terezabitomska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj holky. To, jak jste to dnes krasne nazvaly a donutily vsechny se nad sebou zamyslet, se mi moc líbí. Já bych chtěla pomáhat lidem, kterí jsou pres Vánoce sami. Udělat jim alespoň malý dáreček úsměvem a návštěvou.. 😊

  OdpovědětVymazat
 17. Já to mám asi takhle ráda přispějí obleče ním které už neunosím a myslím že to je pro spousty detí někde v dětských domovech taky přínosné, jako student zatím nepomáhám až tak tolik finančně ale když třeba někde v obchodních řetězcích je nějaká akce pro pomoc dětem (koupením magetu klíčenky...) snažím se se přispět. Až si budu vydělávat sama přemýšlí i o pomáhání dětem z Afriky (adopce na dálku). Myslím že tahle diskuse je výborný nápad, každý člověk, který v těchto organizací žije si na Vánoce zaslouží jen to nejlepší. Taky se teď zajímám i značky, které testujou a které netestujou na zvířatech protože proic by zvířata nemohli mít svobodný život jako my ať už to je jakékoli zvíře.

  OdpovědětVymazat
 18. Každopádně bych časem chtěla, buď se zapojit naplno, nebo pravidelně přispívat. Nebo darovat krev. Je to ho hodně. Jinak, moc mě potešilo, že i tak slavné ženy si najdou ve svém životě místo na pomoc lidem:).

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj holky,
  já bych chtěla pomáhat lidem, kteří jsou o Vánocích třeba v nemocnici a nemůžou jít domů ke svým blízkým. A těm, kteří jsou sami a nikoho nemají. Přispívám třeba oblečením, které už nenosím, tak je dávám do charity. A o Vánocích bych chtěla pomoci mé starší sestře, protože se ted nastehovali do jiného bytu s přítelem. Nejvíce mě mrzí, když kvůli práci nebo ničemu jinému všichni příbuzní nemůžou slavit Vánoce spolu, protože někdo chybí. Takhle to bude tento rok u mě. Sestra je v Ústí nad Labem s přítelem. A ten má ráno na Štědrý den práci a k nám by to nestíhali, tak budeme Vánoce se sestrou slavit o týden dříve a na Štědrý den znovu, ale už bez sestry. A přijede i babička.

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj holky, moc se mi líbí, že i touto giveaway pomáháte! U nás doma přispíváme na Dobrého Anděla a jsem za to neskutečně moc ráda, protože vím, že ty peníze dostanou nemocní lidé. Osoba, které Bych chtěla pomoct já je jeden pán z mého města. On je už starší, ale mám ho moc ráda. Včera mu bylo 60 let a má problémy s páteří a nohama a doktoři s tím nemohou nic dělat, ale on sám by ještě nechtěl na vozík. A tak se moc trápí. Jeho sen je však koupit si motorovou koloběžku, aby se mohl dobravit, kam potřebuje, ale aby z toho mohl i slézt na zem a chodit. No omlouvám se nechala jsem se unést. Holky užívejte si předvánoční atmosféru 🎄⭐ a doufejme, že budou bílé vánoce 💫❄.
  madla.vasekova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Já dávám staré hračky do sirotčinců, nebo dětem v nemocnici co tam musí být i na štědrý den. Také daruji oblečení co už nenosím. Moje rodina adoptovala holčičku z Afriky, jsem hrozně šťastná když jí můžu vybrat nějaký krásný dáreček. I moje škola každý rok vybírá 100 Kč na Afrického chlapce. A od příštího roku bych ráda vypomáhala v domově důchodců. Je krásné to co děláte, inspirujete tím lidi aby pomáhali druhý, jste skvělé! :)

  OdpovědětVymazat
 22. Chodím na základku a ta podpořuje jednu holčičku z Indie která se jmenuje Tancy. Naše škola jí moc pomáhá dělá různé akce aby vydělala na školu pro Tancy. Nedávno nám psala dopis a je moc šťastná. Já osobně jsem přispěla na Tancy 500kč.
  anna.hlobilova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoj. Ráda bych pomáhala zvířatům z útulku. A taky bych chtěla pomáhat dětem co jsou nemocní.
  Až budu starší tak bych ráda přispívala na takové nadace :)

  OdpovědětVymazat
 24. Já bych ráda přispěla na nějakou zvířecí organizaci , už na ně spořím několik měsícu . Až naspořím dost peněz , tak jim je dám.

  OdpovědětVymazat
 25. Já pomáhám tak, že dávám hračky a oblečení dětem do charity nebo do klokánku a každoročně se školou vybíráme peníze na Unicef do afriky, kde jim kupujeme kuřata, doktory a učení💋💋

  OdpovědětVymazat
 26. Ahoj holky :)
  Byla jsem darovat krev, pro mě osobně to byl krásný skutek. Bylo to něco, co můžu darovat bez nějakého traumatu. Dobře, ten traumat se dostavil po odtečení 0,4 l krve. Nemohla jsem dát plnou dávku, to by ohrozilo mě, ale aspoň takhle se to taky počítá.
  Každý rok s mamkou třídíme hračky, oblečení a boty a vozíme je do Centra pro matky s dětmi Ječmínek.
  Když potkám na ulici někoho, kdo nabizi nějaké klíčenky, přívěsky a pod. nikdy si nic nekoupím, protože nemám tu jistotu, že peníze, přesněji celá částka dojde těm, na které přispívám. Nejsem sobec, já jim nevěřím, je lepší jet do tý nemocnice, centra a vidět jak jsou ty děti šťastné z toho, co jsme jim přivezli.
  Tento rok jsem plánovala, že v předvánoční čas zajdu do nemocnice a budu číst dětem, ale bohužel škola mi to nedovolila, zápočty, předtermíny, moc mě to mrzí :( těšila jsem se. Nejsem dobrý recitátor, ale bratříkovi se moje čtení moc líbilo, když byl malý.
  Jediná výjimka, kdy si koupím předmět je kytička na rakovinu a bílá pastelka na slepé. U těchto dvou si sem naprosto jistá, že peníze dojdou tam kam mají.
  Mějte se pěkně :)
  vercaa.mat@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. Tento rok jsem přispěla nadaci rádia City "Rozsviťte s námi Prahu". Nemocnice Motol, Neonatologické oddělení díky tomu získala finanční prostředky na speciální přístroj, který umožní předčasně narozeným, nedonošeným dětem zkontrolovat okysličení těla bez zbytečných odběrů krve, které je jinak velmi zatěžují. Jsem moc ráda, že jsem byla součástí :)

  OdpovědětVymazat
 28. mischel.komarkova15. prosince 2016 v 7:28

  Ahoj holky:)
  Ráda bych ještě více pomohla svojí kamarádce na vozíčku a taktéž mám v plánu znovu darovat krev ,lae mám ted vcelku čerstvé tetování tak musím ještě pár měsíců vydržet. Každý měsíc s babičkou vytřídíme staré věci a odvezeme je na charitu pro bezdomovce :) Pravidelně taktéž příspívám nadaci Světluška , protože se domnívám že je to velmi cenné pomáhat nevidomým sama jsem si to mohla vyzkoušet v jejich kavárně a musím říct že to byl zážitek na celý život a až se kavárna zase objeví v mé blízkosti hned tam zase zajdu. Je mnoho způsobů jak pomáhat, ale nejdůležitější je opravdu to udělat nejen o tom mluvit. Pěkný den :)

  OdpovědětVymazat
 29. Prispievam Dobrému anjelovi a raz ročne keď sú zbierky či na detské kardiocentrum alebo liga proti rakovine. Toto gesto je úžasné, dievčatá, úplne ste ma prekvapili. Cakam, že bude dnes rovnako veľa komentovať ako keď sa sutazi

  OdpovědětVymazat
 30. Ahoj holky, nejvíce jsem vděčná za svou rodinu a přátele<3 tyna.kavulakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 31. Ahoj holky id novel ho roku bych rada začala s Unicem přijde mi že je to dobře udělaná nadace kteří to potřebuji . Jinak stále a vždy pomáhám rodině či přátelům kteří to potřebuji pavlina.her@seznam.ch

  OdpovědětVymazat
 32. Jsem vděčná za všechno a všechny kolem sebe- rodinu a přátelé, místo kde žiju a trávím svůj všechen čas. ..každý na takové věci ale nemusí mit štěstí a proto bych asi nejvíc chtěla nějak pomoci dětem bez rodiny, malým velkym, úplně vsemq. Hlavně, když budou Vánoce a o by měl být čas, kdy se sejdeme s těmi nejbližšími.

  OdpovědětVymazat
 33. Až budu starší, tak bych rozhodně chtěla darovat krev. A i takové maličkosti typu víčka od petlahví.

  OdpovědětVymazat
 34. Už dlouho jsem přemýšlela o nějaké charitativní práci. Jsem vděčná, že žiji kompletní život naplno obklopena milujícími lidmi. Chtěla jsem proto pomoci těch, kteří takové štěstí nemají. Proto jsem si před dvěma lety adoptovala holčičku v africkém Zimbabwe, která tento rok začala chodit do školy- pomáhat jí mi dělá neskutečnou radost. :-) Pak ještě jednou v týdnu docházím do komunitního centra, kde pomáhám s úkoly dětem ze sociálně slabých rodin a dětem, které mají problémy s učením. :-) To mě naplňuje! :-)

  OdpovědětVymazat
 35. Ahoj holky, každý rok pořádam s partou kamarádů ze školy koncert/představení pro onkologické centrum dětské nemocnice v Brně. Minulý rok tam zpívala i moje sestra. Dále příspívám na srdíčkové dny a chodila jsem jako "světluška" po městě když byla sbírka pro Světlušku.
  Jinak jsem vděčná že takovou sbírku nepotřebuji a můžu pomáhat.

  OdpovědětVymazat
 36. Dlouho přemýšlím,že bych chtěla darovat něco nějaké charitativní společnosti,takže k tomu se určitě dostanu na nový rok :)

  OdpovědětVymazat
 37. Ahoj, v Brně například chodím do obchodu Nadace Veronica, kam buďto daruji již nepotřebné obleční nebo knihy, jindy tam naopak nějakou drobnost koupím. Výtěžek z prodeje jde na drobné ekologické, kulturní a komunitní projekty v Brně.

  Jinak heslo "Pro dobrou věc" je pro mě zrovna aktuální, protože letos jsem se se svou sestrou dohodla, že si pod stromeček dáme balíček v určité hodnotě, jehož téma bude "Pro dobrou věc". V balíčku tak najde různé drobnosti, které jsem nakoupila například na vánočních trzích ve stánku, kde se se svým zbožím střídají neziskové organizace. Pokud tedy ještě někdo nemáte dárek a nevíte, co na poslední chvíli shánět, myslím, že tohle je dobrý nápad. :) Hezké Vánoce všem. :)

  OdpovědětVymazat
 38. U nás ve firmě to je tak, že si každý rok zaměstnanec na papírku, kdy jsou napsány vybrané organizace, zaškrtne jednu, které chce přispívat a jakou částkou a každý měsíc se mu ty peníze strhávají a rovnou se posílají té dané organizaci. Je tam i možnost nepřispět, ale to snad, doufám, nikdo nezaškrtává, protože min. částka je tuším 10 nebo 20kč měsíčně a to nikoho nezabije :) S přítelem přispíváme na ŽIVOT DĚTEM. Na ulici moc ráda nepřispívám, nemám k tomu takovou důvěru, ale když potkám Světlušku, tak též přispěji :) Hezký den, Markéta

  OdpovědětVymazat
 39. Ahoj holky, dvakrat do roka je u nas na skole projekt od nadace Zivot detem, pokazde jsem chodila prodavat predmety (srdicka, magnetky, privesky) a vydelane penize jsi na nemocne deti. Nekolikrat se nam podarilo ziskat i nadmiru financni castky, coz me vzdy potesilo. Ikdyz ted se prednostne berou mladsi studenti, tak alespon pomuzu zakoupenim predmetu. Rada jeste dam obleceni na charitu.

  OdpovědětVymazat
 40. Ahoj holky, snažím se přednostně pomáhat svému okolí. Třeba nedávno jsem sháněla oblečení pro miminko kamarádky - nemá moc peněz. Pomáhala sem jí se stěhováním a odvozem věcí. Vždy, když vidím nějakou příležitost ve svém okolí, tak nabídnu pomoc. Celá rodina také pomáháme zvířatům - hlavně kočkám, když najdeme nějakou, co pomoc potřebuje. Třeba já mám kočku, kterou majitelka chtěla vyhodit ven, protože měla potíže s ledvinami. Stála prý moc peněz. Je pravda, že péče o ni je nákladnější, ale ne o moc než u zdravé kočky. Moje mamka i sestra mají doma každá dvě kočky. Máma nastěhovala i dvě ke svému příteli :D. Všechny jsou nalezené. Když jsme nějakou kočky (koťátko) našli a bylo evidentní, že venku bez pomoci nepřežije, tak jsme ji vzali a sehnali nového majitele. Nadacím přispíváme kupováním předmětů - např. naposled od Světlušky. Vtipné je, že si je kupujeme vzájemně. Ve svém okolí vidím, že někdo radši přispěje na nadaci, ale dovézt nákup sousedce už nechce. To mě trochu mrzí. Mimochodem tričko je nádherné. Uvažuji, že ho někomu koupím, no možná spíš sobě :D.

  OdpovědětVymazat
 41. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 42. Ahoooj holky ❤️❤️👌
  Od nového roku chci znovu začít chodit na procházky s pejsky z psího útulku, protoze ke zvířatům a převážně psům mam velký vztah, dále bych chtěl jako předtim jit do dětského domova a dětem třeba číst nebo hrát si s nimi. Od nového roku také začínám s programem DoFe, který ma v programu i dobrovolnickou činnost a prave diky tomu mohu každy týden pomáhat

  E-mail: jancikm1@hsvos.eu

  OdpovědětVymazat
 43. Eva Šišperová15. prosince 2016 v 8:39

  Ahoj, my s přáteli jsme adoptovali na dálku 2 kluky z Nepálu Sushanta a Ashise.Jsou „naši" už 6 let v rámci projektu Nadace mezinárodní potřeby Adopce na dálku plus. V rámci tohoto projektu jsou podporovaní i křesťané v Nepálu. Kluci díky našim příspěvkům mohou chodit do školy, dostávají potraviny, mají zajištěnu zdravotní péči.
  Mám velkou radost, když nám dojdou nové fotky kluků,kdy vidíme, jak rostou a dospívají. Krásný den.

  OdpovědětVymazat
 44. Ahoj :) Pravidelně dávám staré oblečení na charitu a letos jsem se rozhodla, že pošlu pár věcí pejskům do útulku (konzervy, hračky...), protože i oni si zaslouží hezké Vánoce, když už neměli štěstí na milující rodinu. Taky jsem dřív chodila darovat krev, tak snad se k tomu ještě vrátím :)

  OdpovědětVymazat
 45. Ahoj holky, super nápad! :) Já jsem spíše zvířátková a tak každý rok věnuji výdělek z mých dogtrekkingových závodů napůl opuštěným pejskům a napůl opuštěným kočičkám v útulku. Letos se nám podařilo jim předat materiální dar v hodnotě cca 6000,- a k tomu finanční dar na veterinu v hodnotě 6000,-.
  Jinak ráda bych darovala krev a kostní dřeň, ale mám blbé žíly a tak nejprve musim zapracovat na své kondici a kondici svých žil a až pak takto pomáhat.
  Z charitativních projektů pro lidi mám ráda Lékaře bez hranic, u kterých jsem si koupila nějaké předměty na jejich podporu a pak jako rodina vždy o vanocích posíláme peníze lidem s postižením, co malují vanoční pohledy pusou nebo nohama. Ale teď nevím jak se to jmenuje. A v neposlední řadě bych ráda chodila číst nemocným dětem, ale to je zatím pouze plán do budoucna. :)

  OdpovědětVymazat
 46. Vždy, když si třídím šatník, snažím se vybrat co se mi už nelíbí nebo co nenosím, je mi malé a tak. Potom to chodím dávat na charitu. Je to taková maličkost, ale snažím se to dělat vždy, když si třídím šatník. Vždy se našla alespoň jedna věc. Až budu starší chtěla bych darovat krev. Ale takové rozhodnutí si chci nejdříve promyslet; no mám ještě tři roky, tak se snad rozhodnu správně.
  Tímhle komentářem bych chtěla inspirovat lidi v mém okolí, nebo alespoň ty co si to přečtou, aby své staré věci nevyhazovali a dali je na spíš dobrou věc.

  OdpovědětVymazat
 47. Za me pouze darovani obleceni, ktere jsem s pritelem v ramci Policie CR nedavno darovala, aby meli lidi bez domova v zime, co obleci. Bylo to zamerene spise na zimni obleceni, ale samozrejme se hodi cokoliv cisteho a praktickeho. Dale jsme nakoupili par potravin do letosni potravinove sbirky. To mi peikde jako fajn akce takova sbirka. A to je tak vse. Pritel jeste daeuje pravidelne plazmu, ale to ja bohuzel nemuzu, pze jsem vecne nemocna a to by uplne neproslo, tak treba v pristim zivote 😉.

  OdpovědětVymazat
 48. Chodila jsem jako dobrovolnik do hospice. Ted co mam mimi, alespon pravidelne prispivam- vetsinou na pomoc nevidomym, malym detem a zviratkum.

  OdpovědětVymazat
 49. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 50. Ahoj holky, já pravidelně třídím věci do kontejneru na oblečení. Letos jsem se rozhodla pomoct útulku pro handicapované zvířata v Brně - útulek Tibet. Donesla jsem oblečení na jejich dražbu a budeme kupovat granule a další potřebné věci pro zvířátka.
  O útulek se stará mladý pár a určitě by si zasloužil pomoc.

  k.kubicikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 51. No,nevím jestli to co dělám je tak důležité,ale mamky známá pracuje v Domově důchodců,vždycky se jí ptám za kým nikfo dlouho nepřišel a pak třeba doma něco napeču a donesu to té babičce nebo dědečkovi a třeba si hodinku dvě povídáme,člověk tak má možnost zistit spoustu věcí a poznat spoustu mouder,které mi nikdo z naší generace říct nemůže :333333

  OdpovědětVymazat
 52. Chodím darovat krev :) kucikova.d@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 53. Tohle políčko je nejlepší z celého kalendáře. Holky jste úžasné. Snažíme se s rodinou přispívat pravidelně na různé projekty. Většinou penězi, protože času s malými dětmi není tolik.

  OdpovědětVymazat
 54. Ahoj holky,
  snažíme se s rodinou každý rok alespoň trochu přispívat organizaci UNICEF. Dalším mým velkým snem bylo stát se dárcem krve, ale po vyšetření mi bylo řečeno, že mám sama docela málo červených krvinek, a že by mi odběr určitě neudělal dobře. Proto jsem začala jist více potravin z obsahem železa, které přispívají tvorbě krvinek a letos zkusím jit na odber znovu.

  Přeji hodně energie do dalších dnů!

  OdpovědětVymazat
 55. Ahoj :) premyslela jsem ze koupim "skutecny darek" :) uz jste o tom slysely? Ja od Tynus.. Koupite treba slepice nebo skolni pomucky a mamce treba darujete oznameni o tom :) u nas byl projekt "Darky babickam a dedeckum z LDN", ale byl o to tak veliky zajem, ze to hned bylo rozebrane a darky zajistene.. Je krasne ze tyto starsi lidi nekdo potesi na Vanoce :)

  OdpovědětVymazat
 56. Ahoj holky, já každý měsíc posílám penízky na nadaci Dobrý anděl a také jsem v registru dárců kostní dřeně ;-) hezké svátky přeji! JK

  OdpovědětVymazat
 57. Ahoj holky, v rámci studia medicíny jsem měla možnost účastnit se více projektů, například Boj proti AIDS, Dny Diabetu, Květinové dny proti rakovině,... Také daruji krev a účastnila jsem se Avon pochodu :)

  OdpovědětVymazat
 58. My posilame penizky do MamaHelp, taky do UMUN, coz je organizace, ktera prodava vyrobky co namalovali nohama nebo pusou postizeni lide a taky na kocici prani :)
  Andey4@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Ahojky já chodím do útulku a do domu důchodců pomáhat každý den. Je to super a uecite přispěju.

  OdpovědětVymazat
 60. V příštím roce bych ráda chtěla chodit pomáhat pejskum v útulku. kapriova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 61. ahoj děvčata, já jsem "dobrým andělem" a to proto, že se ztotožňuji s jejich hodnotami a líbí se mi, že všechny vybrané peníze jsou do koruny rozdělené potřebným. Jinak dávám oblečení na charitu. Když vidím stánek UNICEFu, tak vždy něco pořídím. Co se týče aktivní pomoci, více se zaměřuji přímému okolí. Mnohdy lidé pomáhají jiným, ale zapomínají na vztahy v rodině, okruhu přátel nebo okolí. Raději tedy pohlídám dítě kamarádce, aby si mohla odpočinout apod. hezký den všem :-) Helena

  OdpovědětVymazat
 62. Chtěla bych si adoptovat pejska z útulku, ale jelikož máme dva psy, tak nevím nevím :D Daruji oblečení na charitu a občas přispívám penězi na charitu :)
  holama.mh@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 63. Tento rok som prispievala na slovenské lesy - konkrétne našej neziskovke VLK. Od nového roku by som chcela zas prispievať na niečo iné, ale ešte stále premýšľam.
  Okrem toho rada nosím oblečenie do NOSENE (a aj si ho tam kupujem), kde ide z každej kúpenej veci čiastka pre ženy v núdzi.

  Krásne Vianoce :)

  OdpovědětVymazat
 64. Letos náš zaujala akce koupit v supermarketu rovnou něco lidem do azylového domu, a pak jídlo odevzdat při odchodu do společného košíku :) Zúčastnili jsme se této akce v Albertu na Chodově, ale probíhala, myslím, v mnoha dalších obchodech.

  OdpovědětVymazat
 65. Studujem na lekarskej fakulte,tak asi ani nemusim vraviet ako a cim pomaham :-) tricko pozriem,ci sa neda kupit aj na slovensku a urcite pomozem aj takymto sposobom :-)

  OdpovědětVymazat
 66. Každoročně se už odmala účastním trikralove sbírky Diecezni charity Brno. Společně s mými bratry a strýcem obcházíme v převlečení za tři krále v několika skupinkách domy u nás v obci. U každého vždy zazvoníme, zazpíváme "My tři králové. ..", vysvetlíme, o co se.jedná a zeptame se, jestli.chtějí přispět. Pro všechny dárce máme malé dárečky od.charity.jako cukriky a.kalendariky, pro.ty, kdo co.přispějí víc třeba čaje. Lidé u nás v okolí jsou na to již za ty léta zvyklí a většina se na.nás každý rok těší a počítá s naší návštěvou. Poslední roky se nám podařilo vybrat za tri skupinky během víkendu skoro dvacet tisíc, což bereme jako obrovský úspěch. Peníze jdou každý rok na.něco trochu jiného, většinou na.pomoc.lidem.v nouzi, loni třeba mimo jiné na nákup zdravotních potřeb pro.invalidy a podobne. Sbírka probíhá po.celé ČR, osobně mi to prijde jako dobrý způsob, jak udělat něco pro dobrou věc :)
  verca.kubickova@dvojkabrno.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Přispěli jsme nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama UMUN. Dnes vezeme do záchytných kotců v našem městě konzervy pro pejsky a příští týden povezeme do útulku ve vedlejším městě grunulky a nějaké konzervy. Přispěli jsme v akci srdce dětem, která probíhala v Lidlu. Uvažuji, že ještě vytřídím oblečení a pošlu ho do klokánku.

  OdpovědětVymazat
 68. Holky chci vám fakt za celou tihle akci poděkovat !!! Jste strašně hodní!!!

  OdpovědětVymazat
 69. Pravidelně každý rok, pořizujeme několik vánočních dárku pro děti z dětského domova dle jejich přání a na vánoce dobroty pro pejsky do psího útulku.

  barha@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 70. Pravidelně chodím darovt krev a jsem v registru dárců kostní dřeně a jinak se snažím příspivat na výzkum rakoviny u děti

  OdpovědětVymazat
 71. Hledám projekty na hithit, teď se mi líbí sběr videí od pamětníků - paměť národa. Jinak pomocné tlapky, jarmarky od zařízení či prodejní akce chráněných dílen. Někdy podpořím unicef na výživu pro děti, líbí se mi i studna, ale na tu nemám dost peněz. preferuji přímou pomoc rodinám. Pěkný nápad , to připomenout.

  OdpovědětVymazat
 72. Ahoj Holky,

  určitě zdravotní klaun :)) Jinak chodím pravidelně darovat krevní plazmu :)

  Ráda se podívám i na kapku naděje.

  OdpovědětVymazat
 73. Markéta Šupáková15. prosince 2016 v 11:43

  Ahoj holky, tenhle nápad se mi velmi líbí. Jelikož si ještě sama nevydělávám, penězi přispíváme jako rodina. Ja za sebe tedy pravidelně daruju svůj čas. Dobrovolničím v programu, který se soustředí na děti ze sociálně slabých rodin. Cílem je ukázat dětem, že život může být i jiný, když budou mít cíle a snahu je naplnit.

  OdpovědětVymazat
 74. E-mail: pavlinka.dolezalova@email.cz
  Ahoj holky, nepřispívám na žádnou organizací, protože jsem student a nějak si nevydělávám, ale pomáhám a chodím s postiženými dětmi s diakonie a dělám hudební vystoupení v domově důchodců... A komu bych tento rok chtěla pomoct, tak nevím... Asi to, co by se nabídlo... Ale až budu moct, tak chci chodit pravidelně darovat krev. Jsem zdravá a nemám ani žádné alergie, takže je moje tělo, jako stvořené pro dobré skutky... Když můžu, tak pomůžu... Kdyby jste měli něco, čím bych mohla pomoct v plzeňském kraji, tak dejte vědět díky... Jsem tu pro ostatní a kvůli ostatním ne kvůli sobě...

  OdpovědětVymazat
 75. Ahoj holky, my jsme davali nejake hracky do detskych domovu, ale to byla vicemene takova jednorazovka. Ale jelikoz miluju zvirata, tak jsem si jako mala prala pod stromecek neco pro pejsky do utulku a tak se nam z toho stala kazdorocni tradice :-)

  OdpovědětVymazat
 76. AHOJ holky, je od vás pěkné, že se takhle snažíte nám všem připomenout, co je na světě nejdůležitější :)

  OdpovědětVymazat
 77. Je úžasné jak pomáháte ostatním. Já jsem vytřídila skříň a dala jsem nějaké věci na charitu, taky jsem přispěla na nadaci život dětem. Vím že to není moc, ale tak snad aspoň něco. Urcite pokračujte v tom co děláte. spackova.adela@centrum.cz jste moc super. ♡♡♡

  OdpovědětVymazat
 78. Ahojte holky, skvělý nápad, jak se navzájem dnes obdarovat :-). Je potěšující na nějakou nadaci a dobrou věc přispět a tím i sobě udělat radost! Přece i obdarovávání je naplňující..a nejen o Vánocích. Já příležitostně přispívám na nadace a letos o Vánocích jsem se rozhodla podpořit Kapku naděje a také nakladatelství UMÚN.
  Přeji krásný den,
  Lenka Vaňurová (leiilaa@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 79. Pro mě je nejblížší rodina <3 Vždy mi pomůže, poradí a pochopí :) najonka009@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 80. Kristýna Chalupná15. prosince 2016 v 12:47

  Ahoj holky...
  jediný jak já pomáhám je, že se každoročně zúčastnuji charitativního běhu... a přispívam tak na lidi v domě seniorů...Myslím si že pomáhat se musí a tak i já pomáhám lidem kteří to potřebují...A moc se mi líbí váš nápad jak pomáhat...jste prostě Super...a mám vás strašně ráda...

  OdpovědětVymazat
 81. Já již od tří let tancuju v tanečním klubu,který spolupracuje s dětským domovem.. Takže se každý týden setkávám s kluky z dětského domova.. 😊 každý rok s rodiči vybereme jednoho z nich a tajně mu koupíme dárek,o který si napsal.. 😊

  luca.holoubkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 82. Ahoj holky :) za tenhle příspěvek jsem moc ráda. Je potřeba si neustále připomínat, jak důležité věci na světě jsou a jak malicherné problémy občas (oproti tomu) řešíme. Pomáhat je důležité ve všech oblastech...od ochrany živ. prostředí, přes nemocné a nemohoucí až po záchranu zvířecích duší...proto je jen na nás, kde se sami chceme realizovat a co nás naplňuje. Sama se snažím ve volném čase např. chodit do psího útulku venčit opuštěné pejsky nebo pravidelně ve spolupráci s nevládní neziskovou organizací KONEP doučuji děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Stačí dát málo, ale vrátí se nám hodně :)

  OdpovědětVymazat
 83. Ahoj holky, strašně se mi váš nápad líbí! ♥ Studuji psychologie a chodíme doučovat sociálně slabší děti, je to úžasné vidět ten pokrok. Často to jsou děti, které jsou vděčné i za špetku lásky. :) Od příštího semestru bych ráda chodila číst onkologicky nemocným lidem do nemocnice, jedná se o starší lidi, kteří často v posledních pár dnes života jsou samy.Jsou vděčni za trochu času, kdy si s nimi člověk povídá nebo jim třeba něco čte. S mamkou taky posíláme oblečení a hračky do různých dětských domovů nebo SOS vesnic. :-) v-maky@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 84. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 85. Ahoj.
  Ráda bych udělala radost své babičce,která je vážně nemocná.

  OdpovědětVymazat
 86. Ahoj
  Tak zrovna tohle je tma ve kterém bych se já měla zlepšit ,protože čtu všude články o tatovýchto organizacích ,ale nezveřejňuji ani nepřispívám teda až na tři krále ,ale to nepočítám :/

  OdpovědětVymazat
 87. Blízká je mi moje rodina a´moji přátelé a kdybych tyto lidi neměla tak bych neměla smysl žít

  OdpovědětVymazat
 88. Ahoj holky, já se už druhým rokem zúčastňuji akce od nadace Agrofert "pomáháme Ježíškovi". Chápu, že né každý bude sdílet mé nadšení, když jedná o nadaci pana Babiše, ale tenhle projekt mne zaujal tím, že nejde o vybírání finančním příspěvků na dárky, ale vy sami, si ze "seznamu" vybere dítě/děti, které Vás zaujali svým (většinou) smutným příběhem a následně si vyberete jeden, nebo všechny 3 dárečky, které si dané dítě přeje nejvíce. Dáreček koupíte, zabalíte do vánočního papíru a odešlete na adresu nadace. O Vánoce je pak dárek dětem předán. Loni jsme s holkama v práci udělali radost zhruba 4 dětem, tento rok jsme se hodně rozjeli a udělali tak hezčí Vánoce 14 dětem. Víme, že dárek nezmění jejich osud a nezajistí jim tak lepší život, bydlení, rodinu, ale alespoň na chvilku je to udělá šťastné :) a co je hezčího, než radost v očích dětí u Vánočního stromečku :))

  Krásné Vánoce holky.
  kbrunova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 89. Ahoj, znám co jsou nemocní a moc bych jim přála aby se uzdravili a jedna z těch, které znám jen moje babička snažím se k ní jezdit několikrát do týdne ale každá moje návštěva ji moc potěší tak doufám že se brzy uzdraví mám ji moc ráda :-)

  OdpovědětVymazat
 90. ahoj
  Každý rok dáváme oblečení na charitu nebo jsme taky dali hračky do dětských domovů a kočárek na dětské oddělení v nemocnici na převoz malých pacientů na vyšetření a tak.

  OdpovědětVymazat
 91. Ahoj Ráda bych pomáhala třeba v útulku nebo prostě zvířatům aby se měli dobře

  OdpovědětVymazat
 92. Ahoj,
  já letos podobný dárek dávat budu :) s kamarádkou pracujeme pro Amnesty International, která pomáhá například neprávem vězněným a bojuje proti porušování lidských práv. Protože je stejně sluníčkářská, jako já, napadlo mne jí koupit „opravdový dárek“ a to poukaz na jednu kozu a 20 slepic do vesnice v Africe. Myslím, že to je úžasná příležitost, jak zlepšit úroveň života někoho jiného. Přijde mi smutné, že my si žijeme v takovém blahobytu a neceníme si jej. Splachujeme pitnou vodou i když je jí jinde nedostatek, vyhazujeme nedojezené jídlo i když jinde umírají lidé hlady. A Vánoce jsou přeci od toho, aby si lidé pomáhali, takže doufám, že podobný nápad bude mít i mnohem víc lidí :)

  OdpovědětVymazat
 93. Ja osobne bych chtela letos na Vanoce udelat obrovskou radost nasi babicce. <3 Jinak se stale odhodlavam k tomu jit darovat krev, nebo plazmu, jenze se hrozne bojim injekci. :D :(

  OdpovědětVymazat
 94. Ahoj holky, jak už píšete, tak je mi strašně líto dětí bez domova, nebo nemocným dětem, tak bych ji ráda pomohla tím, že bych za nimi přišla a obdarovala je něčím krásný. :-)

  Krásné Vánoce.

  OdpovědětVymazat
 95. Já každoročně od té doby, co si sama trochu vydělávám, přispívám takhle před Vánoci hlavně na děti, ať už posílám peníze na Unicef nebo dávám hračky na dětskou neurologii ve FN Motol. Vědomí, že jsem někomu pomohla, mi dělá radost :).

  OdpovědětVymazat
 96. Ja sa snažim robiť radosť ľudom nejako priebežne, či už priateľovi alebo rodine. Najťažšie to maju však ľudia, ktorým nema kto pomôcť. Tí si zaslúžie našu pozornosť.

  OdpovědětVymazat
 97. Loňské dva roky jsem kupovala dárky dětem z dětských domovu v rámci projektu Radiožurnalu. Na tomto projektu se mi líbí hlavne to,ze se nedarují peníze,ale rovnou dárky. Vzhledem k tomu,ze jsem byla ted semestr v zahranici, tak bych se letos chtela zaměřit hlavne na rodinu a kamarády. :) přeji krasne Vánoce
  Valentynad@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 98. Ahojky je to strasne super akce a to tricko je fakt nadherny a ja bych rada chodila pomahat do detskeho domova za malymi detmi
  Terka
  Muj blog je Terri's life
  Diky a ahoj

  OdpovědětVymazat
 99. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 100. Já přispívám na nějaké organizace například zakoupením nějaké věci. Například hodinek 1facewatch. Jen je těžké, že se člověk málo kdy dozví, kolik skutečně potom lidem z toho jde. Mám pocit, že ať už je to jakákoliv společnost, stejně jde ve finále na pomoc jen malá částka. Proto chci jít příští rok spíše darovat krev, tak u toho alespoň budu vědět, že to opravdu někomu může pomoct, a nebude to nijak ošizené. Jinak tedy na Vánoce kupuji dárek pro dítě z dětského domova. Ráda pomůžu, vždy když je to možné.

  OdpovědětVymazat
 101. Ja bych nejradeju chtela udelat radost mamce, protoze je skvela a zaslouzi si po dlozhem dni pracovani odpocinout, takze ji i chci pomahat vice aby to mela lehci, napriklad s varenim, uklizenim atd.❤
  brunette.sdt98@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 102. Ahojky :) Já jsem párkrát pomáhala postiženým dětem s jízdou na koni, dokonce jsme jednou v rámci školní akce donesli nemocným dětem do nemocnice hračky. Občas také přispívám do kasičky (nap. v obchodě, na nádraží atd) na nemocné děti či pejsky... :) Dělá mi ohromnou radost někomu takhle pomoct :)

  OdpovědětVymazat
 103. My máme ve škole dobrovolnictví. Každý někam chodí pomáhat. Mám spoustu čiností kam chodím pomáhat, ale ráda bych domově např.:v dětském domově.
  ardicka@email.cz

  OdpovědětVymazat
 104. Přijde mi k pláči, že u soutěží máte stovky komentářů už brzy ráno, ale dnes je tu pár přes stovku. Co bych teda ráda udělala? Ráda bych jednou dokázala vyprovokovat lidi kolem sebe, aby víc mysleli na druhé. Nemusí přeci dávat peníze na charitu, pokud si to nemůžou dovolit. Ono by do začátku stačilo,kdyby se na sebe lidé v tramvajích nešklebili, nestrkali se na eskalátorech a úředníci na vás u přepážek neštěkali. Všichni můžem začít tím, že mamice pomůžeme z vlaku s kočárkem, ztracenému člověku pomůžeme najít cestu a na někoho cizího se náhodně usmějem. Pak nám třeba všem dojde, že nemusíme bejt věčně zalezlý v těch našich životech, a že můžeme malým gestem ovlivnit životy kolem.
  Ráda bych taky pomáhala lidem, kteří si svoje trable vybíjejí na svém těle a trpí poruchami příjmu potravy a depresemi, protože nikomu nepřeju, aby někdy zažil to, co se takovým lidem honí hlavou.
  Dík za tenhle den, holky. Fandím vám.

  OdpovědětVymazat
 105. Po novém roce se chci alespoň obden chodit venčit pejsky do útulku a asi před týdnem jsem vyřazovala oblečení, takže jasná volba byla charita, která je ve stejném městě jako útulek. <3 Ten hřejivý pocit u srdce, že jsem udělala dobrou věc a zrovna teď na Vánoce je k nezaplacení :) Přeji hezké vánoční svátky, holky. :)

  OdpovědětVymazat
 106. Ahoj holky, toto je naprosto skvělé, že takto přispíváte. Já bych chtěla na Vánoce darovat svoje staré hračky a oblečení na charitu nebo do dětského domova. Ikdyž to není nic moc, myslím, že jim to udělá radost...
  Ahoj, Kiki

  OdpovědětVymazat
 107. My s maminkou a sestřičkou se rozhodly přispívat do Dětských vesniček. Dále bych chtěla pomáhat dětem s psychickými újmami (deprese, úzkostí, porucha příjmu potravy, sociální fóbie a podobně), jelikož já sama jsem v péči psychiatra a vím, jaké to je, když je člověk sám a topí se v trápení.
  Taky pomáhám tím, co tu bylo určitě mnohokrát zmiňováno, a to tím, že pravidelně "prohrabávám" šatník a věci, které nepotřebuji, dávám na charitu.
  Myslím si, že je hezké, když člověk takhle občas pošle penízky, koupí si tykadla od Světlušek nebo srdíčko na klíče.. ale podle mě je hodně důležité pomáhat každý den i "obyčejným" lidem. Každý občas potřebuje pomoci a já se řídím pravidlem, že to, co dáš, se ti brzy vrátí. Stejně, jako to bylo v pohádce Zlatovláska, kde Jiříkovi hrozili smrtí, když nepřivede Zlatovlásku, samotný potřeboval pomoci, a i tak pomohl mravenečkům, ptáčkům a rybičce.
  Jsem moc ráda, že jste tohle zapojily do Vašeho adventního kalendáře, myslím, že pomáhání je potřeba, ale moc mě mrzí, že u soutěží se zapujuje víc lidí (věčně tu touhle dobou vidím snad přes tisíc komentářů) a dnes, když se nesoutěží, je jich tu jen 108. Je smutné, jak lidi myslí jen na sebe nebo dělají, že myslí na druhé, jen aby z toho měli něco pro sebe..

  OdpovědětVymazat
 108. V období Vánoc vždy přispěji na nějaký charitativní projekt. Během roku se také snažím, ale o Vánocích mám o to větší potřebu alespoň takto pomoct.
  Letos jsme s kamarádkami finančně podpořily soběslavskou Rolničku. Příští týden máme v plánu zanést jídlo pro kočky do táborské knihovny, kde je vánoční stromeček s dárečky pro Kočky v srdci :).

  OdpovědětVymazat
 109. Ahoj holky :) my pravidelně přispíváme do dětského domova v našem městě a také pomáháme maminky kamarádce, protože její dcera trpí nemocí motýlích křídel :) teď před Vánoci také nakoupím nějaké pamlsky do místního útulku, ať i pejsci mají Vánoce :)
  katastastna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 110. Je od vás moc hezké to co děláté, protože všichni víme, že Vánoce nejsou jen o dostávání, ale hlavně i o dávání. Naše rodina samozřejmě občas někam přispěje, ale že bych přispívala někde pravidelně to určitě ne, protože nevydělávám. Ale samozřejmě až budu vydělávat a budu moc někomu dalšímu přispívat budu to dělat a to s radostí, protože je strašně krásné pomoct někomu v nouzi :) .

  OdpovědětVymazat
 111. Já vlastně taky dávám věci do těch sběrných kontejnerů, tak doufám, že ty věci nějak pomáhají, dávám tam občas i něco nenošeného, co mi dlouho leží ve skříni.

  OdpovědětVymazat
 112. Jelikož si zaslouží pomoc i opuštěná zvířátka, tak já pravidelně přispívám finančně do vybraného útulku kousek od mého bydliště :)

  OdpovědětVymazat
 113. Letos jsem zavezla několik tašek oblečení po dětech i po sobě, hraček a kašiček do azylového domu u nás ve městě, snad udělaly radost :-)

  OdpovědětVymazat
 114. Ahojte holky, já se finančně i naše rodina moc nezapojujeme. Vždy když máme plnou skříň zbytečných věcí, tak je dáváme na charitu. Zapojujeme se na tříkralové sbírce. Kde já chodím jako koledník a máma tam nějakou korunu hodí. Já se u nás ve škole zapojuji a dávám peníze na misie není to žádná velká částka, ale i tak si myslím, že to pomůže.

  OdpovědětVymazat
 115. Zrovna teď o víkendu jsem přemýšlela, kam bych mohla donést půlku mého šatníku, protože je mi líto vše vyhodit a věřím, že ty věci udělají ještě někomu radost :-) Většinou využívám kontejnery červeného kříže, ale teď bych chtěla vše zanést někam do konkrétního charitativního střediska.

  OdpovědětVymazat
 116. My ve škole pomáháme africkým dětem tím, že pořádáme ,,misijní štrůdlování", kdy něco uvaříme, upečeme nebo jen koupíme a spolužáci, učitelé i ostatní si od nás mohou nějaké dobroty koupit. Podle mě je to skvělá akce, kdy si můžete něco zkusit ukuchtit a pomoci dobré věci. Dále naše škola pořádá i Tříkrálovou sbírku, která slouží podobným účelem.

  OdpovědětVymazat
 117. Chtěla bych číst nemocným dětem <3

  email:halkova.natalie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 118. Lenka Martínková15. prosince 2016 v 17:29

  Zdravím! :) Tak společně s mamkou jsme se zúčastnily projektu Ježíšek v útulcích, kdy jsme věnovaly formou této akce 48konzerv pro kočičky, které zachraňuje společnost Fousky z.s. Myslím, že každý dbá na děti či pejsky, ale zapomíná se třeba na kočičí útulky, jelikož je jich méně a nejsou tak viditelné. V příštím roce chci opět pomoci zvířátkům, minulý rok to bylo pro psí útulek Bouchalka :)

  lenka608@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 119. Ahojtee. Viem ake to je. V marci tohto roku sa mi stalo niečo fakt ošklivé, ktoré nechcem vypisovat. Samozrejme sa ale jedna o popaleniny, konkr. 3 stupňa mala som ju na celej lavej ruke, a vyzeralo to fakt hrozne.sice to už mam zahojene, polovička ruky je pekna, ale ta druha polovička mi už pravdepodobne ostane. Tým som len chcela povedat, že je to fakt hrozné.
  Finančne neprispievam, ale oblečenie do deckeho domova, taktiez hračky s ktorymi som sa hravaala ked som bola malaa, ale mysliim ze staci aj take malickosti a tue detii sú uplnee štastne. A to je pekneee 💜

  OdpovědětVymazat
 120. Naše třída pracuje celé toto pololetí na projektu, v rámci kterého jsme se rozhodli pomáhat seniorům. Po malých skupinkách docházíme pravidelně do domova důchodců nedaleko naší školy a připravujeme pro ně nejrůznější program, abychom je rozveselili a vytrhli ze stereotypního života :). Někdy je to docela náročné, ale vidět pak jak jsou nám vděční a mají radost... k nezaplacení :). Jsem vážně ráda, že naše škola něco takového organizuje, protože je to nesmírně zajímavá zkušenost :).
  (instagram: elli_volenc)

  OdpovědětVymazat
 121. Naše třída se rozhodla adoptovat černoška a zajistit mu vzdelani,jidlo....

  OdpovědětVymazat
 122. Já kdybych měla tu možnost někomu přispět , dala bych svoje peníze do útulku pro pejsky a kočky . Jasně děti jsou důležitý , ale pro ty už je tu spousta nadací . Na zvířátka , naše nejbližší miláčky spousta lidí bohužel nemyslí .

  OdpovědětVymazat
 123. Máte pravdu holky!Já bych na to během toho vánočního shonu málem zapomněla, tak jsem to dnes napravila a zapojila se co projektu Maraton psaní dopisů vrámci společnosti Amnesty international. Určitě doporučuji se na to alespoň juknout❤

  OdpovědětVymazat
 124. S mamkou každé jaro třídíme naše šatníky a vyřazené věci pak věnujeme na charitu. Je to hrozně hezký, jak jsou ty lidi za to vděčný. Zahřeje to u srdce <3 :)

  OdpovědětVymazat
 125. Ahoj holky,je velice krásné jak myslíte na ostatní lidi, kteří nemají takové štěstí a nemůžou slavit Vánoce se svou rodinou atd. Já bych chtěla po novém roce darovat krev a později i kostní dřeň. Vím že to není nic moc ale, i malé věci jsou dobré.

  OdpovědětVymazat
 126. Moc bych chtěla pomoct nemocným dětem, ale vzhledem k tomu ze jsem taky dítě, tak to si moc nepůjde. Uvažujeme s rodinou taky o adopci na dálku :)

  OdpovědětVymazat
 127. Já pomáhám sice maličko ale pomáhám posíláme (s maminkou) pravidelně na chritu oblečení a maminka přispívá na nemocné děti. :D

  OdpovědětVymazat
 128. Holky krásný napad ! :) vtento předvánoční čas by měl být každý šťastný, zdravý a v obklopení lidmi kteří jej milují! Je škoda že všem se to nepoštěstí!

  OdpovědětVymazat
 129. Naše rodina by se ráda tento rok zapojila do projektu 'Adopce na dálku', kde si vybereme nějaké dítě kterému budeme každý měsíc posílat peníze na školu, jídlo, pití a vše potřebné pro jeho život. Moc se mi ten nápad líbí a myslím si, že ty děti v Africe, které chodí pro vodu i desítky kilometrů si to opravdu zaslouží. :)

  OdpovědětVymazat
 130. Jsem skautka a už 2 rok s holkama pořádáme Vánoční dobročinný blešák kam můžou lidé přispět svými starými nebo vynošenými kousky šatníku nebo i starými knihami,obrazy a vším možným a potom se to prodává a výtěžek jde vždy na nějaké potřebné. karolinaliskov1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 131. V příštím roce bych chtěla přispívat na lidi, kteří mají rakovinu např. na Dobrého anděla. Sama jsem si prožila, když někdo velmi blízký má rakovinu (konkrétně karcinom plic). Je to velmi těžká a hlavně nákladná nemoc, proto bych ráda pomohla někomu dalšímu :)

  OdpovědětVymazat
 132. Skoro každý rok chodím na tři královou zbírku každým rokem v menší vesnici vyzbíráme přes 25000kč jsem ráda že můžu někomu pomoct.

  OdpovědětVymazat
 133. Michaela Meissnerová15. prosince 2016 v 19:08

  Já si adoptovala pejska asi dva roky zpátky z moravskoslezského spolku na ochranu zvířat, kde je spoustu pejsku, ale i jiných zvířátek, které mají za sebou velmi smutné a zajímavé příběhy. Můj Denny si naneštěstí neprožil nic strašného, jelikož jsem si ho vzala ještě jako štěně, ale i tak žil u pár bezdomovců na nádraží a moc hezky o něj postaráno nebylo, když jsem si ho brala od pečovatelky, byl vychrtlý a prakticky od prvního momentu, jsme se na sobě oba stali závislí. Každým rokem přispívám do útulku granulemi, ale taky dekami a hračkami. Mimo to posílám finanční příspěvky do Tanzánie pro děti na vzdělávání :) Proto holky jsem všemi deseti za to co děláte!!!

  OdpovědětVymazat
 134. Ahojky, radost a pomoct se snažím rozdávat hlavně dobrou náladou a úsměvem. Pokud jsou moji kamarádi smutní a nebo se dozvím o nějakém problému, který mohu pomoct vyřešit snažím se o to.Určitě se dá pomáhat mnohem víc to co dělám je jako kapka v moři, ale přece jenom i moře je z kapek vody. :)

  OdpovědětVymazat
 135. Ahoj holky, strašně ráda slyším jak někdo přispívá nějaké nadaci nebo fyzicky pomáhá. Já jsem se už jako malá rozhodla pomáhat postiženým dětem a dětem s autismem. Proto se po střední škole chystám na speciální pedagogiku. Zatím o tom čtu knihy, chodím na různé přednášky a snažím se s těmito lidmi naučit komunikovat. Už se těším až se této práci budu moct věnovat.

  OdpovědětVymazat
 136. Já prispivam tak ze jdu do nemocnice dam jim nějaký peníze na vybaveni atd. a ještě jdu v te nemocnici za detma a dam jim dárky hracky.Mám radost ze jsem udělala radost nemocným dětem.☺

  OdpovědětVymazat
 137. Je krásné jak takhle i myslíte na druhé. Přemýšlím už dlouho, že když mám ráda ty děti, tak bych ráda na dálku nějaké adoptovala z jiné země. Posílala ji peníze na školu, oblečení..aby mohla žít jako ostatní normální děti. Je to krásné takhle pomáhat :-)

  OdpovědětVymazat
 138. Po novém roce se chystám na třídění oblečení a věcí, které už doma nevyužijeme a zanesu je na charitu. Pak je na mém seznamu darování krve a plazmy. Je to super nápad, takhle se alespoň vidí, kdo jen soutěží a kdo ocení i takové nesoutěžní okénko :) Jste báječné holky :) Pac a pusu Kája

  OdpovědětVymazat
 139. Dobrý večer holky!
  Tak tenhle příspěvek mě velmi potěšil!:) Když se jakýkoliv youtuber snaží pomoct těm co to potřebují, hned u mě stoupne o pár příček vejš:))
  Já nevydělávám žádné velké peníze, ale aspoň jednou do roka velmi ráda někam přispěji. Tento rok už jsem přispěla na onkologický ústav v Brně na streamu, který pořádal Jirka Král:)
  Každý den se snažím rozdávat radost neustálou pozitivní náladou a úsměvem na tváři. Často taky nechávám v obchodech dýško a přeji hezký zbytek dne apod. ;)
  Také miluju obdarovávat své kamarády nebo rodinu. Nedělám to proto, abych také pořád něco dostávala, ale prostě protože mam ráda, když můžu někoho obdarovat aspoň drobností:) bohužel se mi to občas vrátí, tím že ten daný člověk si toho moc neváží nebo tak:( ale tak co, musíme být pořád pozitivní;)
  Užíjte si zbytek čtvrtečního večera!:)

  OdpovědětVymazat
 140. My pravidelně dáváme věci na charitu a co jsme našli doma plyšáky jsme dali do kojeneckého ústavu. Jinak bych určitě podpořila nadace které pomáhají lidem s rakovinou nebo ALS, vesnickam SOS, nebo Lince bezpečí.
  Přeji hezký den

  OdpovědětVymazat
 141. Ahoj :)
  zrovna dnes jsme měli ve škole charitativní akci, máme už několik let na dálku adoptovaného černouška na Haiti, Johna :) už je tedy velký, má 17 let a chystá se ve studiu pokračovat, je opravdu šikovný a já mám z toho vždy takovou radost, že se dokážeme spojit a malými částky mu "zlepšit" život a dát možnost studovat :)
  sama bych se v budoucnu chtěla charitě co nejvíce věnovat :)
  třeba teď jsem na intru kamarádům navrhla, že místo kupování si navzájem "zbytečných" dárků každý dáme 100 Kč a potom je pošleme na Unicef :)

  OdpovědětVymazat
 142. Úžasný projekt ❤ já ráda pomáhám všem v mém okolí kteří to potřebují. Obdivuju že myslíte i na ostatní, to se v dnešní době cení! ☺❤💋

  OdpovědětVymazat
 143. Ahoj :)
  Ráda bych pomohla důchodcům... Ne těm, co nadávají v MHD, ne těm, co si jen stěžují a jsou neustále negativní. Ale těm, co už nikoho nemají, jsou odstrčeni, nemocný a tak. Je mi jich hrozně líto... Všichni jednou budeme starý, ale to pořád neznamená, že jsme nebyly mladí. Tyhle lidi mají zasebou většinou už nějaký příběh. A poslouchat ty příběhy je něco neskutečně inspirativnýho a skvělého. Je mi líto, když je mladí odstrčí a ''šoupnou'' do domova důchodců. O to horší je, když to udělají jejich synové a dcery. Ti lidé jim darovali život, péči a lásku v dětství. A oporu. Proto by jim měla být vrácena.

  OdpovědětVymazat
 144. Ahoj holky, Já bych moc chtěla přispět finančně na nadaci Vesničky S.O.S. Na děti které zatím nemají rodinu.

  OdpovědětVymazat
 145. Mí sestřenici se přihodila tragická věc. A to že dostala nádor na játrech. Dlouho se nevědělo co to je a když se to zjistilo tak šla na operaci a nemusela to přežít ( neboli nepřežili by jí játra ). A tak jsem jednoho dne přijela za ní a přivezla jí něco z čeho až brečela radostí. Její překvapení byla její nejlepší kamarádka která se přestěhovala do Brna a my bydlíme v Ústí a Brno je opravdu daleko. Vždy když se měli setkat něco to skazilo. Jednou to byla nemoc, podruhé to byla nečekaná dovolená. A jelikož sesřeničiny rodiče nemají dost peněz aby mohla jet za nejlepší kamarádkou tak mi nezbývalo nic jiného než kamarádku přivézt za sestřenicí.

  OdpovědětVymazat
 146. Vím že to není nic moc oproti ostatním, ale moc ráda bych pomohla tatínkovi který byl dlouho bez práce a teď si našel novou a vůbec na nic nemá čas. Nejradši bych pro něj udělala pár věcí na které nemá čas. A až budu větší moc ráda bych pracovala buď jako psycholožka abych pomáhala lidem řešit své problémy nebo jako učitelka a učit a vzdělávat děti. :)

  OdpovědětVymazat
 147. Tohle téma je pro mě dost aktuálni,protože tím že seblíží vánoce tak jsme měli se školou Vánoční dílničky.A letos jsme se rozhodli ,že bychom těmi dílničkami mohli pomoct i lidem kteří to hodně potřebují.Napsali jsme na charitu a ta nám poslala co všechn máme vybírat a musím říct že jsme toho vybrali fakt hodně.Vybrali jsme několik pytlů a byli jsme strašně rádi že i ti lidi kteří na tom nejsou zrovna nejlíp tak něco přispěli :)

  OdpovědětVymazat
 148. Ahoj holky ☺️ já často daruji věci do sběrných kontejnerů. Zaujal mě třeba i projekt, který teď na své YouTube připravuje Markéta Venena. Darují různé věci (šampony, olejicky, pleny,...) do dětského domova a nemocnice Krč. Pro nemocné děti a i pro jejich maminky, jež tíživa situace v rodině je donutila narychlo utéct.
  Pak je i zajímavá adopce na dálku 😉

  OdpovědětVymazat
 149. Tato KAPKA NADEJE znie strašne zaujímavo 😊 Rada by som pomohla nejako chorým alebo silno popalenym detickam.. 😊❤ A určite na isto niekedy teraz v najbližšiej dobe aj pomôžem.. 😊💞💞

  OdpovědětVymazat
 150. Ahoj holky :) je mi sice teprv 14, ale dost se zajímám o takovéhle věci, moc lidí to o mě ale neví... S mamkou posíláme měsíčně peníze pro děti v Africe, moji kamarádi mají například adoptovanou na dálku holčičku z indie, která jim poslala svou fotku a myslím, že i dopis a oni jí platí školné aby se mohla vzdělávat. Já co přímo sama dělám je, že například tento rok to je ještě do zítřka 18.12 a to je taková akce co se jmenuje MARATON PSANÍ DOPISŮ a to je tak, že lidi z celého světa píšou dopisy vládě různých státu, aby osvobodili nespravedlivě zatčené nebo třeba pronásledované lidi, právě teď píšu dopis (v angličtině samozřejmě)aby ve státě Malawi více ochraňovali lidi s albinismem, kteří jsou tam pronásledováni díky mýtu, že když je někdo zabije, bude bohatý a v jejich kostech je prý zlato, a proto zabíjí třeba 10ti leté děti, které za nic nemůžou protože mají prostě od narození nemoc - albinismus... koukněte kdokoliv kdo si tohle teď čte na jeji stránky, to určitě najdete a je tam spoooustu případů, za známku zaplatíte 30 kč a na té webové stránce máte i příkladové dopisy s adresami kam to máte poslat :) je to opravdu super, a většinou se podaří, že se ty věci o kterých píšete změní, a ty lidi teda propustí, nebo je více ochraňují atd...
  Dále tedy v budoucnosti plánuji také nějako pomoci dětem v Africe, ale ne jenom tam, třeba i v indii a spoustu ostatních zemí, kde nemají ani na jídlo,vodu a léky.
  A jako poslední věc je to, kterou můžeme změnit pouze, když se připojí každý na naši zemi.. dalo by se říct vlastně ,,vymazat,, rasismus a vlastně stát celý svět po hromadě společně. jak říkal Michael Jackson... a také má songy jako třeba Heal the World, We are the world, Whatever happens, cry, mam in the mirror a třeba známou písničku Black Or White, kterou asi znáte... v hodně písničkách se snažil sdílet tyto věci, které bychom měli dělat. Skoro na každém konzertě říkal (teď nevím kolik čeho přesně) ale například, že každou sekundu umřou nejméně 2 děti, kvůli hladu a že každou minutu se vykácí 3 fotbalové hřiště deštných pralesů...
  byla bych moc ráda kdybyste si přečetl alespoň někdo můj komentář a snažil se udělat něco s rasismem atd...
  jinak jestli to čtete (acos) tak vás mám moc ráda, a byla bych ráda kdybyste na tento komentář případně nějak zareagovali )to by pro mě byla lepší výhra než v soutěži o pandoru) a nebo si třeba pustili nějakou takou písničku od MJ a přeložily si text....
  ráda bych měla tolik peněz, abych mohla ostatním pomáhat, ale doufám, že alespoň v budoucnu budu moct....

  OdpovědětVymazat
 151. Ahoj Luci a Nicol,

  váš dnešní příspěvek v adventním kalendáři mě moc potěšil a přijde mi super, že tím, co děláte můžete pomoci lidem okolo sebe. V dnešní době se dá díky "dmskám" pomoci alespoň malou částkou různým organizacím - já sama pravidelně přispívám na Centrum Paraple a Světlušku. Obě tyto organizace pomáhají lidem žít plnohodnotný život i přes postižení a dávat jim radost. To samo o sobě je hrozně důležité.
  Nedávno mě ale zaujalo téma paliativní péče. Přijde mi, že je to stále tabu, lidé se snaží nevidět umírající a těžce nemocné. Pro starší lidi se situace s hospici již zlepšila, ale pro děti existují v celé republice pouze čtyři dětské hospice. Hospice obecně pomáhají nevyléčitelně a těžce nemocným v jejich posledních chvílích a často jím umožňují je prožít doma - umožňují tzv. "důstojné umírání". Zároveň poskytuje psychickou podporu pro příbuzné.
  Ať je toto téma jakkoliv nepříjemné a bolestivé, je třeba o tom začít více mluvit a podporovat vznik nových hospiců.

  Vám holky přeji krásné Vánoce a držím palce, ať tímto projektem pomůžete co nejvíce potřebným!

  OdpovědětVymazat
 152. Ahoj Lucko a Nikčo, již třetím rokem se společně s kamarádkou zapojuji do projektu "Milý Ježíšku..." Mají webové stránky se stejným názvem, kam jednotlivé dětské domovy posílají přání Jeziskovi od dětí různého věku (dětí z detskeho domova.)🎁🎄⛄Vyberete si jedno z dětí, kterému by jste chtěli koupit dárek, který si přeje. Sami darek vyberete, koupíte a pošlete na adresu,kde sídlí dětský domov.🏫👱 Nejhezčí věc (mimo dobrého pocitu) je to, když Vám po Vánocích přijde děkovný dopis psaním neuhledne psaným dětským písmem, to vždy zahřeje u srdíčka 💛🌟🌞

  OdpovědětVymazat
 153. My přispíváme asi nejmíň dvakráát do roka ale na jinou nadaci . :)
  A všichni říkají že malé děti mě mají rádi a že mě rády poslouchají a bavím je a já děti mám osobně ráda takže my jsou docela blízké děti ... (alespoň doufám)

  OdpovědětVymazat
 154. Ahoj holky,

  Myslím si,že tato pomoc je od vás úžasná :)
  Jde vidět,že máte srdce na pravém místě! Mám Vás ráda

  Nela

  OdpovědětVymazat
 155. Ahoj Lucko a Nikčo, již třetím rokem se společně s kamarádkou zapojuji do projektu "Milý Ježíšku..." Mají webové stránky se stejným názvem, kam jednotlivé dětské domovy posílají přání Jeziskovi od dětí různého věku (dětí z detskeho domova.)🎁🎄⛄Vyberete si jedno z dětí, kterému by jste chtěli koupit dárek, který si přeje. Sami darek vyberete, koupíte a pošlete na adresu,kde sídlí dětský domov.🏫👱 Nejhezčí věc (mimo dobrého pocitu) je to, když Vám po Vánocích přijde děkovný dopis psaním neuhledne psaným dětským písmem, to vždy zahřeje u srdíčka 💛🌟🌞

  OdpovědětVymazat
 156. Tak my pravidelně pomáháme a podporujeme Nadační fond Krtek, který se stará o onkologicky nemocné děti.. Letos jsem taky nakoupila pár dárků pro děti z dětských domovů :)
  Krásné vánoce holky a děkuju za dnešní den :)

  OdpovědětVymazat
 157. Ahoj holky, moc ráda bych tohle právě rozjela a konečně začala opravdu a pořádně pomáhat, ale někde se začít musí, že jo:) Určitě bych se chtěla zaměřit na nemocné děti, či dětské domovy nebo útulky apod. Ale nechci ostatní úplně vylučovat. Zkrátka tohle téma mě těší a jsem moc ráda, že i vy děláte něco takového. Kdybych tričko vyhrála, hrdě bych ho nosila a byla by to pro mě určitě veliká motivace k tomu začít realizovat své plány!
  any.sediva@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 158. Ahoj holky :-) Nikdy jsem nějak moc nepomahala, ale tento rok jsme se ségrou vytridily spoustu knížek, které máme rády, ale nebudeme je už číst. Právě se chystáme je odnést dětem do dětského domova a doufáme, že to někomu udělá radost. :-)

  OdpovědětVymazat
 159. Holky,
  musím říct, že jsem za "dnešní okýnko" hrozně ráda. Celý den jsem měla školu, přijela jsem domu uplně hotová a otrávená..asi to máme občas každý.. ale ten článek mi připomněl a zase mi potvdil to, jak se mám vlastně skvěle a měla bych být vděčná za každý den, i když někdy není uplne podle mých představ. Díky :)
  Jinak pravidelně přispíváme na jednu indickou holčičku, aby mohla chodit do školy:)

  OdpovědětVymazat
 160. Ahoj😊mi v škole máme rôzne zbierky či už je to deň narcisov,biela pastelky......ale vždy sa snažím prispiet. Je pekné že ste do toho tejto súťaže dali aj niečo také pretože ľudia by si mali pomáhať

  OdpovědětVymazat
 161. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 162. Ked sa zamyslim, je vela veci, ktore by mohol clovek urobit.... Ja som na vlastnej kozi zazila ako sa citi pacient vo velmi vaznom stave :/ Ziadna slava, to mi verte. Napriek svojmu mlademu veku (16) som si presla liecbou na onkologii a som velmi vdacna, ze som to zvladla. :D Napriek tomu viem, ze je vela ludi a hlavne malych deticiek, ktori si prechadzaju tym istym... Je nespravodlive, ze aj deticky o vela mladsie odo mna poznaju taku bolest :( Mnoho ludi si nevie ani len predstavit, co sa odohrava za dverami takejto kliniky. Osobne si myslim, ze okrem zakladnych hygienickych potrieb (ktore sa zidu vzdy) by malych pacientov na Vianoce urcite potesili nejake hracky ci knizky. Existuje uz mnoho organizacii ktore sa uz rzhodli pomohat a v tomto smere pomahaju :D Takze ak by niekto chcel pomoct moze to byt aj takouto formou ale som si ista ze by ich potesilo cokolvek :)
  Mna to velmi poznacilo a v buducnosti by som sa urcite chcela venovat medicine a pomahat aj touto cestou
  lenusailavska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 163. Holky,ja podporují Hospic sv. Alžběty v Brně. Je to nezisková,takze jim je každá korunka dobrá. Ja tam i pracuji jako ošetřovatelka.

  OdpovědětVymazat
 164. Ahoj, to čo robíte je krásne ja sama by som chcela rôznym nadaciam pomôcť aj normálu rada pomáham... Holky držte sa

  OdpovědětVymazat
 165. Ahoj holky, já nepřispívám finančně, ale dělala jsem dobrovolnici jedné autictické holčičce. Projekt se jmenuje Son rise a pomáhá v rozvoji autistických děti formou hry a pochopení dětí s tímto postižením , získání cesty po pomyslném mostu do světa autistů. Opravdu to funguje, holčička měla super pokroky, je dokázáno, že některé děti se díky této metodě zcela "vyléčily" :)
  Tady je více informací, pokud by to někoho zajímalo :http://www.autismusjakodar.cz
  Je spousta rodin, které hledají pomoc a jsou v tomto programu. A upřímně řečeno, šla jsem do tohoto programu s tím, abych mohla pomoci, nakonec to setkání dalo víc mě :) ty děti jsou úžasné, jejich svět je úžasný :)

  OdpovědětVymazat
 166. ahoj já bych někdy chtěla poslat nějaké peníze na vyhublá zvířátka ,protože my máme králíka a křečka a oni se u nás mají jako prasátka v žitě ,tak aby mělo nějaké zvířátko radost.

  OdpovědětVymazat
 167. Já bych chtěla ukázat svým blízkým, že zdravá strava je super věc a není nudná. Určitě stojí za to. Není to žádné omezování ani dieta, ale někteří to nechápou. Chci jím představit opak. :)

  OdpovědětVymazat
 168. Ja by som chcela začať pomáhať chudobným , prispieť im potraviny,oblečenie a kozmetiku niektorý si to určite zaslúžia.Chcem začať s tým uz co najskôr.

  OdpovědětVymazat
 169. Ahoj :)
  Já letos vedu už druhým rokem zdarma kroužek pro děti. Nevím jestli vám něco říká program DofE ale pro mě to byla příležitost moct si vyzkoušet něco nového, rozvíjet se a hlavně pomáhat. Takže letos, a i v dalších letech chci pomáhat lidem, kteří si to zaslouží. 💕💕💕

  OdpovědětVymazat
 170. Je strašně smutný, že se řekne: Dneska se soutěžit nebude, takže nikdo nic nemůže vyhrát a v tu ránu se radikálně sníží počet komentářů. Nic nemůžu vyhrát, nic nemůžu dostat zadarmo, tak proč bych se obtěžoval/la...
  Jsem člověk, který chce vždy každému pomoci, ale ne vždy to bohužel jde. Je mi hrozně, když vidím nemocné děti, malé čisté dušicky, které nikdy nikomu neublížily a takhle trpí. Dětem bych proto chtěla pomáhat nejvíce. Párkrát jsem přispívala na charity, sice se nejednalo o tisíce, ale myslím si, že sebemenší částka může pomoci.
  Děkuju holky za to jaké jste!

  OdpovědětVymazat
 171. nejvíce jak naše rodina pomáhá že posílá moje či bratrovy věci do dětských domovu, jsou to věci, které už nepoužíváme a proč je vyhodit, když někomu můžeme vykouzlit úsměv na utváří.
  magda.castkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 172. Já se strašně moc omlouvám že jsem přidala mail, vím že se nesoutezi, napsala jsem jen komentář jak pomáhám. Omlouvám se za ten mejl

  OdpovědětVymazat
 173. Ahoj holky, přesně pro tyhle věci vás obdivuju. Hrozně se mi na vás líbí, že nemyslíte jen sam na sebe. Líbí se mi, jak jste zapojeny v avonu proti rakovině prsu, pak tady v téhle atd. Já každý rok dobrovolně na střední pekla koláčky, které jsme pak na náměstí prodávali a výtěžek šel do hospicu. Jmenovalo se to koláč pro hospic. Pak taky pravidelně přispíváme různým dobroč.organizacím. A každý rok na Vánoce máme na náměstí malej stromeček, na kterém jsou cedulky s přáním dětí z dětských domovů. Tak si jeden vždy utrhnem a dáreček koupíme a pošleme :) hezký předvánoční čas!

  OdpovědětVymazat
 174. Mé nejbližší je rodina. Každý říká že je o vánocích důležité dostat dárky, ale já mám ráda dny strávit je s rodinou. Přeji si jejich zdraví, pohodu a pokojný život bez práce. Vždycky jim dám dárek že jim pomůžu, navštívím je nebo jim překvapím největším dárkem že uklidím celý byt. To dělá rodině velkou radost když o vánocích ale i jindy dostanou. Moje rodina si nic nepřeje. Což mě zbavuje mých radostí ale co jim nadělit? Vždy jim něco vytvořím, i jeden dárek nás potěší.

  OdpovědětVymazat
 175. Ahoj holky
  nejvíce bych chtěla pomoci a přát uzdravení své sestřenici Viki, jelikož již 5 měsíců prodělává Zápal plic.A taktéž přeju všem at se uzdraví a prožijí krásné Vánoce v pohodlí domova
  Přeji krásné Vánoční svátky♥

  OdpovědětVymazat
 176. Pevně doufám, že když každý z nás vykoná jednu "prospěšnou" věc pro dobro druhého, bude líp! Jsem naiva a snílek. Teď žiju sbírkou na hřiště v naší obci. A taky bych ráda dělala program v domově seniorů - čtení, divadlo, společenské hry, přednášky, prostě cokoliv, co bude pro lidi v této situaci rozptýlení. To bude na pořadu příští rok ;). Krásnej zbytek adventu, holky.

  OdpovědětVymazat
 177. Jsem ráda, že je tady aspoň cca 180 komentářů, ale jsem taky docela smutná, ze je tady jenom tolik komentářů. Protože, když je o něco soutěž tak je tady tisíce komentářů a když není soutěž a holky se snaží někomu pomoci a podpořit dobrou věc, tak je tady sotva par stovek komentářů. Tohle nemá být žádná kritika, jenom jsem na to chtěla poukázat, protože mi to přijde docela smutný a sobecký.Takže, prosím lidi nebuďte aspoň o Vánocích prosím tolik sobecký a pomáhejte druhým, aby se měli aspoň tak z půlky hezky jako my zdraví lidi, kde mají kde bydlet a mají někoho koho mají rádi u sebe.
  Dekuju a samozřejmě tohle neplatí o všech, je na zemi a i v ČR spoustu hodných a štědřých lidí, ale prosím zkuste se zamyslet sami nad sebou.

  OdpovědětVymazat
 178. Barbora Tesárková16. prosince 2016 v 0:07

  Ahoj, je od vás holky moc hezké, že takhle pomáháte druhým. Myslím si, že by bylo pěkné kdybych alespoň každý rok darovala své oblečení dětem z domova nebo přispívala finanční částkou na děti v Africe :) Určitě by mě to zahřálo u srdíčka :)

  OdpovědětVymazat
 179. to je od vás holky moc pěkné, že pomáháte druhým!!!

  OdpovědětVymazat
 180. Ahoj holky :) Já bych strašně ráda začala pomáhat v útulku. Jsem člověk, který má zvířata rád nadevše a chtěla bych jim strašně moc pomáhat. Vždycky mi trhá srdíčko to, když vidím nějakého pejska nebo kočičku venku bez domova třeba úplně vyhublé a zmrzlé. Nejradši bych si je brala domů, ale to prostě u všech zvířátek nejde. Tak bych chtěla pomáhat aspoň těm v útulku. Jinak mě kdysi napadl takový program no ale jelikož je mi 15 tak si myslím, že nejsem schopná to zrealizovat. Prostě bych díky tomu chtěla pomoct jak lidem tak zvířatům, ale myslím si, že mi to nikdy nevyjde, což mě trochu mrzí. Ale třeba se na mě usměje štěstí :) Jinak holky jsem strašně ráda, že jste sem dali i "soutěž", kde člověk nemůže nic vyhrát, ale může dát najevo, že by rád pomohl ostatním. Mám vás moc ráda. Užívejte tu vánoční pohodu a přeji vám krásné svátky:)

  OdpovědětVymazat
 181. Určitě pejsi...každý rok pořádá moje sestre sbírku a objíždíme útulk a dáváme pejskům apoň něco dobrého...poté si každý rok 1 pejska vyberem i když je těžké si vybrat pouze 1 ale vždycky toho pejska dáváme někomu našemu známému nebo rodině,protože my už 2 máme a další nemůžem mít ale vždycky se někdo najde☺takhle pomůžem aspoň 1 pejskovi a když toto udělá aspoň 1 z vás určitě pomůžete nejen pejskovi ale i lidem v útulcích kteří se o ně snaží starat ale mnohdy to nejde.Mají to těžké.Potom bych někdy v budoucnu chtěla pomoct lidem s rakovinou

  OdpovědětVymazat
 182. Ahoj, já jsem určitě pro různé organizace proti týrání zvířat, chtěla bych více chodit do útulku a různých chovných stanic a zatím tak trochu pomáhám přes stránku ctenipomaha.cz, kterou mám už od 1. třídy :) pokud budu mít možnost chtěla bych si i nějaké zvířátko z útulku odnést a jelikož jsem milovník koní, ráda bych navštívila i nějaký koňský útulek. Zatím chodím do psího útulku venčit psy, nosím tam různé pamlsky, deky a obojky proti blechám :) a ještě bych ráda vložila peníze do dětských domovů, charitativních domů, lidem s různým postižením, proti rakovině, různé přístroje pro chluchoneme.. je toho opravdu hodně

  OdpovědětVymazat