Wednesday, July 31, 2013

Nice Diary #2

Pohled z mého pokoje (boty Crocs, Urbanlux.cz)
5. Den – čtvrtek 25. 7.
Možná si říkáte, že to musí být otrava, chodit o prázdninách do školy, ale opak je pravdou. Hodiny jsou zde velmi zábavné. Každý den mám čtyři hodiny francouzštiny a střídá se mi obden, jestli mám vyučování dopoledne nebo odpoledne. Já preferuji spíš dopolední vyučování, protože poté mám celý zbytek dne na ostatní program – pláž, město, jídlo, atp. Ve čtvrtek jsme po škole chvilku natáčeli kraťounký film jako úkol do školy, poté odpočívali na pláži a večer vyrazili do místních klubů. 
6. Den – pátek 26. 7.
Tentokrát, protože jsme měli vyučování až odpoledne, jsme ráno strávili na pláži. Po tentokrát super vtipném vyučování, kde jsme si udělali vlastní filmový festival jako v Cannes, jsem měla jako každý den večeři s rodinou a večer šla ven s kamarády. 
♥♥♥
Day 5 - thursday 25. 7.
Maybe you think it must be a drag, going to school in summer, but it's the opposite. The lessons are a lot of fun. Every day we have four hours of french, either in the morning or in the afternoon. I prefer the ones in the morning, because the day is longer. Thursday afternoon was about filming a little movie for our class, then the beach and in the evening we went out for some clubs.
Day 6 - friday 26. 7.
This time, because I had lessons i the afternoon, we spent the morning at the beach. After very funny lessons, where we played the movies and had a little Cannes like festival, I had a dinner at my family and went out with my friends, as always. 
 Moje chodidla jsou téměř stejně velká jako ruce Jean Paul Belmonda!
7. Den – sobota 27. 7.
V sobotu jsme se rozhodli udělat si malý výlet vlakem do skutečného Cannes. Prohlídli jsme si Festivalový palác, prošli se uličkami, dali si makrónky v Ladurée a skončili u moře. Ani byste nevěřili, jak úžasné bylo být po týdnu konečně na písečné pláži. Ta oblázková v Nice je sice krásná a čistá, ale písek je prostě o tolik pohodlnější! Večer jsme objevili zatím nejlepší klub v Nice se salsa hudbou a protančili celou noc. Nebo aspoň do poslední tramvaje. 
8. Den – Neděle 28. 7.
Protože jsme byli po sobotě poměrně unavení, rozhodli jsme se zůstat v neděli v Nice. Dopoledne jsme relaxovali na pláži a lehce po poledni, když už se to slunce prostě nedalo vydržet, jsme si prošli místní obchody. Všude jsou poslední dny slev a tuny oblečení, já si ale pořídila jen šátek ze Zary, ze kterého mám ale obrovskou radost. Je tak heboučký! Večer jsme se rozhodli znovu procvičit naši francouzštinu a šli do kina na Velkého Gatsbyho. Hrají ho zde už jen v jediném kině a toto bylo předposlední promítání. Ve 3D, v angličtině a s francouzskými titulky. Super!
♥♥♥
Day 7 - saturday 27. 7.
Because it was weekend, we decided to take a train to Cannes. We saw the Festival Palace, walked in the beautiful little streets, ate Ladurée macarons and ended up at the beach. It was such a relief to finally be at a beach with sand! The little stones in Nice are really nice and clean but oh, the sand was so relaxing. In the evening we found a great salsa club and dances whole night. Or at least till we had to take the last tram home.
Day 8 - sunday 28. 7. 
We spent sunday in Nice, relaxing at the beach in the morning and shopping in the afternoon. There are sales everywhere now, but I only bought a scarf from Zara. Can't wait to wear it when it gets a little colder. In the evening we decided to go see The Great Gatsby in the cinema. It was in 3D in english with french subtitles and just magnificent.

Share:

22 comments

 1. makronky jsou nejlepší!<33 ve Francii jsem se jich nemohla nabažit, Nice je vážně nádherné město

  ReplyDelete
 2. Byla jsem taky na studijním pobytu ve Francii (v Antibes) a bylo to super!!:)

  ReplyDelete
 3. krásné fotky :) a nejlepší makronky :)♥

  ReplyDelete
 4. Super fotky a máš pěkné mokasíny.
  Když to tak vidím, tak už se nemůžu dočkat dovolené. :)

  ReplyDelete
 5. prostrednictvom vasich fotiek sa citim ako na dovolenke. krasne mi to sprijemnuje den v kancelarii :)

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Haha... I was scrolling through this and saw the giant tire cat! I was just in Cannes and saw it yesterday! Great photos!

  : signe
  : the daily savant :
  : the daily savant : Blog Lovin

  ReplyDelete
 7. Jak to tak čtu, úplně se mi oživujou vzpomínky, jak jsem před několika lety strávila v Nice a v Cannes nejlepší dny. :) Projezdili jsme celou francouzskou riviéru a zamilovala jsem si to tam. Za měsíc se tam vracím - a strašně se těším!

  ReplyDelete
 8. Jé, v Nice a Cannes jsem byla taky, nádherná města a přesně s tou písečnou/oblázkovou pláží hehe :)

  ReplyDelete
 9. tento denník z Nice je super! krásne fotky :)
  http://bonesincouture.blogspot.sk

  ReplyDelete
 10. úplně dokonalé fotky! musí to být paráda :-))

  ReplyDelete
 11. Já si naopak myslím, že letní školy jsou úžasné! Je to skvělý způsob jak se na dovolené něco naučit a poznat spoustu lidí! Moc ráda bych příští prázdniny také nějakou letní školu navštěvovala. Ve Francii by se mi asi líbilo nejvíc, ale protože zatím umím dohromady tak 5 slovíček, bude pro mě vhodnější Anglie :)...Nádherné fotky!

  ReplyDelete
 12. Jako vždy skvělé fotky! :)
  http://mijacek.blogspot.cz

  ReplyDelete
 13. Úžasné fotky <3
  . . .
  Dreamer Clara^^
  http://dreamersuniverse.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Dala bych si tu makronku nebo co to je:-)

  http://havlikovakarolina.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 15. Letná škola musí byť náhodou super, hneď by som išla, kebyže mám tú možnosť :) A hlavne do Francúzska. Milujem ho! Uži si to tam :)

  ReplyDelete
 16. Musíš mať tak skvelé zážitky :) Ach, trochu ti to aj závidím. Užívaj si :)

  ReplyDelete
 17. Kolik kamarádů tam máš? :)

  ReplyDelete
 18. Vyborne fotky! Skvele se na to kouká:)

  ReplyDelete

© A Cup Of Style | All rights reserved.
Blogger Template Developed by pipdig