Dnešní okénko v kalendáři je trochu jiné, než všechny ostatní... a to hlavně proto, že se dneska nebude o nic soutěžit. Dneska máme úplně jiné plány.

Máme pocit, že darovat, je totiž často mnohem lepší, než dostávat. A o tom to dneska bude. Spojily jsme se s portálem Daruj Správně, což je portál, na kterém najdete více než 300 prověřených neziskových organizací a jejich sbírky, na které můžete jednoduše přispět. Každý si tak může vybrat oblast, která se ho týká, je mu blízká a na tu darovat.

Ať už je to 50 nebo 500 Kč, věřte, že každá maličkost se počítá. Každý den se našich soutěží účastní průměrně třeba 2500 lidí, a když by každý z nás věnoval 50 Kč, je to rázem 125 000 Kč. A to je částka, která už by určitě něco změnila!

Zkuste si dneska vyhradit pár minut, projděte si stránku Daruj Správně a darujte nějakému z projektů, který vás zaujme!

Dneska vám váš komentář sice nezajistí výhru, ale budeme moc rády, když se s námi podělíte o to, která organizace vám přirostla k srdci a kam je podle vás důležité darovat! 
Děkujeme!

105 komentářů

 1. Myslím že je správě darovat vlastně hodně organizací ale mě osobně nejvíc zaujalo: Pomoc přichází na čtyřech tlapkách

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.darujspravne.cz/pomoc-predcasne-narozenym-detem-a-jejich-rodinam-892

   Vymazat
 2. Veronika Kostovová15. prosince 2017 v 0:04

  Ahoj holky, letos jsme spolu s holkama ve škole uspořádaly burzu, každý mohl donést staré oblečení, které by jinak skončilo v popelnici...jeded kus stál 20Kč a prodávaly jsme celý den až do odpoledne...Vydělaly jsme přes dva tisíce, a ty jsme věnovaly UNICEFU, protože ne každý se narodí tak jak my...dnesni děti nevědí, co mají...kolikrat je mi líto mluvit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je od vás moc hezké

   Vymazat
  2. Naprosto souhlasím. Je to hezké že i mladší se učí pomáhat někomu který se nenarodil jak my.

   Vymazat
 3. Tak za mě je to určitě mobilní hospic Ondrášek. Sama jsem byla dva roky dobrovolnicí v hospici a myslím si, že doprovázení lidí (ať už dětí nebo dospělých) na konci života a podpora jejich rodin je neskutečně důležitá. Mobilní hospic Ondrášek je skvělý v tom, že opravdu efektivně pomáhá rodinám s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. Je moc smutné, že se tohle vůbec děje ale myslím si, že právě díky hospici se s tím rodiče dítěte lépe vyrovnají. Na mobilní hospic Ondrášek přispívám už přes rok a to pravidelně každý půl rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.darujspravne.cz/detsky-hospicovy-stacionar-ondrasek-676

   Vymazat
 4. Ahoj holky, je tezke vybrat jednu spolecnost kdyz je na svete tolik nemoci, nasili a beznoci. Nicmene nezisková organizace ALSA, není bohuzel příliš známa a Tim pacienti s nemocí ALS nemají možnost si navzájem popovidat a poprat se se zákeřnou nemoci spolecne!!
  Je pravdou, že člověk mnohdy neví, zda penízky doputuji správnemu člověku ale ono opravdu vzdy jen o ty penízky nejde a i obyčejne slova mnohdy potesi. ..
  Přeji vám oběma krásné Vánoce ☆☆

  OdpovědětVymazat
 5. Zrovna včera jsem koupila dva "skutečné dárky" od Člověka v tísni a mám v plánu je darovat k Vánocům- doufám, že radost z obdarování tak bude hned dvojitá- tedy že radost bude mít ten, kdo ode mě dostane darovací certifikát a taky děti, které díky němu získají svoji první knížku nebo nové školní pomůcky... :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj :) nevím přesně, jakou organizaci bych podpořila, ale protože se v květnu 2016 stala v mojí blízkosti nehoda, která ovlivnila život několika lidí na celý život, jsem ráda, že můžu nějak pomoci. Protože můj otec pracoval u hasičů 28 let, byli tu pro mě všichni strejdové a tety. Brácha zde pracuje také a loni v květnu byl bohužel viděl svého kolegu spadnout z věže. Kolega ochrnul a nemůže se postavit na nohy, proto na něj byla vytvořena sbírka, která mu pomůže žít i s tímto hendikemepem. Z vybraných peněz si chce koupit kolo, aby se svými třemi dětmi mohl jezdit po ČR a užívat si.

  OdpovědětVymazat
 7. Já přispívám do nemocnic na děti co mají nějakou nevyléčitelnou nemoc a nebo nemají peníze na operaci, která by dítěti pomáhala.

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravotni klaun - pred par lety jsem cetla rozhovor s jednim ,,klaunem" a tato organizace mi zustala zasekla v hlave. Delat srandu a snazit se vykouzlit usmev u deti, ktere jsou tezce nemocne a dlouhodobe v nemocnici mi prijde nauveritelne narocne...

  OdpovědětVymazat
 9. Mě se stoprocentně líbí organizace srdce dětem🐼

  OdpovědětVymazat
 10. Já moc ráda přispívám libereckému hospicu sv. Zdislavy :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, je pravda, že když máme ve škole možnost přispět na charitu - většinou je to formou koupi nějakého předmětu, tak přispívám snad vždy ( nejčastější nadací, kterou tam máme je Život dětem. Také má naše škola adoptovaného chlapce z Indie, kterému každoročně přispívám. Kdybych si ovšem měla vybrat nějakou nadaci já sama byla by to taková, která pomáhá dětem, které se narodily předčasně... Mám totiž osobní zkušenost v rodině...

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj holky, je tak hrozně těžké z tolika sbírek vybrat jen pár! :( Vždycky, když na něco takového přispívám, mi je smutno, že se spousta peněz cpe do relativně zbytečných věcí a přitom by jen zlomek těch peněz tak moc pomohlo jiným.
  O této stránce jsem nevěděla, takže jsem ráda, že jste o ní napsaly. Určitě si pár projektů vyberu. Takže děkuji za příležitost :)

  OdpovědětVymazat
 13. Zbierka narcisov,unicef ,na pomoc pre chore deti...vždy sa rada pridám ak možem.
  ivanahirkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj holky, je moc hezké, co děláte a tohle je skvělá cesta, jak pomoci. Přeci jen oslovujete hromadu lidí. Sama jsem se rozhodla přispět, ač jen 100Kč, přeci jen jsem student a teď před Vánoci to není jednoduché:D, ale mám dobrý pocit, že jsem pomohla a to k tomuto vánočnímu času také patří! Přispěla jsem na organizaci Pes v nouzi.
  Marta :)

  OdpovědětVymazat
 15. Mě přirostka k srdci organizace TeriBear je to nadace Terezy Maxové která pomáhám dětem a nevím jestli jste to slyšeli že v Praze je i běh a můžete pomoci i tím.My jako třída jsme tam jeli kvůli mě protože jsem měla na toho téma referát do občanské výchovy a vydali jsme se tam na 2 denní výlet bydlíme totiž na Moravě a je docela težké a finančně náročné aby naše učitelka zvládla 16 dětí po Praze.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj je strašně težke vybrat jednu organizaci.
  Já hodně přispívám na psi a kočky.
  Hodně lidí si myslí, že je lepší přispět děem než důchodcům a proto spíš přispívám důchodcům, kterím příspějeálo lidí😢😶

  OdpovědětVymazat
 17. O tomto Vianoce sú!! Ďakujem za to ,že propagujete právé Vianoce ! :)

  OdpovědětVymazat
 18. Přispíváme na organizaci UNICEF a LÉKAŘI BEZ HRANIC obojí je pro děti v Africe . A také jsme se zapojily do přispívaní pro Světlušku (organizace pro nevidomé) -to znamená že každý měsíc putuje cca 30 korun z účtu právě pro ně . Někdy ty částky jsou sice malé ale myslím ze každá pomoc je dobrá.😊

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj holky myslím že je správné darovat!!a vy každý den darujte někomu z nás v adventním kalendáři já jsem boužl ještě nikdy nic nevyhrála 😔

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj
  Je těžké vybrat jen pár organizací, protože jsou důležité všechny.A moc si vážím lidí kteří nějakým způsobem přispívájí.I naše škola podporuje jednu organizací na záchranu z chudoby dětí v Thajsku.

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj, určitě bych obdarovala nějakou psí organizaci, jako je pes v nouzi ❤

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj,mě nejvíce zaujala organizace pomoc přichází na čtyřech tlapkách🐾🐾

  OdpovědětVymazat
 23. Docela mě zaujala organizace pro podporu těhotných žen a maminek s dětmi v nepříznivé životní situaci. Sama jsem se v srpnu stala matkou a nyní jsem přestala kojit a začala jsem kupovat umělé mléko. Ty částky jsou šílené. A veškerá výbava fakt leze do peněz. Jenže mám manžela, takže jsme na to dva. Ale co maminky, které na tom nejsou takhle jako já?!

  OdpovědětVymazat
 24. Je těžké vybrat.Ale co mi přišlo i vtipné je od Unicefu,že si můžete koupit třeba kozu nebo kuřata atd.zaplatíte a přijde vám domu certifikát.😀Já jsem majtelkou asi 30 kuřat😂tak doufám,že budou hodně snášet někde v africe a jejich vejce můžou prodávat na trhu a mít za to malý zdroj peněz.ajaruza@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Moja asi najobľúbenejšia organizácia je Kvapka Krvi a vlstne stále je jeden deň keď prídu sestričky a lekári do mesta a ľudia aj študenti idú dať krv.

  OdpovědětVymazat
 26. Super holky 🙂 ráda přispěju.

  OdpovědětVymazat
 27. Ja bych dala penize organizaci paraple, ktera pomaha vozickarum. Je to moje oblibena organizace

  OdpovědětVymazat
 28. Cerveny nos- klauni v nemocniciach, lebo mám pocit, že dobre naladenie a psychika spravia veľmi veľa u chorých nielen detičiek a detský hospic plamienok.

  OdpovědětVymazat
 29. Ahoj
  JE ťažké vybrat len jednu organizáciu. Podla mna si to zasluzia vsetci v nudzi. A je dobre ich podporovať.!❤☺

  OdpovědětVymazat
 30. Tuto stránku jsem dříve neznala. Děkuji za upozornění :) ráda se podívám. My jako ročník na fakultě jsme darovali peníze dětem na onkologickém oddělení, protože si myslím ,že ti to potřebují nejvíce.

  OdpovědětVymazat
 31. Ahoj ♥️ Dekuju za Vase velke srdce!

  OdpovědětVymazat
 32. Ahoj, já dlouhodobě podporuji Paraple a naše holky baví projekt Čtení pomáhá,najdou si tam nějakou knížku co četly, vyplní test a za každý úspěšný můžou přispět :-)) Krásné dny Jana

  OdpovědětVymazat
 33. Ahoj, úžasný nápad! Díky za to. Nejvíce mě zaujalo mezigenerační setkání Povídej, které zajištuje aktivizaci a komunikaci mezi seniory a mladšími lidmi, což mi přijde naprosto super. V tomto kontextu se pohybuji jak já, tak moje mamka a myslím si, že právě tuto komunikaci je třeba podpořit.

  OdpovědětVymazat
 34. Pro mě je srdcovka nadační fond Mathilda, který se zabývá výchovou a výcvikem vodících psů, a zároveň různě podporuje nevidomé. Dá se přispět i pár korunami jednorázově smskou, a to se v mobilu vždycky najde :) Jako další mi přijde skvělý projekt Ježíškova vnoučata, kde se dá splnit vánoční přání osamělým seniorům v domovech, protože obecně na seniory se podle mě bohužel zapomíná nejvíc, ale každý by měl mít právo na důstojné stáří, takže tím směrem pomůžu vždycky ráda. A palec nahoru pro vás, holky, že se takto snažíte pomoci a šíříte povědomí mezi čtenáři ;)

  OdpovědětVymazat
 35. Adopcia na diaľku. V nej sme s manželom aj zapojení.

  OdpovědětVymazat
 36. Já jdu dnes na charitativní koncert, kde jde vstupné na Kapku naději,koupili jsme s přítelem dárek dítěti ze seznamu z dětského domova a doufám, že stihnu dosbírat samolepky na medvídka, kterého bych poslala nějaké staré paní nebo pánovi (Penny). Ale tento příspěvek je velmi inspirativní doufejme pro ty hamtivce co soutěží každý den, hlavně aby něco vyhráli :D tak ať se zamyslí nad tím také někomu pomoci.

  OdpovědětVymazat
 37. to je krásné <3 každý by se měl zamyslet! děkuji že tohle děláte!!

  OdpovědětVymazat
 38. Já s rodinou velice rádi pomáháme (a nejen finančními prostředky). Vážím si toho, že to děláte! Mě osobě zaujaly Stromy Svobody a příjde mi správné pomáhat nejen lidem, ale i přírodě v níž žijeme.:-)

  OdpovědětVymazat
 39. Já bych řekla, že jedna z věcí na kterou všichni tak trochu zapomínáme jsou domovy důchodců. Vím že vidět malé dítě, které je nemocné nebo nemá rodiče je velmi smutné, ale řekla bych že je to stejně se seniory, o které se nikdo nestará a kteří moc dobře vědí, co je to samota a pocit nepotřebnosti.

  OdpovědětVymazat
 40. Ahoj holky,
  je mi sympatická každá organizace, která myslí na lidi (popř. zvířata, přírodu) v nějaké nouzi.
  Ale nejvíc mi přirostla k srdci Kapka naděje z osobních důvodů.

  OdpovědětVymazat
 41. Ahoj holky, já osobně darují organizaci srdcervaci - kterou mi doporučila moje třídní učitelka a je to fakt super organizace.

  OdpovědětVymazat
 42. Jsem hrozně nerozhodný člověk a nejradši bych dala něco všem charitám, protože každá charita má smysl.♥♥ Ale mám hrozny pocit že když se normálně soutěží o ceny je tu kolem rána (cca. 7 hod.) přibližně 350 komentářů a teď (cca. 10 hod.) je jejich tu jen kolem 40.
  A to protože se o nic nesoutěží.��

  OdpovědětVymazat
 43. To je krásné, strašně jste mne potěšily tímto nápadem, do jednoho dnu vložit něco takového :)

  OdpovědětVymazat
 44. Ja vetsinou prispeju v obchodech u pokladny kdyz je tam na neco sbirka a doufam ze se to dostava do spravnych rukou 😌

  OdpovědětVymazat
 45. Ahoj,
  určitě UNICEF nebo na zvířátka ( člověk by se divil, co vše dokáží lidé zvířeti udělat)

  OdpovědětVymazat
 46. Mě přirostla k srdci organizace PSÍ ŽIVOT :) mi každý rok jezdíme 24. prosince do psího útulku do Lysé nad Labem, kam můžete pejskům dát pod stromeček nějaké pelíšky, deky, jídlo nebo hračky. Je hrozně fajn, že každý rok je tam více a více lidí, kteří si na opuštěné pejsky vzpomenou, pro nás je to už tradice. Je spousta skvělých organizacích ale ještě mezi mé oblíbené patří SVĚTLUŠKA na kterou nikdy neodmítnu přispět. Holky hrozně Vám fandím ♥

  OdpovědětVymazat
 47. Ahoj,
  existuje opravdu mnoho různých organizací. Myslím, že lidi hodně podporují nadace zaměřené na děti, útulky a seniory. Mě ale zaujala organizace MODRÁ LINKA. Jedná se o bezplatnou psychologickou poradnu. Co si budeme povídat, myslím, že každý z nás se někdy setká se situací, kdy by takovou pomoc využil, ale ne každý má na zaplacení klasického sezení. Hlavně mi přijde škoda, že o téhle organizaci se příliš neví...

  OdpovědětVymazat
 48. Ahoj, já sice nemůžu moc přispívat, protože nejsem plnoletá, ale ve škole se občas přihlásí pár lidí, kteří prodávají věci pro občanské sdružení Život Dětem a já letos šla. Překvapilo mě, že spoustu lidí je nepříjemných, ale na druhou stranu chápu, že nám nemusí věřit, že jsme pravé, i když máme papíry a peníze házíme do tašky, která nelze otevřít. Dívala jsem se i na některá videa, kde je o životě některých dětí pár věcí řečeno, a proto jsem tam přispěla, když jsem měla konečně šanci.

  OdpovědětVymazat
 49. Akorát balím dárky a nesu je na poštu pro jednu malou skvělou holčičku a její rodinu. Ta malá má nemoc motýlích křídel a přišla jsem na ní přes organizaci DEBRA. Téhle rodině se snažím pomáhat celý rok koupí konkrétních potřebných věcí plus jako ted to vždy proložit nějakými dárky k narozeninám a vánocům. Přeci jen stále jsou to především děti a balíčky s léčivy jim sice pomáhají, ale moc radosti neudělají.
  Jinak jsem ještě dávala "krabici od bot" pro děcka z dětského domova a příští týden odnesu cukroví matkám v nouzi bez pečící trouby....
  Snažím se pomáhat celý rok, ale je pravda, že před vánoci se ta pomoc vždy nějak znásobuje ;).

  Ps: Původně jsem sem nechtěla psát, zní to jako chlubení, ale pak mě napadlo, že by se třeba někdo na DEBRU mohl podívat a taky pomoct ;)

  OdpovědětVymazat
 50. Ahoj holky, tak určitě organize pomájící dětem a maminkám. A co se mi letos zalíbilo i když to není novinka, tak pro mě je a ráda podpořím:
  https://www.skutecnydarek.cz/
  Kačka

  OdpovědětVymazat
 51. Ahoj,

  Každý rok splnime jeziskovo prani jednomu dítěti z dětského domova a v průběhu roku nás ve firmě navštěvují děti z dětského domova a zkoušeji pokusy v laboratoři, na mikuláše si zdobí pernicky a za zajímavými lidmi se zajímavou profesi apod.

  barha@srznam.cz

  OdpovědětVymazat
 52. Naše škola každý rok prvákům uvolní jeden den a ti chodí rozdávat nebo teda prodávat určité věci. Z peněz za to vydělaných se dají do určité charyty...3x do roka se chodí..nejdřív všeobecné a pak humanitni Gymnázium a pak lyceum...jen teď za všeobecné jsem darovali 21 800! Úžasné to bylo vědět že tak moc pomohli!❤

  OdpovědětVymazat
 53. Ahojte, Tak ako každoročne aj tento rok budem pomáhať detičkám v Afrike,peniaze ktoré sa vyzbieraju pôjdu na výstavbu škôl, nemocníc ....❤ Tak aspoň takouto formou aj keď maličkosťou ale viem že tým niekomu pomôžem. ��

  OdpovědětVymazat
 54. Ahoj holky, ráda přispívám na nadaci Život dětem. :) na webu mají i spoustu věcí k prodeji, magnety, propisky, atd. takže je podporuji i koupí těchto věcí :)

  OdpovědětVymazat
 55. Letos jsme se společně s kolegyněmi zapojili do velmi příjemné akce - Ježíškova vnoučata, a obdarovaly jsem pár seniorů, kteří nikoho nemají.
  A samozřejmš sbírka na psí útulek, věcí, jídla , penízků, to už je dlouhodobý zvyk.
  Když je to konkrétně někomu, nebráním se přidat...

  OdpovědětVymazat
 56. Stránku www.darujspravne.cz znám už nějakou dobu, je podle mého mínění skvělé, že taková stránka existuje. Většina z nás asi zná především nadace a organizace, za který stojí některá známá osobnost a pro které je o trochu jednodušší shánět podporu a finance. Na této stránce jsou i naprosto neznáme organizace. Takže za mě před vánočními svátky Na počátku, o. p. s.- pomoc maminkám s dětmi a těhotným ženám v nepříznivé situaci a ŽIVOT 90, z.ú. - bezplatná linka důvěry pro seniory.

  OdpovědětVymazat
 57. Ráda bych vyzdvihla organizace Podané ruce, která působí hlavně v Brně, ale i např. v Olomouci nebo ve Zlíně a pomáhá drogově závislým lidem. Podle mě jsou tito lidé často opomíjení, ve společnosti panuje názor, že si "za to mohou sami". To se mi nelíbí a jsem hrozně ráda, že jsou lidé, kteří jsou ochotni pomoci i závislým.

  OdpovědětVymazat
 58. Já zasílám penízky měsíčně na Dobrého anděla, protože rakovina je bohužel už tak častá jako chřipka :(

  OdpovědětVymazat
 59. Pravidelne prispivame na unicef, hlavne pro deti trpici hladomorem,nebo na zakladni leky pro ne.

  OdpovědětVymazat
 60. Přijde mi hrozně jací lidí jsou ... Každý den když je tu soutěž je tady víc jak 5000 komentářů a dneska... 70? Jako vážně lidí? .. podle mne je vždy hezčí někomu něco dát než něco dostat...

  OdpovědětVymazat
 61. Já používám Čtení pomáhá. Je tam test ó knížce a když ho splníte, můžete si vybrat organizací, které přispějete.

  OdpovědětVymazat
 62. Ahoj holky znáte taky nadaci www.ctenipomaha.cz ? Podle mě je to určitě super možnost jak přispět.

  OdpovědětVymazat
 63. Ahoj, jsem ráda, že tímto co děláte, podporujete i ostatní lidi, kteří vás mají rádi a každý den sledují. Já osobně si myslím, že je dobré přispět mezinárodní organizaci ADRA. Tato organizace poskytuje pomoc lidem v nouzi.

  OdpovědětVymazat
 64. Já na tyto věci přispívám hodně, protože z toho mám potom dobrý pocit. Kdo by taky neměl, že? Vždyť peníze nejsou všechno...Ano, nemohli bychom mít to co by se nám třeba líbilo, ale museli bysme ty naše úspory dávat na něco důležitějšího, jako je např. strava apod.
  Lucko a Nicol, jste obě moc hodné, že se snažíte také pomoci.
  Já myslím, že když člověk nevyhraje v soutěži, tak alespoň z tohohle musímít radost.
  Jste hodné, děkuji Vám nejenom za sebe, ale jistě i za ostatní Vaše fanoušky

  terinka.pechova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Mrzi me, ze oproti obvyklym nekolikatisicovym komentarum k predchozim (vyhernim) soutezim jsou zde dnes komentaru jen desitky. O cem to asi svedci...?
  U sbirek jakehokoliv typu ma clovek pocit, ze by chtel pomoci vsem - a nevi, podle ceho si vybrat. Proto volim vzdy pomoc tam, kde nekoho konkretniho znam nebo kde je cilovou skupinou clovek z meho okoli. Kazdorocne je to konto Paraple.
  Vsem, kteri to potrebuji, preji, aby se dostalo alespon minimalni pomoci. Krasne Vanoce.
  sarka.mlcochova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 66. Je to strašně těžké si z toho vybrat ale asi si vyberu výcvik psů pro postižené. Petra Kupková

  OdpovědětVymazat
 67. nam prirostla k srdci organizace DOBRY ANDEl kazdy mesic prispivame s rodici :)

  OdpovědětVymazat
 68. Přijde mi smutné že se vašich soutěží účasní třeba těch 2500 lídí,ale když je možnost udělat něco dobrého tak je tady okolo 70ti komentářů....

  OdpovědětVymazat
 69. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 70. Mi příjde nejhezčí nadace Dobrý anděl

  OdpovědětVymazat
 71. Krok správným směrem, dávám palec nahoru :-)

  OdpovědětVymazat
 72. Ahoj
  Nemám vyloženě jednu nějakou nejoblíbenější organizací, ale určitě mám nejradši ty kde se pomáhá pejskům a ostatním zvířátkům. Protože to jsou taky bytosti stejně jako lidi a dělají nám úsměv na tváři. :)

  OdpovědětVymazat
 73. To je opravdu moc pěkné, že jste dnešek uchopily jinak :)

  OdpovědětVymazat
 74. Já si myslím že jedno jakou organizaci si člověk vybere, jestli na zvířata, děti, seniory atd. Hlavní je že si nějakou vybere a někomu pomůže :D

  OdpovědětVymazat
 75. Ahoj holky,
  je strašně těžké vybrat si pouze jednu organizaci/projekt. Nejen u nás, ale i ve světě je spousty osob, zvířat, ale i přírody, prostě všech, co nějak trpí. Z mého pohledu je správné přispět všem, bohužel na to nikdo z nás nemá finanční prostředky. Naštěstí se ale nemusí jednat jen o finanční podporu, můžou přispět všichni.. stačí se jen koukat kolem sebe a nebýt lhostejný ke svému okolí. Ona pomoc peněžní je důležitá, velmi! Ale "objevovat" kus sebe pro druhé, to umí málo kdo. Kdybychom se na sebe všichni usmívali, brali všechny takové, jací jsou.. svět by byl hned krásnější! Ať už přispějeme jakékoli organizaci, vždy to bude užitečné.. pokud se jedná o lidi, je neskutečné, jak dobrý pocit můžeme mít z toho, když někomu pomůžeme! Sama pracuji v neziskové organizaci, denně se potkávám s osobami s těžkým zdravotním postižením, ale i se seniory, kteří jsou osamělí.. Nechci psát o sobě, ale je to důležité, k tomu co chci říct. Ač se potkávám s lidmi, kteří to nemají vůbec snadné, a mnoho lidí by je nazvalo "chudákem" či ještě hanlivěji.. tyto osoby mají neskutečnou moc. Naučí druhého, aby více zvažoval to, čím nazývá problém. Dodají sílu, protože oni s mnoha věcí bojují a přesto se usmívají! Nevzdávají se. Mají naději v lepší zítřek. A sami by se často rozdali. Jsou upřímní. Jsou bezprostřední! A svou radost nikdy nepředstírají! A je toho mnohem více...
  Kéž by každý z nás mohl brát osoby, které se od nás "liší" stejně jako nás, "běžné". Nesmějte se lidem, kteří s něčím bojují, nedivejte se na ně hloupě, odpovídejte jim, nabídněte svou pomoc.

  OdpovědětVymazat
 76. Ahoj. Určitě bych ráda přispěla na pomoc zvířátek, ale samozřejmě i nemocným dětem a rodinám v nouzi. Je toho strašně moc, ale jelikož jsem také ještě student, není to tak jednoduché.

  OdpovědětVymazat
 77. Ahoj holky,
  děkuji Vám za odpověď a toto políčko v adventním kalendáři.❤ Máte obrovský vliv a myslím, že díky Vám spoustu lidí přispěje na dobrou věc. Přikládám odkaz na jednu velkou bojovnici. Mějte se krásně:)
  http://www.bozenkasma.cz/

  OdpovědětVymazat
 78. český červený kříž, protože na péči o seniory se často zapomíná

  OdpovědětVymazat
 79. To je boží, o stránce jsem vůbec nevěděla, každý měsíc budu posílat jinam, teď jsem si vybrala týrané pejsky z RAFAEL O.p.s.

  OdpovědětVymazat
 80. Ja milujem psov a veľmi sa mi páči rovno nakúpiť granulky, deky, hračky a zobrať ich rovno psíkom do útulku. 😊🐕

  OdpovědětVymazat
 81. Ahoj holky,nemuzu si zrovna vzpomenout,jak se ta organizace jmenuje,ale moc se mi libi,ze tady neposilate jen penize nekam na neznamy ucet a nevite kam se vlastne dostanou,ale muzete koupit kozu,slepici,obleceni,penize na skolne,uniformy,skolni batoh,toaletu-wc,sesity,vakcínu a ockovani,prikrmy pro deti,atd...Vyberete si jednoduse co by jste chteli darovat,dle svych moznosti a je to krasny pocit :). Na stredni skole jsme meli adoptovaneho cernouska z Afriky,jmenoval se Rawi a indickou holcicku,ktera se jmenovala Koli, chodily nam od nich dopisy a obrazky,bylo to neco nepopsatelneho,platily jsme jim skolne vzdy na cely rok,stalo to kolem 4500 kc na rok pro jedno dite,takze se na skole udelala sbirka po tridach a ucitelich a tech 9000 kc se nasbiralo rychle a jeste zbývalo a za to jsme jim posílaly treba pastelky,propisky,kridy,pexeso a anglicky casopis s obrazky,samolepky a samozrejme dopis,vice nebylo povoleno,aby to nebyly velke darky,ktere jime deti mit ve vesnicce nemohou. Tak jsem se rozepsala,tak to je vsechno :).
  Mejte se krasne :)

  OdpovědětVymazat
 82. Ahoj, jste strašně super, že sem vždy jedno takové okénko dáváte, protože když už jsou ty Vánoce, proč alespoň jednou v roce neudělat dobrý skutek a pomoci. Souhlasím s vámi, že kdyby každý přispěl i těch 50Kč ono to pomůže! Je opravdu obrovské množství charit a organizací, kteří peníze potřebují... moc děkuju za tento server, neznala jsem ho ale je krásně přehledný a myslím, že každý si tam určitě nějakou svou charitu najde. Já jsem přispívala na projekt: Pomáháme jim přežít pro zvířata v Pražské zoo. Jako malá jsem vždycky ráda s rodiči navštěvovala zoo a pozorovala různá zvířátka a ráda jím alespoň takto pomůžu. Díky moc!

  OdpovědětVymazat
 83. Osobně ráda volím organizace pro podporu útulků :)

  OdpovědětVymazat
 84. Já letos přispěla na kociciprani.cz a super mi přijdou i Ježíškova vnoučata, kde lze poslat dárek opuštěným důchodcům...

  OdpovědětVymazat
 85. Skvělý nápad! Sama jsem několik let pracovala v neziskovce a vím, jak je každá kačka dobrá. Já dál podporuji tu "naší" :-)

  OdpovědětVymazat
 86. Jé to je krásný, že jste to sem daly :) Já kdybych mohla, darovala bych částku úplně všem. Zvířatům, dětem, nemocným, důchodcům...Jejda..je tam toho moc a je strašně těžký si něco vybrat :( Asi bych ráda přispěla na pomoc dětí z nejchudších částí světa s UNICEF. I když je tam spoustu nadací pro (nejen) děti z Česka, ale vždy, když vidím ty hubeňoučké ručičky miminek z Afriky, tak mám slzy v očích :/ Doufám, že se hodně lidí zapojí :)

  OdpovědětVymazat
 87. Je to od vás moc hezké, holky. Je vidět, jak hodné jste. Jsem moc ráda, že na naší youtube scéně máme někoho jako jste vy dvě :) Je důležité myslet na druhé, co třeba nemají takové štěstí a možnosti jako my.. ať už na nemocné lidi, opuštěné děti a prostě celkově na lidi, co jsou nešťastní. My letos jsme si letos vybrali ze stromu přání jeden dopis od chlapečka z dětského domova, tak mu chceme udělat radost. Pak také plánuji mrknout na Ježíškova vnoučata a poslat nějaké staré paní či pánovi něco, co si přeje. Myslím, že každý si zaslouží být šťastný a i my k tomu můžeme touto maličkostí trošku přispět. Děkuji moc za to, co děláte <3 že vaším sledovatelům ukazujete, že je správné nemyslet jen na sebe. Jen se mi tím potvrdilo, jak skvělé jste :)

  OdpovědětVymazat
 88. Ahoj holky, myslím, že je jedno, jaké asociací se věnují peníze. Hlavní je být tím, co tyto asociace, nadace a nadační fondy podporuje. Udělat dobrý skutek... Dobrý anděl, nadace rakoviny, nadační fond pro vozíčkáře, nadace pro africké děti a .... Je toho mnoho... A i pouhé darování krve, kostní dřeně atd. pomůže komukoliv...

  OdpovědětVymazat
 89. Tento rok jsem chystala charitativní akci pro UNICEF. Ve škole se vybralo 34 tisíc! A chystám další projekty... a to pouze ve svých 15 letech. I děti mohou pomáhat!

  OdpovědětVymazat
 90. Já aspon ted před Vánoci půjdu do utulku pro pejsky, protože je zbožnuju a donesu jim nějaké dobroty.

  OdpovědětVymazat
 91. Mne prirástla k srdcu kampaň Ostrihaj sa Slovensko. Sama idem darovať vlasy. Podľa mňa je to skvelá vec a príležitosť pomôcť. Tí ľudia to v živote nemajú ľahké tak aspoň im môžme takto pomôcť.

  OdpovědětVymazat
 92. Jsem za tohle políčko moc ráda, jak už jsem vám psala pod video, je krásné, že svůj vliv využíváte takhle dobře. 😊 Taky jsem vděčná školám, na které jsem chodila, že nás na nich někteří učitelé vedli k tomu, abychom pomáhali, a tak jsme si jako třída na ZŠ adoptovali z pražské zoo tučňáka a později na gymnáziu jsme s třídou podporovali chlapečka z Ugandy v jeho vzdělávání.
  Jak jsem koukala na ten web, byla jsem opravdu potěšená za políčko Senioři. Možná je to tím, že moje sestra studovala sociální práci, a tak právě s určitými domovy důchodců byla spojena, ale přijde mi, že senioři jsou společností považováni jen za tvory, kteří se mají někam dát a tam nechat dožít. Z tohoto je mi opravdu smutno. Takže mě osobně se moc líbí projakty Alice a Povídej. Nesmíme zapomenout, že když mi je nejvíc potřebovali, byli tu pro nás. Tak tu teď buďme my pro ně.

  OdpovědětVymazat
 93. Ja podporujem OZ Vagus a DePaul :)

  OdpovědětVymazat
 94. Naše škola má už asi 10 let adoptovaného kluka jménem Juje z Indie. Každý druhý rok se pořádá jarmark kde každá třída vyrobí vánoční výrobky a prodává se to. Vždycky jako škola vyděláme okolo 150 000 a zaplatíme mu školu a zbytek se mu pošle aby mohl studovat a normálně žít.

  OdpovědětVymazat
 95. Úplně mě dostalo sdružení Rafael, kteří přijímají a starají se o týrené psy. Určitě jim něco přispějeme, jelikož to je neuvěřitelně náročné, takové psy nikdo nechce, je to i celkem nebezpečné a finančně hodně náročné. Máme taky pejska z horších podmínek. Stál nás už cca 15 tis. a ještě si s ním úplně nevíme rady, tak využíváme služeb psího psychologa. Fakt to není jednoduché a obdivuji lidi, kteří si vezmou psa z daleko horších podmínek, než máme my.

  OdpovědětVymazat
 96. Je krásné, že pomáháte.. Já jsem tenhle měsíc přizpěla na pejsky, ježíškovy vnoučata, unicef /kamarádka dělala koncert/, nemocnému Zdendovi který má spinální atrofiI :( a je to sestřenice syn - na FB Zdenda a drak... Snažím se pravidělně posílat i sms na světlušku nebo kuře. :) dělá mi to radost

  OdpovědětVymazat